ZPRAVODAJSTVÍ

Renesance ožívá na zámku ve Velkých Losinách každý rok

18. července 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Renesance ožívá na zámku ve Velkých Losinách každý rok Zámek Velké Losiny velmi dobře sloužil po dlouhá léta a stále slouží k reprezentaci renesance na Moravě. Renesance si potrpěla na hostiny a oslavy, které povýšila na opulentní večírky, při kterých hostitelé ohromovali výzdobou, programem a samozřejmě bohatým menu.

Rozhodně stojí za to na tuto dobu nezapomínat a díky monumentům co se nám do dnešní doby dochovali i připomínat. Stalo se již tradicí, že jednou za rok ožívá nádvoří zámku díky Renesančnímu večeru v plné své kráse, tak jak to asi mohlo tenkrát vypadat. Uzavřené nádvoří zámku se skvěle hodí pro pořádání výjimečných akcí, které návštěvníka pohltí osobitou atmosférou.

Letos Renesanční večer připadá na sobotu 28.7. Brána nádvoří se otevře v 19 hod aby mohl začít bohatý program ve kterém se vystřídají věhlasní kumštýři s hudebním, divadelním a tanečním vystoupením. Připravená bude široká škála dobových pokrmů, které i loni velmi mile překvapili návštěvníky. Velký ohlas například sklidilo zlaté selátko, kaše z růžových květů, pečená kuřátka, hrách v homoly, hrušky v medu, koláče, medové placičky a nebo polévka kopřivačka. Celou atmosféru dokreslovalo sváteční nasvícení a nazdobení celého zámku včetně dobové hudby. a všudy přítomných kumštýřů v honosných dobových kostýmech ochotně pózujících pro zachycení vzpomínky. Vrcholem večera budou v renesanci tolik oblíbené společné tance do kterých se zapojují s noblesou všichni přítomní. Samotný závěr večera patří nočním prohlídkám, kdy při světle baterek má zámek úplně jiný rozměr a ještě více vynikne jedinečnost renesančního skvostu, kterým Velkolosinský zámek bezesporu je.

Přijďte si užít Renesanční večer tak jako šlechta za dávných časů v osobitých prostorách Losinského zámku.

Akce je pořádána za podpory Národního památkového ústavu, Olomouckého kraje a obce Velké Losiny. Tradičním partnerem je společnost IS Enviroment SE provozující energetické centrum recyklace bioodpadů v obci Rapotín a mediálním partnerem je Radio Haná.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.