ZPRAVODAJSTVÍ

Řidička srazila na přechodu pro chodce dvě malé děti

3. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Konec minulého roku se na silnicích v Šumperku ani trochu nepovedl. Ve čtvrtek 29. prosince tam auto srazilo dvě malé děti, které náraz odmrštil několik metrů. Teprve osmiletý chlapec utrpěl vážná zranění a jeho pětiletá sestra nedopadla a mnoho lépe.

 Okamžitě po ohlášení nehody vyrazila do Žerotínovy ulice záchranka a do vzduchu poslali záchranáři také vrtulník. „Chlapec utrpěl vážná zranění postihující více částí těla a ve vážném stavu byl po ošetření a stabilizaci přepraven na urgentní příjem fakultní nemocnice v Olomouci. Dívenka utrpěla poranění v oblasti hlavy a po ošetření byla přepravena do nemocnice v Šumperku,“ uvedl mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák.

Řidička je zřejmě přehlédla

K nehodě došlo po třetí hodině odpoledne. Dvaačtyřicetiletá řidička Škody Fabia děti zřejmě přehlédla. „Asi ji oslnilo slunce, protože v době nehody bylo už docela nízko nad horizontem,“ řekl Týdnu na severu šofér, který místem nehody ve čtvrtek odpoledne projížděl.
Míru zavinění a přesný průběh bouračky se teď šumperští policisté snaží objasnit. „Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní,“ dodala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 6.1.2017 07:48
Titulek: Re: Já
Autor: LM
To sice ano, před zákonem to neprojde ale je to stejný jako s předností v jízdě, mám přednost ale lepší je očekávat že ji nedostanu a je možné že ji opravdu nedostanu, mě je milejší očekávat neočekávane než čekat na sanitku a policajty.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnešní soutěžní nabídka přináší šanci na volný vstup do muzea nebo na tak trošku jiný zábřežský ples. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a „pohlídat si“ oznámení o výhře. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1: (Riflový bál, KD Zábřeh, 7. 2., dvě dvojvstupenky)

Ze kterého města pochází kapela Team Revival založená v roce 2015?
1a) Znojmo
1b) Tábor
1c) Ústí nad Labem

Soutěžní otázka č. 2: (Herna plná přírody, Muzejíčko VM v Šumperku, únor – květen, dvě vstupenky):
Na nové interaktivní výstavě mohou návštěvníci určit přibližné stáří stromů podle:
2a) kůry
2b) listí
2c) letokruhů

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Po jedné vstupence na divadelní premiéru, konanou 8. února v Divadle Šumperk, vyhrávají Martin Kulhaj ze Šumperka a Marcela Krmicková ze Sudkova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně divadla, kde budou zároveň zarezervována vedlejší sedadla pro případné dokoupení vstupenky pro vašeho společníka nebo společnici.