ZPRÁVY

Řidiči prožívali v Šumperku peklo

7. října 2014, 07:00, Jaroslav Kropáč
Řidiči prožívali v Šumperku peklo Šumperk - Patrně nejhorší dopravní kolaps za poslední roky prožili minulý čtvrtek šoféři v Šumperku. Kvůli opravě Jesenické ulice a komplikované objížďce uvízli v dlouhých kolonách na dobu několika desítek minut. Podobně nepříjemné zážitky patrně čekají na motoristy i v dalších týdnech.

 „To by mě zajímalo, kdo tohleto vymyslel. Cesta na Jesenické byla úplně v pohodě a oni ji rozkopou a způsobí takovýhle zácpy. Místo, aby opravili cesty tam, kde je to potřeba,” rozčiloval se jeden z mnoha naštvaných řidičů, který uvízl v Dolnostudénské ulici. Překvapivě podobně reagovali také někteří dělníci, kteří frézování Jesenické ulice provádí. Také jim není úplně jasné, proč musí povrch komunikace vyměnit. „Já si myslím svoje, ale raději se neptám. A pokud je to do novin, tak beze jména,” požádal o anonymitu jeden ze silničářů.

ŘSD: „Silnice je v katastrofálním stavu.”

Úplně opačný názor má Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), pod které vozovka I/11 spadá. „Ze zhruba tříkilometrového úseku této vozovky je vyhovujících jen přibližně sedm set metrů, které se nově dělaly před šumperským nádražím. Zbytek je podle odborné analýzy ve špatném stavu, na té cestě se dvacet let nic nedělalo,” vysvětluje důvod frézování vozovky Pavel Študent ze Správy ŘSD v Olomouci. Částečná uzavírka Jesenické ulice a s tím spojené dopravní problémy budou řidiče trápit až do půlky listopadu.


Foto: Radek Vysloužil

Autentický snímek z kolony, která minulý týden zablokovala část Šumperka, poslal redakci přímo jeden z řidičů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.10.2014 08:54
Titulek: Nepřekvapivě překvapivé
Autor: markyz63
147
116
To, že se šumperské radnici opět něco nepovedlo, už jistě nikoho nepřekvapí. To, že udělají takovou dětinskou chybu těsně před volbami, však překvapilo i mě. Nejde jen o Jesenickou ulici - neprůjezdným se stává celý Šumperk. Já sám zůstal ve čtvrtek "viset" na Dolnostudénské ulici i na ulici Lidická. V každém případě je zajímavé, že policisté pomáhali a chránili někde jinde a na nejkritičtějších místech se objevili až dlouho po největší dopravní špičce.
Reagovat
Datum: 7.10.2014 08:57
Titulek: Re: Nepřekvapivě překvapivé
Autor: aNONYM
117
113
Myslím, že s majetkem ŘSD a jeho údržbou nemá radnice nic společného.
Reagovat
Datum: 7.10.2014 17:34
Titulek: Re: Nepřekvapivě překvapivé
Autor: Anonym
115
133
Před kritikou si zjistěte více informací a nebudete za hlupáka. Radnice termín opravy silnice ani uzavírky neovlivní.
Reagovat
Datum: 7.10.2014 18:19
Titulek: Re: Nepřekvapivě překvapivé
Autor: Anonym
130
103
Těsně pře volbami povolili (jmenovitě vedoucí stavebního odboru Ing. Luděk Felkl, Městský úřad Šumperk) i stavbu vietnamské tržnice vedle novoklasicistních domů, naproti nádraží. Fujtajskl!
Reagovat
Datum: 7.10.2014 22:43
Titulek: Re: Nepřekvapivě překvapivé
Autor: Anonym
98
109
Jste na omylu, policie tam byla a ve 14 hodin jsem zaplatil pokutu, poněvadž jsem v té změti značek a nevyznačených objížděk zabloudil. Byl jsem ochráněn od dvou stovek, ale jak na druhou stranu jsem se nedozvěděl.
Reagovat
Datum: 12.10.2014 09:49
Titulek: Re: Nepřekvapivě překvapivé
Autor: novák
121
125
kdyby ty přidělené peníze použili raději na vykoupení pozemků a konečně po 20 letech zakreslené rychlostní komunikace v územním plánu ji vybudovali a tím ulevili průjezdu Šumperkem, nemuseli by nic stále dokola opravovat a navíc by sem přivedli investory a nemusel by Šumperk být městem duchů a bezdomovců.
Reagovat
Datum: 2.11.2014 02:51
Titulek: Re: Nepřekvapivě překvapivé
Autor: Jakub Bielk
132
123
Též se divím, proč se silnice Jesenická frézuje- je stará cca 28 let a není hrozná,to buďte rádi, že jen projíždíte, bydlet u této opravy je též zážitek např. vyjet od domu je o nervy a o cyklistech, kteří musí skákat po chodnících- na ty se nemyslí vůbec.Skoro 2 týdny byla vozovka po frézování prázdná. jen se čistila občas vozy a nic.Když venku přituhlo, tak se začal pokládat nový povrch.Do toho se na před časem budovaném ostrůvku u přechodu opět rozkopal nový asfalt, protože tu praskla voda, je podívaná, jak se finišer točí kolem tak úzkého místa, kde dřív mohl slušně projet i s válcem. Vrcholem všeho je to, že dočasné dopravní značení je každé ráno přeházeno dvěma mladými spratky a směrové desky jsou všude po silnici- městská policie raději dělá, že o ničem neví a neřeší. Přechod pro chodce kde denně projedou stovky cyklistů je též zkouška nervů každého kdo se tu octne, rozbitý chodník atd. Luxusní je posunutá autobusová zastávka u garáží, kde autobus musí pokaždé málem najíždět do protisměru, aby se na silnici opět stočil, ono ubrat 1m šířky asfaltu je neuvěřitelné- celý napojovací pás zrušili a zatravnili.Odbočka z Jesenické na hotel Jirsák bývá pěkným překvapením, pokud se tu na šíři vozovky potká cyklista s autem- je jen otázkou času, kdy dojde ke srážce- též silnici zúžili o víc jak 1m. Ta samá situace je u přechodu u Banskoyistrické a u Parsu. Přímo ukázkový případ je na ul. lidické, když jedete od Kauflandu na vrchol kopce a tu cylkista na velmi úzké silnici se středovým ostrůvkem, je opravdu o nervy pokaždé tu jet 20km/h a to cyklistu vůbec nevidíte, až jste na něm. Opravdu provoz v Šumperku začíná být přískokem vpřed a jak se doprava zhušťuje, tak se silnice zúžují a dochází k mnoha nebezpečným situacím, nevím, kam to bude pokračovat.
Reagovat
Datum: 7.10.2014 09:45
Titulek: Paráda :-/
Autor: Tomáš 2
189
104
Největší paráda je to stání na železničním přejezdu. Už během "normálního" provozu to je příšerné, nyní po uzavírkách Jesenické je to ještě 100x horší. Nyní jsou kolony na jednu stranu až na světelnou křižovatku a na druhé straně prakticky až k bazénu. Prostě paráda :-/
Reagovat
Datum: 7.10.2014 15:50
Titulek: Konečně !!
Autor: Janek
128
170
Silnice byla samá díra a zničil jsem si tam 2 x tlumiče u mé Hondy a nikdo nic nedal.
Reagovat
Datum: 7.10.2014 21:02
Titulek: Re: Konečně !!
Autor: Řidič
130
Tak si nekupuj Hondu, když to nic nevydrží.
Reagovat
Datum: 8.10.2014 11:43
Titulek: Re: Konečně !!
Autor: Jimbo
152
120
nesmis jezdit v otunenym verglu pred smrti
Reagovat
Datum: 7.10.2014 16:09
Titulek: Včera
Autor: Flegmatik
91
123
Včera kolem 15,00 jsem úsek od ČS Avanti k Lidlu jel cca 25 min. Lepší je město objet po Zábřežské, Poděbradově, Lidícké a přes holubák ven.
Reagovat
Datum: 7.10.2014 17:01
Titulek: Brána Jesníků uzavřena.
Autor: Tomáš
166
108
V Šumperku už radnici uzavřeli. Uzavírky a značení snad někdo povoluje! Zastupitelstvo řeší, zda zbořit altán, či nikoliv a zatím se zavřela bránu Jeseníků. Tolik nadávek na naše město od řidičů už město nezažilo od doby přesunu ruských tanků z nádraží do kasáren. Ostuda. Neschopnost spravovat věci veřejné.
Reagovat
Datum: 7.10.2014 17:33
Titulek: Bez titulku
Autor: anonym
97
154
silnici spravuje a opravuje kraj. ne mesto. to s tim nemuze nic delat
Reagovat
Datum: 7.10.2014 17:48
Titulek: Asfaltování v říjnu a listopadu = horší kvalita
Autor: Anonym
149
153
Pokud se jako řidiči a stavbařští laici domníváte, že nejlepším časem pro opravy silnic a pokládání nových povrchů jsou teplé a suché letní měsíce, jste na omylu.

Podle českých správců silnic je nejlepším měsícem na asfaltování chladný listopad, což ukazují měsíční statistiky Sdružení pro výstavbu silnic o loňské výrobě asfaltových směsí.

Posouvání oprav na podzimní měsíce je dlouhodobý problém, loni se však situace ještě zhoršila. Ještě nikdy totiž nebyl listopad z hlediska výroby asfaltu nejsilnějším měsícem. Navíc podle klimatických statistik padala loni v listopadu rtuť teploměrů nebývale k nule, průměrná měsíční teplota dosáhla 2,5 stupně. To je už pro pokládání asfaltu hodně málo, normy stanovují minimálně pět stupňů nad nulou a suchý povrch.

"Má to pochopitelně dopad na kvalitu, práce se provádějí v nevhodném ročním období. Dříve jsme nadávali, že nejvíce asfaltování provádíme v říjnu, loni to bylo ještě horší," řekl Petr Svoboda, jednatel Sdružení pro výstavbu silnic. Podle něj způsobuje přesun klimaticky nejnáchylnějších technologií na podzim problém například i u izolací mostů.

Reagovat
Datum: 7.10.2014 17:51
Titulek: Dopravní omezení - Šumperk
Autor: Anonym
92
150
od 29. 9. v 08:30 do 15. 11. v 23:59 silnice I/11, ulice Jesenická, ulice Šumperská, okr. Šumperk, oprava povrchu vozovky, provoz převeden do protisměru v zúžených jízdních pruzích
Reagovat
Datum: 7.10.2014 18:06
Titulek: K čemu máme radní a starostu?
Autor: Tomáš
132
127
Pane anonyme, jste na omylu. Město je účastníkem všech řízení na území města a má včas a řádně uplatňovat své požadavky a připomínky. A to, že je třeba silnici opravit, není třeba zpochybňovat. Chyby a to vážné jsou v organizaci provozu, nedostatečném značení, popřípadě je třeba poslat strážníky, nebo policii do ulic, aby řídili dopravu. Tak tomu bylo v létě např. v Olomouci. Jinak by se také ucpala. Ten chaos skutečně není nutný.
Reagovat
Datum: 7.10.2014 18:12
Titulek: Na Bludováku jsou už úplně sjeté čáry,
Autor: Pro ŘSD
142
117
jako vodorovné dopravní značky, už nejsou skoro vidět, měli byste je přetřít.......... JE TO TAM NEBEZPEČNÉ!
Reagovat
Datum: 8.10.2014 06:28
Titulek: Nepřekvapivě překvapivé 2
Autor: markyz63
125
137
To, že mě nějaký Anonym označil za hlupáka, mi nevadí a tuto moudrou sovu srdečně zdravím. Ve svém příspěvku jsem neměl na mysli ulici Jesenickou, ale dopravní situaci ve městě jako celek. A to ještě není uzavřena ulice Temenická. To, že je pro opravy komunikací nejlepším obdobím podzim, ví snad každý. Ale snad každý - tedy kromě výše přispívajících anonymů - ví, že radnice (nebo chcete-li město) je účastníkem všech řízení a měla by (nebo spíše musí) je připomínkovat v zájmu obyvatel města. Tady prostě tradičně vázne komunikace i koordinace. A policie tam ve čtvrtek před 16. hodinou skutečně nebyla, stejně jako v pondělí ráno, kdy mimošumperští měli velké problémy dostat se do práce ...
Reagovat
Datum: 8.10.2014 11:11
Titulek: Re: Nepřekvapivě překvapivé 2
Autor: Smyl Flek z Nohavic
154
104
A jak to tedy měla radnice připomínkovat? Měli přijít s připomínkou "Odložte ty opravy až bude po volbách" ? Tak nějak mi to z tvýho prvního příspěvku vyznívá. Ale nevím nevím, jestli by jim takováto připomínka prošla, natož jestli je v zájmu obyvatel města.
Mluvil jsi o takové dětinské chybě. Co přesně bylo tedy vlastně tou dětinskou chybou, která zapříčinila totální neprůjezdnost města?
Reagovat
Datum: 8.10.2014 15:27
Titulek: Re: Jinde se silnice opravují v létě,
Autor: Anonym
100
152
jen v Česku je "nejlepším obdobím" podzim, případně zima. -D
Reagovat
Datum: 8.10.2014 20:30
Titulek: IS
Autor: prazak
140
TO chce konecne reseni IS
Reagovat
Datum: 9.10.2014 18:53
Titulek: Re: IS
Autor: Pavel
129
122
Již ve čtvrtek 2.10. ve14.30 jsem informoval PČR o kritické situaci v dopravě v Šumperku a žádal o vypnutí světelné signalizace na křižovatce JESENICKÁ a LIDICKÁ z důvodu tvoření kolon vozidel na Lidické ul., přes železniční přejezd, kde vznikají kolizní situace a přitom na ul. Jesenické je téměř nulový provoz. Mohlo se ušetřit mnoho času a zbytečného nervování všech řidičů. P.
Reagovat
Datum: 11.10.2014 09:14
Titulek: Re: IS
Autor: Anonym
139
157
boužel vedení místní dopravní policie moc moudra nepochytilo,takže se nemůžete divit, že sem své lidi poslalo až 5 minut po 12té...
Reagovat
Datum: 9.10.2014 18:35
Titulek: dotace
Autor: Lucik
91
115
No jo byly schváleny dotace pro olomoucký kraj,tak šup šup honem to vše utratit. No a to nám radnice ještě hodlá nastěhovat 200 rómských rodin do temenice...to se nám bude krásně žit v tom Šumperku...
Reagovat
Datum: 10.10.2014 00:16
Titulek: Re: Co, co!
Autor: Anonym
138
200 romských rodin, fakt?
Reagovat
Datum: 10.10.2014 00:24
Titulek: Re: Začíná se to tu hemžit
Autor: Anonym
134
123
podivnýma existencema, spící opilci na chodnících, v červenci na chodníku v Sadech 1. máje mrtvý bezdomovec, otrávený Fridexem. Je to normální? O sockách v Temenici ani nemluvím.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).