SPORT

Rozhodoval až dramatický spurt! Pavel Boudný potvrdil sprinterské kvality

25. července 2018, 19:00, Petr Fišer
Rozhodoval až dramatický spurt! Pavel Boudný potvrdil sprinterské kvality Zábřeh – Prosadila se kvalita. Sedmý ročník Welzlova MTB maratonu pro sebe rozhodl špičkový český biker Pavel Boudný. V Zábřeze to neměl jednoduché, cestu za vítězstvím mu důkladně zkomplikoval Marek Rauchfuss. K velké spokojenosti přihlížejících diváků se chleba lámal až v cílové rovince!

 Pořadatelé dodrželi slib a v okolí zábřežského koupaliště připravili dvě stěžejní (50 a 25 km) a jednu dětskou trasu (7 km). Na startu nejdelšího závodu se sešla silná konkurence. Protože se proháněla po profilově a technicky nepříliš náročné trati, všechno nasvědčovalo zajímavému finiši.
Po prvních pětadvaceti kilometrech se vyselektovala spolupracující čtyřčlenná skupina s Boudným, Rauchfussem, Petrušem a Buksou, která držela rychlostní průměr nad 30 km/h. Za vedoucím kvartetem jel na pátém místě osamocený Fojtík a za ním stíhající trojka ve složení Prudek, Fláma, Zelený.
Patnáct kilometrů před cílem neudržel pekelné tempo neúnavných soupeřů pořadatel závodu Lubomír Petruš a o něco později nabral mírnou ztrátu i Dominik Buksa. V tu chvíli bylo jasné, že si to rozdají na ostří nože aktivní Marek Rauchfuss a favorizovaný Pavel Boudný.
Z jejich souboje se vyklubalo obrovské drama, které bralo dech. Druhý jmenovaný byl v extrémně napínavém spurtu rychlejší pouze o půl kola a v Zábřeze uspěl už podruhé. Automaticky mu tím spadl do klína královský bonus 5000 korun. S malým mankem třetí dorazil Buksa a další brutálně těsnou bitvu, tentokráte o čtvrtou příčku, zvládl v příznivějším duchu novomalínský Petruš.
„Kopce na velice rychlé trati mi seděly, protože nebyly moc dlouhé. O prvenství se nás přetahovalo hned několik. Marka s Dominikem nešlo urvat, a tak se rozhodlo až v úplném závěru,“ bilancoval ze svého pohledu šampión sedmého pokračování Welzlova maratonu.
„Mým cílem bylo umístění na bedně. Samozřejmě, kdo by nechtěl vyhrát. Uvědomoval jsem si, že pokud se mi nepovede zejména Boudnému ujet v kopci, v technickém dojezdu může mít navrch. To se nakonec potvrdilo. Finiš byl velmi těsný a Bouda v něm potvrdil své sprinterské kvality,“ ocenil protivníkovo počínání stříbrný muž nedělního podniku horských kol. „Pořadatelé zaslouží pochvalu. K jezdivé trati přidali perfektní zázemí v areálu koupaliště, kde se dalo okamžitě a příjemně zregenerovat. Příští rok se sem velmi rád vrátím,“ sliboval Rauchfuss.

VÝSLEDKY

50 KM: 1. Boudný (Slavkov) 1:38:06.31, 2. Rauchfuss (Olomouc) 1:38:06.32, 3. Buksa (Future Cycling) 1:38:09, 4. Petruš (Nový Malín) 1:41:01, 5. Fojtík (Zlín) 1:41:02, 6. Prudek (EthicSport) 1:45:10.31, 7. Zelený (Eleven Mercedes) 1:45:10.56, 8. T. Fláma (TS Bohemia BT) 1:45:15, 9. Kubelka (Skibike) 1:47:24, 10. Voj. Bednarský (Šumperk) 1:48:50.
25 KM: 1. Zatloukal (CT Kolárna) 48:58.74, 2. Stoček (Ivar CS) 48:58.99, 3. Zemene (Zábřeh) 51:24, 4. Štěpaník (CT Kolárna) 54:32, 5. Kašný (BT Píšť) 54:34.


Foto: mtbs.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.