ZPRÁVY

Rodiny si mohou v Šumperku naplánovat společný víkend plný zážitků

10. června 2015, 08:00, Hana Písková
Rodiny si mohou v Šumperku naplánovat společný víkend plný zážitků Šumperk - Den pro všechny generace připravuje na druhou červnovou sobotu šumperská obecně prospěšná společnost Pontis. Den, ve kterém se zabaví nejmenší děti, dospělí i senioři připravují profesionálové zaměření na pohybové aktivity, sociální pracovníci i dobrovolníci. Účastníci akce si mohou vyzkoušet lidský prak, hry s obřím míčem a další zajímavé činnosti.

 „Lidský prak je ideální právě pro rodiče nebo prarodiče s dětmi. Všichni při tom musí spolupracovat a zároveň je to velká zábava. Podobnou filozofii mají i hry s obřím míčem. Při trénování rovnováhy jsme připravili oblíbené slackliny – pružné provazy. Ten kdo si uvědomí důležitost rovnováhy a soustředění při těchto aktivitách, lépe udržuje i rovnováhu v životě,“ říká Jaroslav Bokůvka z Olomouce, který se profesně věnuje pohybovým aktivitám dětí i dospělých řadu let.
Smyslem akce, která začne v sobotu 13. června v 10 hodin na náměstí Jana Zajíce v objektu bývalých kasáren, je spojování generací. „Dnešní doba nahrává individualismu. Spousta mladých lidí odhází ze Šumperka za prací a jejich rodiče či prarodiče zůstávají tady. Dnem, který pro všechny připravujeme, chceme lidem připomenout, jak jsou společné zážitky důležité a jak zlepšují život. Doufáme, že na akci dorazí i ti, kteří tráví většinu času sami a najdou tu třeba nové přátele různých generací,“ vysvětluje za organizátory Blanka Horáčková.
Den předtím v pátek 12. června bude ve 14 hodin v Šumperském muzeu pokřtěna také fotokniha, která přináší různé příběhy a vzpomínky z minulosti Šumperska a kterou vytvářeli studenti, děti Základní umělecké školy Šumperk společně se seniory.


Foto: red

Rodinám prospívá, když tráví čas společně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.6.2015 08:46
Titulek: Předat si zážitky
Autor: Janíček
83
Z první návštěvy exekutora a doporučit výběr nejvhodnějšího mostu pro ubytování rodiny. Samé jásavé akce, ale ze skutečné ho života nic. Senior na pružném laně-proč by ne. Nebo výbě r domova seniorů a jak to zaplatit z důchodu. To zajímá seniory.
Reagovat
Datum: 10.6.2015 12:31
Titulek: Franto, uvědom si, že se senioři
Autor: Saláth
96
Neměli nikdy tak dobře jako dnes. Sám se těším až budu seniorem a budu si užívat života plným doušky. Když budu dostávat měsíčně příspěvek 18 tisíc Kč.
Reagovat
Datum: 10.6.2015 18:10
Titulek: Pontisáci dají pozvánku do ZPRÁV
Autor: Somýška
96
125
CO Šumperk-Skrbek dává pozvánky na podobné akce CO na Lužích jen do listárny, kde to mnoha lidem uteče. Franto, myslíš že by Skrbkovi přišlo na Luže víc lidí? Pane Skrbku-chce tO do HEDLAJNU. Nebuďte tak skromný a bojácný. Nebo se za hedlajny REJi platí a MÚ ŠUMPERK na to nemá? CO na Lužích dejte do radia Olomouc, tam budou rádi že mají tema. Pozvedněte hlavu k okresním a krajským mediím.
Reagovat
Datum: 14.6.2015 17:12
Titulek: Ceník Zemkovy Termály Losiny
Autor: Anonym
98
Therme Park Velké Losiny: 9 termálních bazénů K zábavě i relaxaci je vám k dispozici devět bazénů – vnitřních i venkovních s teplotou vody okolo 33°C. Uvnitř se můžete rozproudit ve velkém aktivním bazénu či s ratolestmi dovádět v malém dětském. Největší efekt na vaše zdraví bude mít speciální bazén, kde je léčivá síla termální vody nejúčinnější. Uvolnění hledejte v relaxačním bazénu, dopřejte vašemu tělu odpočinek v relaxačních zónách s masážními sedátky a lehátky. Proplujte do venkovního prostoru, který vám nabízí relaxační, aktivní a dětský bazén. Samozřejmě nechybí zábavné atrakce – dva tobogány v délce 40 a 45 metrů, divoká voda, jeskyně, vodopád, chrliče a vodní hřiby.
Předběžný ceník vstupného 2015: pondělí - čtvrtek Dospělí 3 hodiny 250 Kč celý den 400 Kč, Děti nad 111 cm, studenti, senioři 62+ 3 hodiny 200 Kč celý den 300 Kč, Rodina 2 + 1 3 hodiny 600 Kč celý den 900 Kč. http://www.termaly-losiny.cz
Reagovat
Datum: 15.6.2015 18:39
Titulek: Re: Ceník Zemkovy Termály Losiny
Autor: Mach
88
Už to není o léčení ale o ZÁŽITCÍCH - fenomen dnešní doby - lázně s přiživujícím se kolotočem, kterým točí animátoři, dříve šašci a klauni.
Reagovat
Datum: 14.6.2015 17:33
Titulek: Jenže nejteplejší losinský pramen má u vývěru 36°C
Autor: Anonym
139
a prý není tak vydatný, aby uživil Therme park (nejmenuje se Termální park, ale německy Therme park...) plus lázně. Nelze prý srovnávat s Therme parky v Rakousku a Maďarsku, kde jsou prameny vydatnější a mají vyšší teplotu, která se musí snižovat. Tedy kdo ví, jak park bude dlouho fungovat. Ze zloděje Zdeňka Zemka se holt seriózní podnikatel nikdy nestane.

Bývalé venkovní termální koupaliště s okolním lesoparkem vlastnila obec Velké Losiny, ale na jaře 2009 je zastupitelstvo prodalo za šest a půl milionu korun firmě Zdeňka Zemka. Jeho zlínská společnost Bent Holding od podzimu 2008 také vlastní i losinské léčebné lázně, které Zemek koupil od PPF (tunelář a lichvář Petr Kellner).
Reagovat
Datum: 15.6.2015 18:33
Titulek: Re: Jenže nejteplejší losinský pramen má u vývěru 36°C
Autor: Jilek
91
Typický prodej rodinného zlata zřejmě podmáznutím majitelů. Standardní postup rozprodání celého státu. Soudný původní majitel by lázně nikdy neprodal. Občané Losin utřou frňák.
Až pramen dojde bude mít nový majitel kupní cenu několikanásobně zpátky a pak z pramene můžou udělat obecní žumpu.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).