ZPRÁVY

Rovensko dusí auta a kamióny

1. září 2015, 08:00, hap
Rovensko - Rovensko trápí zvyšující se počet projíždějících aut. Za nárůst dopravy mohou práce na kanalizaci v Zábřeze a objížďky v okolí.

 „Myslím si, že hodně v tom dělá navigace pro řidiče. Spousta zahraničních, zejména polských turistů si zkracuje cestu přes Rovensko, protože navigace silnici uvádí jako druhé třídy. Tím pádem dochází k nárůstu dopravy,“ potvrdil starosta obce Josef Šincl.
Často například místní obyvatelé sledují, jak obcí couvají kamióny směrem na Svébohov, aby se mohly otočit. „Snažíme se s okolními obcemi najít vhodný způsob řešení, ale je to docela legislativně těžké,“ připouští starosta. Nabízí se přeřadit silnici do kategorie třetí třídy, ale to není ideální řešení, protože by pak nebyla v zimě prioritně udržovaná.
„Chtěl bych alespoň teď, když začíná školní rok, zapojit do situace policii, aby probíhalo měření rychlosti od Svébohova. Současně by se na takové akci mohli podílet místní školáci v rámci dopravní výchovy. Řidič, který pojede podle předpisů, dostane od dětí odměnu. Kdo rychlost překročí, bude ohodnocen, jak si zaslouží,“ navrhuje Šincl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.