SPORT

Sourozenci Horvátovi zabodovali na mistrovství ČR

1. března 2013, 06:00, téma LYŽOVÁNÍ, redakce
Sourozenci Horvátovi zabodovali na mistrovství ČR Lotyšsko, Vysočina – Mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu (LOB) pro juniory a veterány se uskutečnilo 11. až 17. února v okolí lotyšské Madony. Pro dorosteneckou a seniorskou kategorii se konaly soutěže mistrovství Evropy. Nejúspěšnějším členem české výpravy se stala dorostenka Petra Hančová z Vrchlabí, která vybojovala dvě šestá místa. Závodů se zúčastnili také reprezentanti oddílu Severka Šumperk. Těm se však více dařilo o týden později na mistrovství České republiky na Vysočině.

Ve středečním závodu v pobalstské republice na střední trati (4,1 km, 11 kontrol) zaostala Hančová 93 sekund za vítěznou Doris Kudre z Estonska (25.23 min). V sobotním sprintu (2,6 km, 12 kontrol) jí chybělo na vítěznou Nooru Raisanen z Finska 55 sekund.

Soutěží se účastnili také Petr a Hana Horvátovi reprezentující Severku Šumperk. Petrovi se nejlépe dařilo na střední trati (6,7 km, 20 kontrol). V kategorii M20 se umístil na 28. místě. Zvítězil Misu Tuomala (34.48 min) z Finska. Střední trať byla nejúspěšnější i pro Hanu. V kategorii W17 vybojovala 22. místo. Podrobnější informace a kompletní výsledková listina jsou k dispozici zde.

V sobotu 23. února se ve Vlachovicích na Vysočině konalo mistrovství ČR v LOB na krátké trati. Závodníci Severky Šumperk byli velmi úspěšní. Mistrem ČR v kategorii H20 se stal Petr Horvát (6,9 km, 13 kontrol) před Václavem Šňupárkem z Prahy a Michalem Argalášem z Třince. Hana Horvátová obsadila 6. místo (4,7 km, 9 kontrol). Zvítězila Petra Hančová z Vrchlabí. V „nemistrovských“ kategoriích se nejlépe prosadila Ivana Kašparová, vítězka D35 (4,9 km, 11 kontrol). Josef Ostřanský vybojoval 4. místo v kategorii H65 (4,2 km, 9 kontrol). Petr Kašpar obsadil 5. místo v kategorii H14 (3,5 km, 7 kontrol).

Reprezentace ČR na MS/ME v Lotyšsku – zleva Roman Horyna (šéftrenér), Petra Hančová, Václav Šňupárek, Jana Jančová, Vojtěch Neumann, Michal Argaláš, Hana Horvátová, Petr Horvát, Johanka Šimková, Vojtěch Matuš, Eva Haltofová, Pavel Klaška, Martin Tryzna (servis), dole Štěpán Mudrák.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).