SPORT

Roman Křupka zdolal všechny soupeře i brutální nástrahy a je vítěz

21. ledna 2015, 10:25, téma PLAVÁNÍ, Petr Fišer
Roman Křupka zdolal všechny soupeře i brutální nástrahy a je vítěz Náchod - Proměnlivé počasí, teplota kalné vody necelé čtyři stupně nad nulou, koryto řeky připomínající spíše tobogán. Přesto se závodilo! Náchodskou soutěž Českého poháru v zimním plávání provázely brutální podmínky. Hlavně proto se na 44. ročník hned tak nezapomene.

 „Voda tekla rychlostí přes 30 metrů za sekundu. Proud byl nezvykle silný. Počítat se muselo i s plovoucími předměty,“ popisoval další „lahůdky“ Milan Štencl ze Zábřeha.
A byli to právě zástupci zábřežského Plaveckého klubu, kteří se se zákeřnými nástrahami popasovali ze všech nejzdatněji. Na trati dlouhé 750 metrů si dokrauloval pro prvenství Roman Křupka. Z pozice dobře připraveného obhájce titulu tím zopakoval triumf z loňského roku. Na stupně vítězů ho doprovodili Martin Homolka z Brna a celkově třetí Petr Švorčík, oddílový kolega a jeden ze zakladatelů zimního plavání v Zábřeze.
Všem medailistům se letos dostalo velké pocty. Akt slavnostního dekorování si totiž užívali v krásných prostorách obřadního sálu městské radnice. Ceny jim navíc předával sám starosta Náchoda.

 

Zábřežský matador Petr Švorčík v akci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.