SPORT

Sourozenci Horvátovi zabodovali na mistrovství ČR

1. března 2013, 06:00, téma LYŽOVÁNÍ, redakce
Sourozenci Horvátovi zabodovali na mistrovství ČR Lotyšsko, Vysočina – Mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu (LOB) pro juniory a veterány se uskutečnilo 11. až 17. února v okolí lotyšské Madony. Pro dorosteneckou a seniorskou kategorii se konaly soutěže mistrovství Evropy. Nejúspěšnějším členem české výpravy se stala dorostenka Petra Hančová z Vrchlabí, která vybojovala dvě šestá místa. Závodů se zúčastnili také reprezentanti oddílu Severka Šumperk. Těm se však více dařilo o týden později na mistrovství České republiky na Vysočině.

Ve středečním závodu v pobalstské republice na střední trati (4,1 km, 11 kontrol) zaostala Hančová 93 sekund za vítěznou Doris Kudre z Estonska (25.23 min). V sobotním sprintu (2,6 km, 12 kontrol) jí chybělo na vítěznou Nooru Raisanen z Finska 55 sekund.

Soutěží se účastnili také Petr a Hana Horvátovi reprezentující Severku Šumperk. Petrovi se nejlépe dařilo na střední trati (6,7 km, 20 kontrol). V kategorii M20 se umístil na 28. místě. Zvítězil Misu Tuomala (34.48 min) z Finska. Střední trať byla nejúspěšnější i pro Hanu. V kategorii W17 vybojovala 22. místo. Podrobnější informace a kompletní výsledková listina jsou k dispozici zde.

V sobotu 23. února se ve Vlachovicích na Vysočině konalo mistrovství ČR v LOB na krátké trati. Závodníci Severky Šumperk byli velmi úspěšní. Mistrem ČR v kategorii H20 se stal Petr Horvát (6,9 km, 13 kontrol) před Václavem Šňupárkem z Prahy a Michalem Argalášem z Třince. Hana Horvátová obsadila 6. místo (4,7 km, 9 kontrol). Zvítězila Petra Hančová z Vrchlabí. V „nemistrovských“ kategoriích se nejlépe prosadila Ivana Kašparová, vítězka D35 (4,9 km, 11 kontrol). Josef Ostřanský vybojoval 4. místo v kategorii H65 (4,2 km, 9 kontrol). Petr Kašpar obsadil 5. místo v kategorii H14 (3,5 km, 7 kontrol).

Reprezentace ČR na MS/ME v Lotyšsku – zleva Roman Horyna (šéftrenér), Petra Hančová, Václav Šňupárek, Jana Jančová, Vojtěch Neumann, Michal Argaláš, Hana Horvátová, Petr Horvát, Johanka Šimková, Vojtěch Matuš, Eva Haltofová, Pavel Klaška, Martin Tryzna (servis), dole Štěpán Mudrák.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert zpěváka MICHALA HRŮZY, který se uskuteční v pátek 3. listopadu v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje kapela Michala Hrůzy?

A) M.H. Band
B) Kapela Hrůzy
C) Ready Kirken

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Alena Ondráčková z Olšan, Aleš Čermák ze Zábřeha, Daria Stejskalová ze Šumperka, Ilona Krátká z Rudy nad Moravou a Marta Pudilová z Loštic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).