ZPRÁVY

Rovensko dusí auta a kamióny

1. září 2015, 08:00, hap
Rovensko - Rovensko trápí zvyšující se počet projíždějících aut. Za nárůst dopravy mohou práce na kanalizaci v Zábřeze a objížďky v okolí.

 „Myslím si, že hodně v tom dělá navigace pro řidiče. Spousta zahraničních, zejména polských turistů si zkracuje cestu přes Rovensko, protože navigace silnici uvádí jako druhé třídy. Tím pádem dochází k nárůstu dopravy,“ potvrdil starosta obce Josef Šincl.
Často například místní obyvatelé sledují, jak obcí couvají kamióny směrem na Svébohov, aby se mohly otočit. „Snažíme se s okolními obcemi najít vhodný způsob řešení, ale je to docela legislativně těžké,“ připouští starosta. Nabízí se přeřadit silnici do kategorie třetí třídy, ale to není ideální řešení, protože by pak nebyla v zimě prioritně udržovaná.
„Chtěl bych alespoň teď, když začíná školní rok, zapojit do situace policii, aby probíhalo měření rychlosti od Svébohova. Současně by se na takové akci mohli podílet místní školáci v rámci dopravní výchovy. Řidič, který pojede podle předpisů, dostane od dětí odměnu. Kdo rychlost překročí, bude ohodnocen, jak si zaslouží,“ navrhuje Šincl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.