SPORT

Roman Křupka zdolal všechny soupeře i brutální nástrahy a je vítěz

21. ledna 2015, 10:25, téma PLAVÁNÍ, Petr Fišer
Roman Křupka zdolal všechny soupeře i brutální nástrahy a je vítěz Náchod - Proměnlivé počasí, teplota kalné vody necelé čtyři stupně nad nulou, koryto řeky připomínající spíše tobogán. Přesto se závodilo! Náchodskou soutěž Českého poháru v zimním plávání provázely brutální podmínky. Hlavně proto se na 44. ročník hned tak nezapomene.

 „Voda tekla rychlostí přes 30 metrů za sekundu. Proud byl nezvykle silný. Počítat se muselo i s plovoucími předměty,“ popisoval další „lahůdky“ Milan Štencl ze Zábřeha.
A byli to právě zástupci zábřežského Plaveckého klubu, kteří se se zákeřnými nástrahami popasovali ze všech nejzdatněji. Na trati dlouhé 750 metrů si dokrauloval pro prvenství Roman Křupka. Z pozice dobře připraveného obhájce titulu tím zopakoval triumf z loňského roku. Na stupně vítězů ho doprovodili Martin Homolka z Brna a celkově třetí Petr Švorčík, oddílový kolega a jeden ze zakladatelů zimního plavání v Zábřeze.
Všem medailistům se letos dostalo velké pocty. Akt slavnostního dekorování si totiž užívali v krásných prostorách obřadního sálu městské radnice. Ceny jim navíc předával sám starosta Náchoda.

 

Zábřežský matador Petr Švorčík v akci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.