ZPRÁVY

Rovensko dusí auta a kamióny

1. září 2015, 08:00, hap
Rovensko - Rovensko trápí zvyšující se počet projíždějících aut. Za nárůst dopravy mohou práce na kanalizaci v Zábřeze a objížďky v okolí.

 „Myslím si, že hodně v tom dělá navigace pro řidiče. Spousta zahraničních, zejména polských turistů si zkracuje cestu přes Rovensko, protože navigace silnici uvádí jako druhé třídy. Tím pádem dochází k nárůstu dopravy,“ potvrdil starosta obce Josef Šincl.
Často například místní obyvatelé sledují, jak obcí couvají kamióny směrem na Svébohov, aby se mohly otočit. „Snažíme se s okolními obcemi najít vhodný způsob řešení, ale je to docela legislativně těžké,“ připouští starosta. Nabízí se přeřadit silnici do kategorie třetí třídy, ale to není ideální řešení, protože by pak nebyla v zimě prioritně udržovaná.
„Chtěl bych alespoň teď, když začíná školní rok, zapojit do situace policii, aby probíhalo měření rychlosti od Svébohova. Současně by se na takové akci mohli podílet místní školáci v rámci dopravní výchovy. Řidič, který pojede podle předpisů, dostane od dětí odměnu. Kdo rychlost překročí, bude ohodnocen, jak si zaslouží,“ navrhuje Šincl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.