ZPRAVODAJSTVÍ

Rozdíl mezi vítězem a poraženým byl 11 tisíc hlasů 

30. ledna 2018, 06:00, Jaroslav Kropáč
Rozdíl mezi vítězem a poraženým byl 11 tisíc hlasů  Okres - Druhé kolo prezidentských voleb v šumperském okrese vyhrál dosavadní prezident Miloš Zeman. Na rozdíl od celorepublikových výsledků, kde byl jeho souboj s protikandidátem Jiřím Drahošem těsný, v případě Šumperska zvítězil rozdílem třídy. V našem regionu dostal skoro 60 procent hlasů. 

 Současná hlava státu obdržela od voličů 33 881 hlas. Jiřího Drahoše podpořilo 22 832 voliči. Účast byla ještě o pět procent vyšší než v prvním kole, k urnám přišlo šestašedesát procent voličů. Je to více než v případě posledních parlamentních i komunálních voleb. 
Patrně jedinou obcí našeho regionu, kde vyhrál Drahoš, je Šléglov. Jde ovšem o vesnici s nejmenším počtem obyvatel a tudíž i voličů. Vyzyvatel Zemana tam dostal pětasedmdesát procent hlasů. Přepočteno na osoby jde však pouze o dvacet voličů. Volebních lístků se Zemanovým jménem odevzdali Šléglované pouze sedm. 
Byť Zeman vyhrál na Šumpersku s přehledem, společnost je po volbách rozdělena stejně, jako před nimi. „Jsem rád, že zvítězilo vlastenectví a někdo, koho názory obyčejných lidí zajímají,“ řekl naší redakci Karel Doležel ze Šumperka, který výsledky voleb sledoval v tamní restauraci. „V pondělí ráno se budu bát otevřít noviny, abych se nedozvěděl, koho Zeman zase urazil a kde mluvil sprostě,“ komentoval výsledky voleb další host podniku Jiří Müller. 


Foto: red

Pokud bylo kromě napjaté atmosféry pro druhé kolo prezidentských voleb ještě něco typické, pak vysoká volební účast. Zájem volit byl i mezi pacienty šumperské nemocnice.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.1.2018 06:49
Titulek: d
Autor: všudezdejší
129
Pořád budou Drahošovci za podpory médii brečet a brečet...
Reagovat
Datum: 30.1.2018 08:12
Titulek: Re: d
Autor: Mirek
106
K pláči by tenhle výsledek měl být všem. Jen Zemanovci to pořád nepochopili.
Reagovat
Datum: 30.1.2018 10:29
Titulek: Re: d
Autor: aNONYM
99
Dle dat ČSÚ Zeman vyhrával v okresech s méně vzdělaným obyvatelstvem, s více nezaměstnanými, s větším podílem exekucí na obyvatele, s nižší mírou dožití.
Reagovat
Datum: 30.1.2018 10:58
Titulek: Re: d
Autor: Občan
132
To je falešná mantra Drahošovců. V mém okruhu volili Zemana vysokoškoláci, středoškoláci i velmi bohatí majítelé firem. Za to vím o primitivech, kteří se do krve hádali za Drahoše :-)
Reagovat
Datum: 30.1.2018 12:48
Titulek: Re: d
Autor: aNONYM
108
107
To jsou prostá a ověřená fakta. I hloupější člověk ví, ve kterých oblastech je více exekucí, kde je vyšší nezaměstnanost a stačí si to jednoduše porovnat s výsledky voleb. Můžete tady lhát jak chcete, ale člověk s mozkem v hlavě si to prostým porovnáním lehce ověří. Vy to očividně nezvládáte, takže mi tím vlastně potvrzujete, že voliči Zemana nejsou příliš intelektuálně zdatní. Díky za to.
Reagovat
Datum: 30.1.2018 15:15
Titulek: Jesenická 51 : 47
Autor: Karel Kohl
120
102
Nic pitomějšího jsem už dlouho nečetl, ale co čekat od aNONYMA, známého pražského homosexuála a milce Jiřího Pospíšila z TOP 09.
Reagovat
Datum: 30.1.2018 18:45
Titulek: Re: Jesenická 51 : 47
Autor: vojta
95
108
A argument by nebyl? Kdyby to napsal kdokoliv, je to statisticky potvrzeno a váš názor, že je to pitomost, to určitě nezmění.
Reagovat
Datum: 31.1.2018 13:00
Titulek: Re: Jesenická 51 : 47
Autor: aNONYM
80
114
Mám známého psychiatra a tomu jsem dal přečíst tvé příspěvky. Říkal, že z textu je poznat, že máš trauma a že se dodnes pomočuješ. Dál říkal, že tvé neustálé sebevzrušování psaní o homosexualitě je důkazem, že sám jsi sexuální menšina - prý velmi pravděpodobně nedávno předělaná transka. Podle něj ti našili pytlík trochu šejdrem a to v tobě vyvolává neovladatelné zběsilé reakce. Takže radí rozpárat a přešít, tranďáku.
Reagovat
Datum: 31.1.2018 13:12
Titulek: Re: Jesenická 51 : 47
Autor: Občan
117
Koukám, v Bohnicích jim zase jeden chovanec chybí a prášky sis zapoměl vzít co? Když tam měli volební účast 101%, tak se ti nelze divit.
Reagovat
Datum: 31.1.2018 14:41
Titulek: Re: Jesenická 51 : 47
Autor: aNONYM
89
111
Zase jsi naletěl. Ti utečenci byli dva a byli to tví rodiče. Naštěstí už je našli za Prahou na kozí farmě, jak se cpou bobky. A těch 101% vzniklo tak, žes tam byl za nimi zrovna na návštěvě, a protože vypadáš jako mešuge, započítali i tebe.
Reagovat
Datum: 4.2.2018 13:33
Titulek: 51 : 47
Autor: Karel Kohl
108
aNONYM je gay, ví každý. Sice neustále tvrdí, že je hetero atd., ano, je hetero, ale líbí se mu chlapi.. Píši čistou pravdu a ta jak známo bolí.
Reagovat
Datum: 8.2.2018 21:37
Titulek: Re: 51 : 47
Autor: aNONYM
65
Jsem hetero a holkám se líbím, nenaděláš nic, panici :)))
Reagovat
Datum: 31.1.2018 19:28
Titulek: Re: d
Autor: Kráčmera
105
Tak moment, teď pěkně kecáš. Nikdo - ani velký bratr ČSÚ neví kdo koho volil. To, že Zeman vyhrál v okresech, kde je obecně nižší vzdělanost ještě neznamená, že ho zrovna ti méně vzdělaní volili. Klidně to mohlo být naopak. Takže nevykládej, že to jsou prostá a ověřená fakta. To je lež. Jsou to jen tvoje hloupé dohady. To bych já taky klidně mohla říct, že Drahoš vyhrával hlavně v okresech, kde je třeba vyšší podíl homosexuálů, což je taky jistě fakt, protože v Praze jich žije nejvíc, nebo vyhrával v okresech, kde je nejvíc drogově závislých, atd.. a jako co? Dokazuje to snad něco?
Reagovat
Datum: 31.1.2018 21:11
Titulek: Re: d
Autor: X
90
100
Reagovat
Datum: 30.1.2018 20:28
Titulek: Re: d
Autor: Miloš
105
Drahoušci si brali do úst slušnost, ale jsou drzí jako vopice. Proč by měla vítězná strana na ně brát ohledy. Vychvalují zdegenerovaný západ a podporují vlastní zánik. A předvolební průzkum slovutných agentur pro nejferovější medium u nás - ČT, vycucaný z prstu v Praze a prezentovaný pro celou republiku, skončil tam co quanta Eura tisknutého denně jak na toaletní papír bez krytí.
Reagovat
Datum: 31.1.2018 09:05
Titulek: Re: d
Autor: vojta
83
Váš pseudofilozofický blábol by neotiskly ani Haló noviny...anonymita je parádní věc, že? Já taky nejsem z Drahoše na haluzi, ale proti Zemanovi hlasovala skoro půlka voličů, normálně myslící člověk by se z toho poučil. Ne tak Miloš, ten nám všem teprve ukáže, co mu jeho voliči dovolili! A tyhle vaše kecy o zdegenerovaném Západu mi vnucují otázku, co je tedy lepší na Východě? A hlavně - proč tam už nejste?
Reagovat
Datum: 1.2.2018 08:10
Titulek: Re: d
Autor: radka
148
Jak je vidět, jsou mezi námi i inteligenti a pak že jsme blbí. když jsme tu volili Zemana. Nebo podle čeho se stanovuje míra hlouposti. Podle úrovně městských či státních zastupitelů?
Reagovat
Datum: 31.1.2018 12:34
Titulek: Dejte si scuka u sovy...
Autor: Jenda Benda
116
...roztrhejte si občanky a běžte už s těmi volbami do háje! Stejně s tím už nic nenaděláte!
Reagovat
Datum: 2.2.2018 19:17
Titulek: Drahoš
Autor: Karel
74
Drahoš nebyla nejlepší volba z kandidátů, ale zvolit soudně uznaného lháře a hulváta není dobrá vizitka národa. Češi se často posmívají Američanům jak jsou údajně méně inteligentní, ale by podruhé usvědčeného lháře nezvolili. Clinton málem za lhaní přišel o funkci, nám lež nejen nevadí, ale pošleme tam lháře opakovaně.
Reagovat
Datum: 2.2.2018 19:28
Titulek: Re: Drahoš
Autor: aNONYM
86
Tady je problém, že proti Trumpovi i Zemanovi (proti tomu i minule), stál ne zrovna nejlepší kandidát, ale kandidát, který byl voličstvu spíš vnucen. Kdyby byl ve druhém kole proti Zemanovi třeba Fischer, myslím, že ulhaný virotik by skončil. Drahoš byl příliš slabý, i když i s ním měl Miloš překvapivě namále.
Reagovat
Datum: 4.2.2018 11:14
Titulek: Re: Drahoš
Autor: Karel
66
Ano s tím můžu jen souhlasit, hlavně, kdyby postoupil místo Drahoše Fischer, tak by zemanovci během 14 dnů nedokázali vymyslet tolik špíny, aby ovlivnili volby. Oni celou dobu počítali s duelem Zeman Drahoš a tak měli měsíce na vymýšlení nejrůznějších konspirací a lží.
Reagovat
Datum: 5.2.2018 18:27
Titulek: Re: Drahoš
Autor: Kráčmera
104
Jako např.?
Já si nemyslím, že by mě ovlivnily nějaké konspirace. Viděla jsem petici, kterou Drahoš podepsal, slyšela jsem jeho "vysvětlení" proč nosí rekvizitářské brýle a viděla jsem, jak osočoval Zemana, že prý urazil národ ČR když prohlásil, že polovina našeho národa nedosahuje průměrného IQ. Jako sorry, ale pokud někdo pořádně neví co podepisuje, nosí brýle, aby vypadal chytřejší a se svým vysokoškolským vzděláním - dokonce s profesůrou - neví, jak se počítá průměr, což je snad učivo základní školy, a ještě má tu hloupou drzost snažit se touhle svou neznalostí na někoho útočit, tak o takovýho prezidenta fakt nestojím. aNONYM to řekl přesně - Fischer by podle mě neměl problém vyhrát. V mém pořadí byl Zeman uprostřed - tak na pátém místě. Drahoš byl bohužel až za ním. Ale nejmíň 4 kandidáty bych volila radši než Zemana. Bohužel to dopadlo jak to dopadlo.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.