ZPRÁVY

Rozhořčení nad stavbou silnice a chodníků v Bludově občanům není nic platné

17. srpna 2012, 08:05, horna
Rozhořčení nad stavbou silnice a chodníků v Bludově občanům není nic platné Bludov – Výstavba nové silnice a chodníků v Bludově, na které se finančně podílí Státní fond dopravní infrastruktury, pobouřila tamější obyvatele.Vozovka i chodník jsou nad úrovní zahrad a pozemků, proto se jejich majitelé obávají zatopení při přívalových deštích nebo problémů v zimě při rozhrnování sněhu na silnici. Někteří z nich sepsali petici proti výstavbě a přišli demonstrovat před zdejší kostel.
Obyvatele ulice, kterých se výstavba dotýká, situace velmi znepokojuje. Také zúžená vozovka na křižovatce u cukrárny, způsobená chodníkem vyčnívajícím do silnice, již teď dělá starosti nejen řidičům autobusů.

                                    
                                                            Zúžená vozovka u cukrárny

„Jezdím tudy každý den v pět hodin do práce. Raději nebudu opakovat slova řidičů autobusů, kteří tudy projíždějí. Nevejdou se sem vedle sebe dvě auta, natož autobusy. Nedejbože, aby tudy projížděl cyklista, to jde o život,“ zlobí se jedna z obyvatelek vsi.

                                    

Silnice se má v průměru zvýšit o 24 centimetrů. „Věděli jsme od roku 2009, jak to bude vypadat, ale ne o kolik se vozovka i chodníky zvýší. Při prvním jednání nám starosta přislíbil pozastavení stavby, ale byli jsme naivní, že jsme mu věřili. Stavba se pozastavila na dva dny, ale nic se nezměnilo. Jen obcházel občany a přesvědčoval je, že se jim to nakonec bude líbit. Kontaktovali jsme jiného projektanta, který řekl, že by stačilo zvýšit vozovku jen o patnáct centimetrů. Když jsme chtěli vysvětlení, proč je to navýšení tak velké, pan starosta to obhajoval, že má Evropská unie takové výškové normy. Bylo nám řečeno, že jsme to měli v dané lhůtě připomínkovat. Jak jsme mohli, když jsme to viděli jen z leteckého pohledu? Proč to s námi neprojednali? Pochopili jsme, že se to už nedá zastavit, “ zlobí se Josef Janko z Bludova.

                                    

Starosta obce Pavel Ston se k problému vyjádřil v telefonickém rozhovoru: „Diskutoval jsem o tom s občany při různých setkáních v terénu a všechno jsem jim vysvětlil. Také paní Poláčková ze Stavebního odboru Městského úřadu Šumperk svolala jednání za účasti Policie České republiky, kdy byla snaha vysvětlit některé problémy zúžení vozovek, křižovatky a tak dále. Konečným řešením bude postavit při okraji chodníku palisádu, která bude nad úrovní stávající zídky plotu. Původně v plánech nebyla, ale zamezíme tak obavám občanů.“ 

                                      


foto : horna


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.8.2012 09:07
Titulek: Doplnění k článku.
Autor: Janko Josef
83
177
Zmínka k normám Evropská unie byla vyslovena na šířku chodníků, nikoliv na výšku silnice. Nedomnívám se, že stavbu nelze zastavit, pouze zástupci obce se domnívají, že stavbu nelze zastavit. Stanovisko všech občanů, kteří nesouhlasí s navýšením je stále neměnné.
Reagovat