ZPRÁVY

Řidiče budou zastavovat čerti a andělé

5. prosince 2012, 08:09, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Šumperk – Čokoládové figurky Mikulášů a čertů budou dnes řidičům rozdávat děti ze základní školy Šumavská v rámci dopravní akce pořádané Územním odborem Policie ČR. Při silničních kontrolách v Šumperku tak buď odmění ty, kteří mají své auto v pořádku, nebo pokárají hříšníky, provinilé drobnými nedostatky.
Děti budou mít na sobě kostýmy čertů, andělů a Mikulášů. „Poté, co policisté zkontrolují auto, žáci požádají řidiče, aby zavzpomínal na dětská léta a přednesl jim básničku. Pak mu symbolicky nadělí Mikuláše nebo čerta podle toho, co si zaslouží,“ řekla komisařka Marie Šafářová. „Pokud policisté narazí na někoho, kdo má na svém voze drobné nedostatky, které lze řešit domluvou, dostane výtku také od školáků. Chceme tak upozornit na to, že je zapotřebí dodržovat pravidla pro zajištění bezpečnosti sebe i ostatních,“ dodala Šafářová.
Kromě dětí a zástupců Pojišťovny Generali, která poskytla čokoládové figurky, se akce zúčastní také koordinátor BESIP pro Olomoucký kraj Miroslav Charouz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.12.2012 17:23
Titulek: pidibonzáčci
Autor: aNONYM
53
Já bych těm malým fízlům zazpíval Co jste hasiči v ostré verzi a kdyby mě plísnili za závadu na mém kadilaku, řekl bych jim, ať sklapnou a raději mi ukážou žákovské knížky.
Reagovat
Datum: 5.12.2012 18:32
Titulek: za zdravím
Autor: fanda
154
118
Jen ať se dětičky nadýchají čerstvého vzduchu z aut.Při této inverzi to bude obzvlᚡvýživné!
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).