KULTURA

Rocková kapela Goodfellas v Music Machine

5. února 2010, 00:00, rejdakce
Rocková kapela Goodfellas  v  Music Machine Šumperk - Akustická rocková kapela Goodfellas vystoupí v sobotu 13. února v šumperském klubu Music Machine. Poprvé se zde představila loni v rámci festivalu Pomněnky a v okolí několikrát koncertovala i během rozsáhlého podzimního turné. Nyní přijede do Šumperka na první klubový koncert a jako hosta přiveze pražského písničkáře Dominika Kotyzu.
Goodfellas poutají pozornost především netradičním pojetím živelné rockové hudby v ryze akustickém podání. V loňském roce vystartovali na českou klubovou scénu a za úspěšnou expanzi z domácích západních Čech byli nominováni na Kulturní událost roku 2009 na Karlovarsku. Zvítězili v diváckém hlasování na prestižním festivalu Broumovská kytara, obsadili také první místo v regionální soutěži kapel Karlovarská rocková mapa. V neposlední řadě vydali desku „Sweet and Lowdown“ a odehráli více než stovku živých koncertů. „Tolik nadšení, pozitivní nálady a instrumentální vyhranosti se pohromadě často nevidí. (...) Pop, rock, funk, hip-hop, jakýmkoliv směrem se Goodfellas vydají, zní to živě, energicky a zajímavě,“ píše o kapele magazín Musicserver.
 

Goodfellas přináší čistě akustický zvuk, rockové songy, folkové písničkářství i chytlavé melodie.
Žižkovsko-karlovarští Goodfellas se setkali v Karlových Varech při jammování v parku v létě 2007. Od té doby cestují okouzleni akustickým zvukem po klubech celé ČR. Mimo jiné doprovodili kapely -123 minut, Fake Tapes, Niceland, či Imodium na jejich unplugged turné.

  
Na nahrávání aktuálního CD „Sweet and Lowdown“ přizvali řadu hudebních přátel. Účinkuje kytarista Honza Ponocný alias Circus Ponorka, vynikající hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal, frontman legendární pražsko-americké kapely Circus Praha Bradley Stratton nebo zpěvačka Tereza Nekudová.
 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).