KULTURA

„Rockový Ježíš“ Střihavka přiveze prověřené hity

5. března 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
„Rockový Ježíš“ Střihavka přiveze prověřené hity Zábřeh - Nové dvojalbum Best of s podtitulem "20 let na scéně" pokřtí Kamil Střihavka v pražském hudebním klubu Retro Music Hall 3. března, a to za přítomnosti Lucie Bílé a řady dalších celebrit české pop music.
Už několik dní poté, v pátek 12. března, se český „rockový Ježíš“ představí v kulturním domě v Zábřehu v rámci jarní tour k této desce. Střihavkovo album Best of vyšlo na přelomu roku. Svým rozsahem a pojetím je retrospektivou mapující tvorbu tohoto výjimečného hlasu české rockové scény za uplynulých dvacet let. „Nechci, aby to znělo teatrálně, ale mám pocit, že si plním své sny a jsem šťastný člověk. Hraji a zpívám se zajímavými lidmi, mám před sebou spoustu krásných koncertů. Jsem rád, že mě to drží a baví,“ uvedl Kamil Střihavka. Během bezmála dvouhodinového koncertu zazní všechny prověřené hudební i muzikálové hity.

Střihavka oslavil v lednu letošního roku pětačtyřicetiny. Pochází ze severních Čech, kde také na sklonku 80. let začínal pěveckou dráhu jako člen heavymetalové skupiny Motorband. Po pár letech ale metal opustil. Počátek 90. let pro něj znamenal další příležitosti; vystupoval například v triu BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček), se kterým vydal dvě alba. Role Ježíše mu kromě popularity přinesla i kladné hodnocení kritiků. Představení se v pražském divadle Spirála dočkalo téměř 1300 repríz. Střihavka později účinkoval i v dalších muzikálech – Johanka z Arku a Excalibur. Na své rockové fanoušky přitom nezapomněl, před sedmi lety přišel se sólovým albem Woo-doo! a loni vydal ve spolupráci se svou kapelou Leaders! nové album nazvané 365.

Zábřežský koncert Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely začíná v 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, v šumperském obchodě City Rockers a prodejně Darka v Mohelnici.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.