ZPRÁVY

Rovenští herci zabodovali, postupují do celostátní přehlídky

22. dubna 2014, 16:24, téma DĚTI, STUDENTI, Hana Písková
Rovenští herci zabodovali, postupují do celostátní přehlídky Rovensko, Olomouc - Rovenský dramatický soubor dRáčci Roveňáčci zvítězil na celé čáře v celokrajské přehlídce dětských divadelních souborů Poděs 2014. Vítězství je o to cennější, že se soubor připravoval v bojových podmínkách v suterénní tělocvičně místní základní školy a o ocenění rozhodla porota v čele se známým režisérem Radovanem Lipusem.

 „Do Olomouce na Poděs jsme vyjeli už popáté. Pro děti ze souboru je tahle přehlídka vlastně odměnou za celoroční práci. Zážitek je už to, že si mohou zahrát na opravdovém pódiu. Zkoušíme v tělocvičně naší školy a místo honosných kulis a kostýmů nám musí stačit jako dekorace dvoje štafle,“ říká s úsměvem scénáristka a režisérka v jedné osobě Pavla Schönová, která v Rovensku pracuje jako učitelka a hodiny dramatiky i zkoušky souboru bere jako koníčka. Příběh vzniku rovenského souboru bude znít mnohým učitelům i rodičům jako sci-fi. dRáčci Roveňáčci vznikli na popud samotných dětí, které po odchodu na druhý stupeň do velké městské školy, přemluvily svou bývalou učitelku, aby s nimi ve volném čase zkoušela a hrála divadlo. Letošní přehlídku soubor vyhrál s představením Analfabeta Negramotná, které vzniklo podle předlohy slovenského autora Jána Uličianského.

Z outsiderů vítězi

V Olomouci se v druhém dubnovém víkendu utkalo deset dětských divadelních souborů z celého kraje. „Z úspěchu máme velkou radost. Napadlo mě, že jsme na tom podobně, jako kdysi Martina Sáblíková, když to natřela sportovcům, kteří měli pro trénink nesrovnatelně lepší podmínky, než holka z vesnice. S nadšením a vůlí se někdy dají dokázat neuvěřitelné věci,“ dodala Schönová. Z vítězství v Poděsu 2014 mají Rovenští radost i proto, že o ceně rozhodla odborná porota, jejímž předsedou byl letos Radovan Lipus, režisér televizního cyklu Šumná města a mnohých projektů nejvýznamnějších českých divadelních scén. Díky úspěchu na olomoucké přehlídce budou dRáčci Roveňáčci v červnu reprezentovat Rovensko i celý Olomoucký kraj na celostátní přehlídce Dětská scéna Svitavy.


Foto: red

Třináctka herců z rovenského souboru dRáčci Roveňáčci míří na celostátní přehlídku do Svitav.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).