KULTURA

„Rockový Ježíš“ Střihavka přiveze prověřené hity

5. března 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
„Rockový Ježíš“ Střihavka přiveze prověřené hity Zábřeh - Nové dvojalbum Best of s podtitulem "20 let na scéně" pokřtí Kamil Střihavka v pražském hudebním klubu Retro Music Hall 3. března, a to za přítomnosti Lucie Bílé a řady dalších celebrit české pop music.
Už několik dní poté, v pátek 12. března, se český „rockový Ježíš“ představí v kulturním domě v Zábřehu v rámci jarní tour k této desce. Střihavkovo album Best of vyšlo na přelomu roku. Svým rozsahem a pojetím je retrospektivou mapující tvorbu tohoto výjimečného hlasu české rockové scény za uplynulých dvacet let. „Nechci, aby to znělo teatrálně, ale mám pocit, že si plním své sny a jsem šťastný člověk. Hraji a zpívám se zajímavými lidmi, mám před sebou spoustu krásných koncertů. Jsem rád, že mě to drží a baví,“ uvedl Kamil Střihavka. Během bezmála dvouhodinového koncertu zazní všechny prověřené hudební i muzikálové hity.

Střihavka oslavil v lednu letošního roku pětačtyřicetiny. Pochází ze severních Čech, kde také na sklonku 80. let začínal pěveckou dráhu jako člen heavymetalové skupiny Motorband. Po pár letech ale metal opustil. Počátek 90. let pro něj znamenal další příležitosti; vystupoval například v triu BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček), se kterým vydal dvě alba. Role Ježíše mu kromě popularity přinesla i kladné hodnocení kritiků. Představení se v pražském divadle Spirála dočkalo téměř 1300 repríz. Střihavka později účinkoval i v dalších muzikálech – Johanka z Arku a Excalibur. Na své rockové fanoušky přitom nezapomněl, před sedmi lety přišel se sólovým albem Woo-doo! a loni vydal ve spolupráci se svou kapelou Leaders! nové album nazvané 365.

Zábřežský koncert Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely začíná v 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, v šumperském obchodě City Rockers a prodejně Darka v Mohelnici.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.