SPORT

Rozjetý Král si plní sportovní sny, vyhrál závod Světového poháru

10. října 2019, 16:00, Petr Fišer
Rozjetý Král si plní sportovní sny, vyhrál závod Světového poháru Švýcarsko – Vojtěch Král si plní sportovní sny. Orientační běžec ze šumperské Severky dobyl na Jablonecku premiérový republikový titul na klasické trati a ve velmi dobrém rozpoložení se vydal potvrdit výtečnou aktuální formu do Švýcarska. Účinkování ve třetí sérii Světového poháru proměnil v další velkolepý triumf.

 „Helvétský“ trojboj odšpuntovalo zápolení na krátké trati. Odehrávalo se v kopcovitém smíšeném lese s mnoha komunikacemi těsně u městečka Laufen, a i když byla většina úseků dobře průběžná, vyskytlo se i několik oblastí se středně hustou až hustou vegetací.

Trio nejlepších „orienťáků“ z malé země uprostřed Evropy nemělo nejlepší začátek, ale postupně se zlepšovalo. Král skončil jedenáctý, když na vítězného Švýcara ztratil něco málo přes tři minuty. Marek Minář z Horních Studének zaujal sedmnáctou pozici.

Pak to přišlo. Ve Švýcarsku vybuchly dvě české bomby. Ač byl ve vyřazovacím sprintu výstup na vrchol ošidný a plný čtvrtfinálových, semifinálových a finálových nástrah, Vojtěch Král to dokázal. Ve finiši nedal ostatním šanci a senzačně vyhrál! Zopakoval tak vítězství z loňského závodu v Praze a v nové pohárové disciplíně drží báječnou bilanci dvou startů a dvou prvenství. Jako druhý dosprintoval do cíle nejrychlejší muž z krátké trati Joey Hadorn, třetí místo zabral Brit Ralph Street.

Velký úspěch neminul ani kategorii žen. Králova oddílová parťačka Tereza Janošíková si v závěrečných metrech vedla hodně aktivně, vymačkala ze sebe absolutní maximum a čtveřici soupeřek ukázala záda. Nad její síly byla pouze Tove Alexanderssonová, která zbytku startovního pole utekla po výměně mapy. Pro Janošíkovou to byl zatím největší osobní počin mezi dospělými!

Oba reprezentanti se zdatně otáčeli i ve sprintu klasickém. Tereza Janošíková ho dokončila na sedmé příčce, Vojtěch Král mezi elitními muži „vykopal chutné brambory“. Od druhého medailového zápisu – tentokráte ve znamení bronzu - ho dělilo čtrnáct sekund.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.