KULTURA

Retro si připomíná výročí digitalizace

11. listopadu 2015, 10:00, Roman Tyčka
Retro si připomíná výročí digitalizace Zábřeh - Po úspěšných předešlých ročnících se do kina Retro opět vrací Filmánie – prodloužený filmový víkend, kterým si zábřežské kino připomíná výročí digitalizace. Lákavé jsou nejen promítané filmy, ale také výrazně nižší cena vstupného.

 Na své si přijdou hlavně děti

V letošním výběru se objevuje patnáct titulů divácky úspěšných filmů poslední doby určených pro diváky všeho věku.
Mezi ověřenými tituly ale nechybí ani žhavá novinka z produkce BBC. Závratné dobrodružství ze světa hlodavců Pidiobři 3D. „Jde o vizuálně strhující sondu do života malých hlodavců, exkluzivně natočenou miniaturními 3D kamerami. Dokument navíc skvěle nadaboval herec Jiří Lábus,“ zve na výjimečný snímek vedoucí biografu Věra Smrčková.
Velký prostor Filmánie patří již tradičně dětským a rodinným filmům. „Pro děti jsme připravili tři úspěšné animáky – Mimoni 3D, V hlavě 3D a Ovečka Shaun, která nám celý festival zahájí. Pohádkám jistě bude kralovat český hraný pohádkový příběh Sedmero krkavců. Dětskou část festivalu uzavře filmový šperk, na Oscara nominovaná Píseň moře s hloubkou dávných keltských mýtů,“ doplňuje k dětské části programu Smrčková.

Vstupenky za hubičku

Výročí digitalizace slaví Retro festivalem Filmánie již třetím rokem. Celý prodloužený víkend od 13. do 17. listopadu budou mít návštěvníci možnost chodit do kina jen za 50 korun, na 3D filmy za 70 korun.
„V loňském roce tato akce přilákala hodně diváků a při některých představeních bylo kino zcela plné. Doporučuji proto využít předprodeje a vstupenky si zakoupit včas,“ nabádá vedoucí kina.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).