KULTURA

Retro láká na filmy za babku

7. prosince 2016, 07:00, tyč
Retro láká na filmy za babku Zábřeh - Během třetího adventního víkendu od 9. do 11. prosince nabídne zábřežské kino bohatou nadílku sedmi filmů v rámci festivalu Filmánie. Vstupné na představení přitom zdaleka nezničí divákům rodinné rozpočty, cena vstupenky totiž až na jednu výjimku nepřekročí padesát korun.

 A jaké tituly tato u diváků velmi oblíbená filmová akce letos přinese?
„Uvedeme tři rodinné animáky - Tajný život mazlíčků, Doba ledová: Mamutí drcnutí a Čapí dobrodružství. Do světa fantazie pak diváky zavede Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, díky kterému zjistí, že být jiný nemusí být až tak špatné. V pátek večer čeká návštěvníky triky nabité fantasy Doctor Strange. O sobotním večeru se podíváme na manželský souboj o svobodu v letošním českém trháku Teorie tygra a neděle přinese film Sully: Zázrak na řece Hudson, což je důmyslně vystavěný portrét pilota, který nouzově přistál s poškozeným letadlem a kterého ztvárnil Tom Hanks,“ vypočítává z nabitého programu přehlídky Filmánie vedoucí kina Retro Věra Smrčková.
Festivalové filmy mají začátky v 17.30 a ve 20 hodin, pouze nedělní Čapí dobrodružství začne již v 15 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.