ZPRAVODAJSTVÍ

Řidička srazila na přechodu pro chodce dvě malé děti

3. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Konec minulého roku se na silnicích v Šumperku ani trochu nepovedl. Ve čtvrtek 29. prosince tam auto srazilo dvě malé děti, které náraz odmrštil několik metrů. Teprve osmiletý chlapec utrpěl vážná zranění a jeho pětiletá sestra nedopadla a mnoho lépe.

 Okamžitě po ohlášení nehody vyrazila do Žerotínovy ulice záchranka a do vzduchu poslali záchranáři také vrtulník. „Chlapec utrpěl vážná zranění postihující více částí těla a ve vážném stavu byl po ošetření a stabilizaci přepraven na urgentní příjem fakultní nemocnice v Olomouci. Dívenka utrpěla poranění v oblasti hlavy a po ošetření byla přepravena do nemocnice v Šumperku,“ uvedl mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák.

Řidička je zřejmě přehlédla

K nehodě došlo po třetí hodině odpoledne. Dvaačtyřicetiletá řidička Škody Fabia děti zřejmě přehlédla. „Asi ji oslnilo slunce, protože v době nehody bylo už docela nízko nad horizontem,“ řekl Týdnu na severu šofér, který místem nehody ve čtvrtek odpoledne projížděl.
Míru zavinění a přesný průběh bouračky se teď šumperští policisté snaží objasnit. „Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní,“ dodala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.1.2017 10:21
Titulek: Oslnění řidičku neomlová.
Autor: Boss
43
Pokud nedokáže přečíst semafor musí okamžitě přerušit jízdu a zastavit a nahlásit to na Policii ČR, která na křižovatku postaví okamžitě fyzického regulovčíka. Tímto postupem by se zachránly lidské životy. Řešení jednpduché a funkční.
Reagovat
Datum: 3.1.2017 11:43
Titulek: Re: Oslnění řidičku neomlová.
Autor: Další krok
51
Oslnění je vlastně krizová situace vzniklá nadměrnou záplavou slunečního svitu. Dochází ke ztrátám na majetku a životech jako při povodních. Měl by to řešit Skrbek a jeho pomocníčci. Držet baldachýny nad křižovatkami, kteří se vzápětí ozvou a budou situaci znevažovat.
Reagovat
Datum: 3.1.2017 20:06
Titulek: Pane redaktore, pátrejte.
Autor: Anonym
36
Jak se řidička jmenuje?
Reagovat
Datum: 4.1.2017 10:41
Titulek:
Autor: LM
34
Já osobně jsem nikdy nešel přes přechod se svými dětmi jinak než jsem je pevně držel za zápěstí a se 100% jistotou že nic nehrozí, žádný vozidlo není na blízku nebo všichni stojí, obzvlášť Jesenicka je nejefektivnější silnicí. .. Bohužel každý i ta řidička může udělat chybu nebo být oslnena. ..
Reagovat
Datum: 4.1.2017 20:15
Titulek: Re: Já
Autor: Jarda
42
Pokud ale měly ty děcka na přechodu zelenou, tak to řidička u soudu neokecá, i kdyby tu zelenou měla i ona.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 07:48
Titulek: Re: Já
Autor: LM
45
To sice ano, před zákonem to neprojde ale je to stejný jako s předností v jízdě, mám přednost ale lepší je očekávat že ji nedostanu a je možné že ji opravdu nedostanu, mě je milejší očekávat neočekávane než čekat na sanitku a policajty.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 20:18
Titulek: Re: Já
Autor: Abraxaks
31
Jardo, pokud měla zelenou a měla v autě kameru, je z obliga, i když se jí bude určitě špatně spát! Pokud měla zelenou, je v pohodě. Proto bez kamery v autě nikdy nevyjíždím, je to neuvěřitelně dobrej pomocník v těž nejtěžších chvílích!!!
Reagovat
Datum: 6.1.2017 20:48
Titulek: Re: Já
Autor: Jarda
27
Jak potom vysvětlíš, když srazí odbočující řidič, který má zelenou, chodce, kteří mají taky zelenou? Kamera nekamera - řidič nesmí celkově ohrozit chodce při odbočování, tím spíš když mají na přechodu zeleného panáčka.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 22:43
Titulek: Re: Já
Autor: Mirda
31
A ono bylo někde řečeno, že odbočovala? Nebo to víš? Tak samozřejmě, že pokud odbočovala, tak pak dává přednost chodcům vždycky. Takže to fakt neokecá zelená nezelená. Ale pokud by jela rovně a měla zelenou, pak by chodci museli mít nutně červenou a vina by byla na nich. Pak by záleželo na dalších okolnostech - posuzovalo by se, jestli řidička nehodě mohla nebo nemohla zabránit. Ovšem jak znám naše soudy, tak by nějakou tu spoluvinu jistě stejně vyfásla.
Reagovat
Datum: 6.1.2017 23:49
Titulek: Re: Já
Autor: Jarda
50
Vina na těch dětech nebude nikdy, i kdyby šly na červenou, protože jsou v tomto ohledu nesvéprávné. Dle ust. § 5, odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb. platí: „Za přestupek není odpovědný, kdo v době jeho spáchání nedovršil patnáctý rok svého věku.“
Reagovat
Datum: 7.1.2017 08:45
Titulek: Re: Já
Autor: Jarda
36
Nevím za co mínus, tady je přímo názor právníka:

http://www.autoweb.cz/beran-sankce-za-dopravni-prestupky-deti-a-mladistvych/
Reagovat
Datum: 7.1.2017 15:15
Titulek: Re: Já
Autor: J.
38
Pleteš si pojmy trest a vina. Pokud nezletilí něco zaviní budou označeni jako viníci, ale nebudou potrestáni.
Reagovat
Datum: 5.1.2017 08:52
Titulek: Bez titulku
Autor: josef
37
Oslněná....pokud někam nevidím, tak musím přízpůsobit jízdu podmínkám.Jezdím tu denně a vidím čeho jsou řídiči schopni a za normální viditelnosti.Vůbec by mě nepřekvapilo, že paní skočila na semaforu oranžová,tak na to šlápla,aby to ješte stihla projet.Bohužel běžný jev.Taky bych dě+ti asi nenechal jít samotné přes křizovatku.Tady by se ale mohlo stát,že by mě srazila s něma.
Reagovat
Datum: 5.1.2017 09:15
Titulek: děti na přechodu
Autor: laďa
38
Dost často jsme svědky i toho, že pozornost odpoutává i mobil. Často se to stává i policistům, natož nám obyčejným řidičům.
Reagovat
Datum: 7.1.2017 23:14
Titulek: Re: děti na přechodu
Autor: Anonym
49
Proto se nemá do mobilu hledět za volantem!
Reagovat
Datum: 5.1.2017 20:41
Titulek: Rondel
Autor: X
60
Ta křižovatka je nebezpečnější víc než ta u soudu. Takže by se radní měli zamyslet kde ten rondel bude víc prospěšný
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.