ZPRÁVY

„ROK PO VOLBÁCH“ - 11. říjen 2015

30. září 2014, 10:45, redakce, PLACENÁ POLITICKÁ REKLAMA
„ROK PO VOLBÁCH“ - 11. říjen 2015 Fiktivní rozhovor s opakovaným vítězem komunálních voleb


Pane starosto, byl jste překvapen, že Vás v říjnu 2014 občané Šumperka opět zvolili do funkce?
Nevím, proč bych měl být překvapen, mne budou Šumperáci volit až do konce života, mají mne totiž moc rádi. Na radnici téměř nejsem, neřvu na úředníky, tenis hraji i v pracovní době velmi aktivně a dokonce radím Bulharům, co mají dělat s uprchlíky. Protože, jak jsem uvedl v článku pro Parlamentní listy: „Radnice je stabilizovaný mechanismus, pečlivě budovaný několik let.“

Věnujete se mnoha různorodým aktivitám. To vyžaduje fenomenální nasazení a schopnosti. Nezávidí Vám Chuck Norris?
Normální Čech stíhá s bídou jedno zaměstnání. Má bedra však unesou vše a za stejný čas, to víte, trénovaný tělocvikář! A to stále ještě chodím učit na Hluchák, abych neztratil kontakt s dětmi a své učitelské návyky. Upevňuji si tím také vztahy s našimi dalšími budoucími voliči, jejich rodiči i s kantory. A tím, že ovládám i Podniky města Šumperka, jsem zcela zabezpečil veškeré služby a nemovitosti. Navíc mi všude pomáhá i moje rodina nebo blízcí příbuzní. A co nezvládnou oni, to zachrání Lidovci, kteří mne podporují až do roztrhání těla.

Podle mých informací Vás oslovila pelhřimovská Agentura Dobrý den, aby Vás zapsala do České knihy rekordů. Je to pravda?
Musím přiznat, že tomu tak je. Chtějí mne zapsat do České knihy rekordů jako nejmilovanějšího starostu od dob Protektorátu. To, že mne tady milují, jste si již mohla všimnout, protože jsem opakovaně volen od roku 1998, kdy jsem se stal místostarostou. A to, že jsem letos již třináctým rokem v této funkci, je také logické, protože kolegové zastupitelé již v roce 2002 pochopili, že mají věřit mně a já na tom nehodlám nic měnit. Všichni již pochopili, že proti mým železným argumentům nikdo neobstojí. Tak například začátkem roku 2012 jsem podřízené na zastupitelstvu vyzval: Buď budete věřit mně nebo právníkovi Vodohospodářské společnosti /VHZ/, nu a oni opakovaně uvěřili mně.

To bylo tehdy, kdy jste inauguroval nového šéfa VHZ?
Ano, šlo o Ing. Libora Dostála, kterého předtím odvolali z Povodí Moravy, ale doporučil mi jej můj dobrý kamarád Mgr. Jaroslav Králík. Vím, že to bylo správné rozhodnutí. Předcházející šéf VHZ Jiří Vepřek sice připravil projekt na výstavbu a rekonstrukci kanalizace za jeden a půl miliardy, ale já jsem na tom postu chtěl někoho, kdo se vyzná v tlačenici a patří do party. Projekt dnes máme dokonale pod kontrolou.

Někteří si Vám dovolili vytknout, že z té obří zakázky nedostaly místní firmy nic. Co na tu troufalost říkáte?
To, že tady nedělají místní firmy, je jejich hloupost. Měly podepsat smlouvu, generální dodavatelé by je pochopitelně tak trochu sedřeli z kůže, ale práci by měly, že? Když se kácí les, létají třísky, když se čerpají dotace, nějaká ta místní firma musí padnout, to je přece jasné každému!

Jakmile jste inauguroval nového šéfa VHZ, nastal obrat k lepšímu, že ano?
Přesně, jak říkáte. Nový šéf VHZ Libor Dostál nás zbavil právníka, který této společnosti vyhrál spor za víc než 40 miliónů Kč. Místo něho pro nás našel advokáta z Brna, který pomohl prosadit mého člověka zpátky do představenstva této společnosti, takže jsem ovládl rozhodování v představenstvu, aniž bych se musel účastnit jeho jednání. Další velmi dobré rozhodnutí bylo, že přijal bývalého ředitele Sdružení cestovního ruchu Jeseníky PhDr. Jana Závěšického na funkci ředitele společnosti VHZ.

A jaký byl jejich přínos?
Úspěšně blokovali vyhlášení výběrového řízení na nového provozovatele kanalizací. Což znemožnilo, aby VHZ provozovala vodovody a kanalizace v obcích okresu Šumperk. A mému kamarádovi Mgr. Králíkovi pan Dostál a pan Závěšický zaplatili z peněz VHZ za osobní, telefonické a e-mailové konzultace 750 tisíc.

Není to mnoho?
Zdá se Vám to mnoho? Vezměte to tak, mohly to být klidně dva milióny, takhle je to jen 750 tisíc. Dá se říci, že jsme občanům ušetřili pěkný balík peněz.

A jaký význam to budou všechny ty pozitivní změny pro občany mít?
Podařilo se udržet dlouhodobý trend!

Smím se zeptat jaký trend to je?
Zajistit občanům co nejvyšší životní úroveň a stále ji zvyšovat. Víte, vycházíme z toho, že dobře situovaný občan si kupuje drahé věci. Obyvatelům Šumperka jsme proto zajistili tu nejdražší vodu v širokém okolí, platí za kubík 79 korun. Například v sousedním Novém Malíně je to směšných 48 korun. Bude jim trvat roky, než nás doženou.

Pane starosto, děkuji za rozhovor a přeji hodně sil do dalších volebních období. Mimochodem, jak dlouho hodláte setrvat ve funkci starosty?

Upřímně řečeno, volební období jsou podle mého názoru přežitek. Jak víte, jsem také senátorem, snažím se kolegy přesvědčit, abychom iniciovali změnu zákona, kterým se volební období úplně zruší. Víte, vymýšlet ty volební sliby pokaždé znovu a znovu, to je strašně unavující.


Dělejte TO, co má SMYSL.

Nenechávejte výsledek komunálních voleb náhodě, přijďte 10. a 11. října 2014 k volbám. Přidejte se k nám na Facebooku


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.