KULTURA

Retro a Oko uvedou záznam kultovního divadla Čtyři dohody

6. ledna 2014, 16:00, Roman Tyčka
Retro a Oko uvedou záznam kultovního divadla Čtyři dohody Zábřeh, Šumperk - Téměř deset let herec Jaroslav Dušek a jeho kolegové z pražského Klubu Lávka provázejí diváky nejen učením toltéckých šamanů, ale i cestou životem za osobní svobodou a štěstím. Záznam tohoto velmi úspěšného divadelního představení Čtyři dohody na motivy stejnojmenného knižního bestselleru uvede v lednu zábřežské kino Retro i šumperské Oko.

„Duškova charismatická osobnost dokáže velice vtipně a zároveň srozumitelně převyprávět a odhalovat velká moudra knihy Dona Miguela Ruize a jako silnou zbraň přitom používá humor. Z jeho Čtyř dohod se budeme v Zábřehu těšit 11. a 18. ledna,“ uvedla Věra Smrčková, vedoucí kina Retro.

Záznam, který diváci uvidí, vznikl z představení uvedeného v květnu 2006, jehož režie se ujali Miroslav Janek a Olga Špátová. Ta myšlenky obsažené v divadelním představení umocnila zakomponováním starých rodinných filmových archivů ze života anonymních lidí a tím podpořila všeplatnost toltécké filozofie. Nehřešme slovem, neberme si nic osobně, nevytvářejme si žádné domněnky a dělejme vše tak, jak nejlépe dovedeme. Takhle jednoduché je znění dohod s podtextem: poznání lásky, vztahů a přátelství, jak je vidí toltécký šaman Don Miguel Ruiz.

Kino Retro nabídne dvouhodinový záznam divadelního představení Čtyři dohody, v němž spolu s Duškem vystupují psycholog a hudebník Pjér La Šé´z a bubeník a perkusista Alan Vitouš, v sobotu 11. a 18. ledna od 18, respektive od 20 hodin.

Šumperské kino uvede záznam kultovního divadla ve dnech 13. a 14. ledna vždy o půl osmé večer.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.