SPORT

Roman Křupka zdolal všechny soupeře i brutální nástrahy a je vítěz

21. ledna 2015, 10:25, téma PLAVÁNÍ, Petr Fišer
Roman Křupka zdolal všechny soupeře i brutální nástrahy a je vítěz Náchod - Proměnlivé počasí, teplota kalné vody necelé čtyři stupně nad nulou, koryto řeky připomínající spíše tobogán. Přesto se závodilo! Náchodskou soutěž Českého poháru v zimním plávání provázely brutální podmínky. Hlavně proto se na 44. ročník hned tak nezapomene.

 „Voda tekla rychlostí přes 30 metrů za sekundu. Proud byl nezvykle silný. Počítat se muselo i s plovoucími předměty,“ popisoval další „lahůdky“ Milan Štencl ze Zábřeha.
A byli to právě zástupci zábřežského Plaveckého klubu, kteří se se zákeřnými nástrahami popasovali ze všech nejzdatněji. Na trati dlouhé 750 metrů si dokrauloval pro prvenství Roman Křupka. Z pozice dobře připraveného obhájce titulu tím zopakoval triumf z loňského roku. Na stupně vítězů ho doprovodili Martin Homolka z Brna a celkově třetí Petr Švorčík, oddílový kolega a jeden ze zakladatelů zimního plavání v Zábřeze.
Všem medailistům se letos dostalo velké pocty. Akt slavnostního dekorování si totiž užívali v krásných prostorách obřadního sálu městské radnice. Ceny jim navíc předával sám starosta Náchoda.

 

Zábřežský matador Petr Švorčík v akci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.