ZPRÁVY

Řidič utekl hrobníkovi z lopaty

28. ledna 2014, 06:25, Jaroslav Kropáč
Šumperk - O velikém štěstí může mluvit řidič BMW, který minulý čtvrtek vjel na železničním přejezdu mezi Šumperkem a přehradou Krásné pod projíždějící osobní vlak. Z dramaticky vypadající nehody vyvázl bez zranění. Šofér policistům uvedl, že vůz vjel na koleje sám kvůli zařazené rychlosti a automatické převodovce.

„Signalizační zařízení pracovalo v době nehody správně, pochybení je pravděpodobně na řidiči osobního auta. Cestující vlaku nebyli při nehodě zraněni, šetření dál probíhá,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce ČR Martin Drápal. Ke srážce došlo v deset hodin dopoledne, jednašedesátiletý řidič auta podle svého tvrzení před kolejemi zastavil, vozidlo se pak ale dalo samo do pohybu. „Motorista uvedl, že se mu udělalo nevolno, takže pustil brzdový pedál a jelikož má jeho auto automatickou převodovku, která měla zařazený rychlostní stupeň, auto se rozjelo přímo před projíždějící vlak,“ popsal pravděpodobnou příčinu nehody mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Na trati ze Šumperka do Uničova musely dráhy nasadit náhradní autobusovou dopravu. Při nehodě vznikla škoda za více než šest set tisíc korun.

Nehod ubylo

Minulý rok zaznamenala drážní inspekce v rámci celé ČR celkem sto osmdesát nehod na železničních přejezdech. Je to vůbec nejnižší číslo od roku 2003, kdy výše zmiňovaný úřad vznikl. Stejně tak došlo i k poklesu střetů vlaků s osobami v kolejišti, i tak ale zůstávají počty obětí alarmující. Minulý rok na dráze zahynulo téměř dvě stě lidí, dalších padesát bylo vážně zraněno. Velkou část z obětí tvořili sebevrazi, kteří skok pod vlak považovali za jediné východisko z těžké životní situace.


Foto: Policie ČR
Strojvedoucí neměl šanci nárazu zabránit, řidič kupodivu vyvázl bez zranění.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).