SPORT

Rekordní návštěva aplaudovala u premiéry se vším všudy

22. dubna 2015, 15:15, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer, Milan Kolařík
Rekordní návštěva aplaudovala u premiéry se vším všudy Šumperk - Vítězná premiéra v osmičkové verzi amerického fotbalu a ještě k tomu zdárně zvládnutá po všech stránkách. Šumperským Dietos navíc aplaudoval rekordní počet diváků. V nedělním odpoledni si na Tyršův stadión našly cestu téměř tři stovky fanoušků napříč všemi věkovými skupinami. A rozhodně se nenudily.
 DIVIZE IV. - VÝCHOD
ŠUMPERK DIETOS - OSTRAVA STEELERS „2“ 40:19 (6:0, 14:13, 13:6, 7:0)


Ze sedadel je zvedal především neudržitelný runningback Michal Bock. Svými běžeckými výpady zařídil první dva touchdowny domácího celku. Ten sice o získaný náskok dvakrát přišel, v závěru druhé čtvrtiny si ho ale přivlastnil zpátky. Stylově zásluhou skvělého Bocka, jenž za podpory výborných bloků ofenzivní lajny zkompletoval čistý hattrick. A to pouhých 41 sekund před poločasovou přestávkou.
Dietos v nadějném stylu pokračovali i na začátku třetí části. Spolehlivý exekutor úspěšných bodových kopů Jaroslav Dus v rámci vítaného bonusu zužitkoval 43yardovou přihrávku od quaterbacka Kolaříka a po povedeném slalomu bleskově skóroval.
Steelers se sice nevzdávali a při každé příležitosti se snažili plnohodnotně vrátit do zápasu, jenže naráželi na tvrdý odpor rozjetého Šumperka. Uměl udeřit v pravý čas. Hned dvakrát přibrzdil Severomoravany důležitým příspěvkem hrající asistent Lubomír Niče. V ideálních chvílích se mu podařilo zhodnotit produktivní nabídky od trenérského kolegy Jana Kolaříka. Konečný výsledek pak dokreslil do finální podoby přesný „kopáč“ Dus.
„Jsem rád, že si kluci vzali naše předzápasová slova k srdci. Na soupeře jsme vletěli a drželi se toho až do konce. Jediné, co mě mrzí, je počet zbytečných faulů a s tím spojených trestných yardů. Příště se tohoto nešvaru musíme vyvarovat. Radost mi udělala dobře fungující ofenzivní linie, z jejíž hry nejčastěji těžil Míša Bock - po právu nejlepší hráč zápasu,“ ohlédl se zpátky hlavní kouč Kolařík.
„Rozhodly větší zkušenosti na straně Šumperka. O lepší výsledek nás připravily četné chyby v obraně. Pro naše mladé hráče to byla dobrá škola. Je vidět, že i v tak malém městě, jako je Šumperk, dovedou hrát pěkný americký fotbal,“ vysekl hostitelům sympatickou poklonu ostravský kormidelník František Blažek.


Foto: Erika Krausová
Defenzíva hostitelů se několikrát vytáhla. Útok Ostravy se přes ni neprosazoval snadno.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).