SPORT

Rozhodoval až dramatický spurt! Pavel Boudný potvrdil sprinterské kvality

25. července 2018, 19:00, Petr Fišer
Rozhodoval až dramatický spurt! Pavel Boudný potvrdil sprinterské kvality Zábřeh – Prosadila se kvalita. Sedmý ročník Welzlova MTB maratonu pro sebe rozhodl špičkový český biker Pavel Boudný. V Zábřeze to neměl jednoduché, cestu za vítězstvím mu důkladně zkomplikoval Marek Rauchfuss. K velké spokojenosti přihlížejících diváků se chleba lámal až v cílové rovince!

 Pořadatelé dodrželi slib a v okolí zábřežského koupaliště připravili dvě stěžejní (50 a 25 km) a jednu dětskou trasu (7 km). Na startu nejdelšího závodu se sešla silná konkurence. Protože se proháněla po profilově a technicky nepříliš náročné trati, všechno nasvědčovalo zajímavému finiši.
Po prvních pětadvaceti kilometrech se vyselektovala spolupracující čtyřčlenná skupina s Boudným, Rauchfussem, Petrušem a Buksou, která držela rychlostní průměr nad 30 km/h. Za vedoucím kvartetem jel na pátém místě osamocený Fojtík a za ním stíhající trojka ve složení Prudek, Fláma, Zelený.
Patnáct kilometrů před cílem neudržel pekelné tempo neúnavných soupeřů pořadatel závodu Lubomír Petruš a o něco později nabral mírnou ztrátu i Dominik Buksa. V tu chvíli bylo jasné, že si to rozdají na ostří nože aktivní Marek Rauchfuss a favorizovaný Pavel Boudný.
Z jejich souboje se vyklubalo obrovské drama, které bralo dech. Druhý jmenovaný byl v extrémně napínavém spurtu rychlejší pouze o půl kola a v Zábřeze uspěl už podruhé. Automaticky mu tím spadl do klína královský bonus 5000 korun. S malým mankem třetí dorazil Buksa a další brutálně těsnou bitvu, tentokráte o čtvrtou příčku, zvládl v příznivějším duchu novomalínský Petruš.
„Kopce na velice rychlé trati mi seděly, protože nebyly moc dlouhé. O prvenství se nás přetahovalo hned několik. Marka s Dominikem nešlo urvat, a tak se rozhodlo až v úplném závěru,“ bilancoval ze svého pohledu šampión sedmého pokračování Welzlova maratonu.
„Mým cílem bylo umístění na bedně. Samozřejmě, kdo by nechtěl vyhrát. Uvědomoval jsem si, že pokud se mi nepovede zejména Boudnému ujet v kopci, v technickém dojezdu může mít navrch. To se nakonec potvrdilo. Finiš byl velmi těsný a Bouda v něm potvrdil své sprinterské kvality,“ ocenil protivníkovo počínání stříbrný muž nedělního podniku horských kol. „Pořadatelé zaslouží pochvalu. K jezdivé trati přidali perfektní zázemí v areálu koupaliště, kde se dalo okamžitě a příjemně zregenerovat. Příští rok se sem velmi rád vrátím,“ sliboval Rauchfuss.

VÝSLEDKY

50 KM: 1. Boudný (Slavkov) 1:38:06.31, 2. Rauchfuss (Olomouc) 1:38:06.32, 3. Buksa (Future Cycling) 1:38:09, 4. Petruš (Nový Malín) 1:41:01, 5. Fojtík (Zlín) 1:41:02, 6. Prudek (EthicSport) 1:45:10.31, 7. Zelený (Eleven Mercedes) 1:45:10.56, 8. T. Fláma (TS Bohemia BT) 1:45:15, 9. Kubelka (Skibike) 1:47:24, 10. Voj. Bednarský (Šumperk) 1:48:50.
25 KM: 1. Zatloukal (CT Kolárna) 48:58.74, 2. Stoček (Ivar CS) 48:58.99, 3. Zemene (Zábřeh) 51:24, 4. Štěpaník (CT Kolárna) 54:32, 5. Kašný (BT Píšť) 54:34.


Foto: mtbs.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.