ZPRÁVY

Rovenští herci zabodovali, postupují do celostátní přehlídky

22. dubna 2014, 16:24, téma DĚTI, STUDENTI, Hana Písková
Rovenští herci zabodovali, postupují do celostátní přehlídky Rovensko, Olomouc - Rovenský dramatický soubor dRáčci Roveňáčci zvítězil na celé čáře v celokrajské přehlídce dětských divadelních souborů Poděs 2014. Vítězství je o to cennější, že se soubor připravoval v bojových podmínkách v suterénní tělocvičně místní základní školy a o ocenění rozhodla porota v čele se známým režisérem Radovanem Lipusem.

 „Do Olomouce na Poděs jsme vyjeli už popáté. Pro děti ze souboru je tahle přehlídka vlastně odměnou za celoroční práci. Zážitek je už to, že si mohou zahrát na opravdovém pódiu. Zkoušíme v tělocvičně naší školy a místo honosných kulis a kostýmů nám musí stačit jako dekorace dvoje štafle,“ říká s úsměvem scénáristka a režisérka v jedné osobě Pavla Schönová, která v Rovensku pracuje jako učitelka a hodiny dramatiky i zkoušky souboru bere jako koníčka. Příběh vzniku rovenského souboru bude znít mnohým učitelům i rodičům jako sci-fi. dRáčci Roveňáčci vznikli na popud samotných dětí, které po odchodu na druhý stupeň do velké městské školy, přemluvily svou bývalou učitelku, aby s nimi ve volném čase zkoušela a hrála divadlo. Letošní přehlídku soubor vyhrál s představením Analfabeta Negramotná, které vzniklo podle předlohy slovenského autora Jána Uličianského.

Z outsiderů vítězi

V Olomouci se v druhém dubnovém víkendu utkalo deset dětských divadelních souborů z celého kraje. „Z úspěchu máme velkou radost. Napadlo mě, že jsme na tom podobně, jako kdysi Martina Sáblíková, když to natřela sportovcům, kteří měli pro trénink nesrovnatelně lepší podmínky, než holka z vesnice. S nadšením a vůlí se někdy dají dokázat neuvěřitelné věci,“ dodala Schönová. Z vítězství v Poděsu 2014 mají Rovenští radost i proto, že o ceně rozhodla odborná porota, jejímž předsedou byl letos Radovan Lipus, režisér televizního cyklu Šumná města a mnohých projektů nejvýznamnějších českých divadelních scén. Díky úspěchu na olomoucké přehlídce budou dRáčci Roveňáčci v červnu reprezentovat Rovensko i celý Olomoucký kraj na celostátní přehlídce Dětská scéna Svitavy.


Foto: red

Třináctka herců z rovenského souboru dRáčci Roveňáčci míří na celostátní přehlídku do Svitav.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).