KULTURA

Rok končí ve společnosti atraktivních filmů

30. prosince 2015, 18:00, Ondřej Polák
Rok končí ve společnosti atraktivních filmů Zábřeh - Zábřežské kino Retro připravilo na poslední dny letošního roku pestrou paletu filmů pro děti i celé rodiny. V úterý 29. prosince vévodí nabídce nejočekávanější film letošního roku – Star Wars: Síla se probouzí, ale diváky jistě zaujme také český dokument z exotického prostředí Aldabra: Byl jednou jeden ostrov. Ten návštěvníky zavede do úžasného místa v Indickém oceánu, kam je turistům vstup zakázán.

 Další poutavou projekci mohou Zábřežané navštívit ve středu 30. prosince, kdy kino Retro uvede příběh Husova italského žalářníka Roberta Tallia a nevěstky Markéty, kteří dají divákům nahlédnout do posledního měsíce života Jana Husa. Film Jan Hus – Cesta bez návratu pochází z dílny manželů Hlavsových ze Šumperka, kteří se v poslední době intenzivně a velmi úspěšně věnují především hraným dokumentům. Film není věrnou historickou rekonstrukcí, ale za cenu určité fabulace zdůrazňuje některé z Husových myšlenek a přibližuje je současnému divákovi. „Vidět tento film v kině je vzácnou příležitostí. Zábřežské kino je v tuto chvíli jediné, které snímek uvede po úspěšné šumperské předpremiéře a vánoční premiéře v České televizi,“ zve na výjimečný titul vedoucí zábřežského biografu Věra Smrčková.

Na Silvestra česká komedie

Do sedmdesátých let zavede návštěvníky Retra na Silvestra Vojta Kotek se svou zimní komedií ze zasněžených hor. Film Padesátka se točí kolem rázovitých lidí, jednoho běžkařského závodu a několika padesátek. Tvůrci slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i pověstný Cimrmanův vichr z hor.
„Poslední den v roce se v kině sejdeme u pohárku dobrého silvestrovského punče. Po velmi dobré zkušenosti se silvestrovskými projekcemi v minulých letech jsme tentokrát připravili hned dvě promítání komedie Padesátka, a to v 15 a 18 hodin,“ uzavírá ke svátečnímu programu kina Retro jeho vedoucí.


Foto: archiv

Kino Retro zakončí letošní rok projekcí nové české komedie Padesátka. Na Silvestra ji promítne hned dvakrát po sobě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.1.2016 00:55
Titulek: Bez titulku
Autor: Marek
126
155
Otisknout tento článek 30. prosince je fakt vtipný.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.