KULTURA

Retro a Oko uvedou záznam kultovního divadla Čtyři dohody

6. ledna 2014, 16:00, Roman Tyčka
Retro a Oko uvedou záznam kultovního divadla Čtyři dohody Zábřeh, Šumperk - Téměř deset let herec Jaroslav Dušek a jeho kolegové z pražského Klubu Lávka provázejí diváky nejen učením toltéckých šamanů, ale i cestou životem za osobní svobodou a štěstím. Záznam tohoto velmi úspěšného divadelního představení Čtyři dohody na motivy stejnojmenného knižního bestselleru uvede v lednu zábřežské kino Retro i šumperské Oko.

„Duškova charismatická osobnost dokáže velice vtipně a zároveň srozumitelně převyprávět a odhalovat velká moudra knihy Dona Miguela Ruize a jako silnou zbraň přitom používá humor. Z jeho Čtyř dohod se budeme v Zábřehu těšit 11. a 18. ledna,“ uvedla Věra Smrčková, vedoucí kina Retro.

Záznam, který diváci uvidí, vznikl z představení uvedeného v květnu 2006, jehož režie se ujali Miroslav Janek a Olga Špátová. Ta myšlenky obsažené v divadelním představení umocnila zakomponováním starých rodinných filmových archivů ze života anonymních lidí a tím podpořila všeplatnost toltécké filozofie. Nehřešme slovem, neberme si nic osobně, nevytvářejme si žádné domněnky a dělejme vše tak, jak nejlépe dovedeme. Takhle jednoduché je znění dohod s podtextem: poznání lásky, vztahů a přátelství, jak je vidí toltécký šaman Don Miguel Ruiz.

Kino Retro nabídne dvouhodinový záznam divadelního představení Čtyři dohody, v němž spolu s Duškem vystupují psycholog a hudebník Pjér La Šé´z a bubeník a perkusista Alan Vitouš, v sobotu 11. a 18. ledna od 18, respektive od 20 hodin.

Šumperské kino uvede záznam kultovního divadla ve dnech 13. a 14. ledna vždy o půl osmé večer.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.