SPORT

Rekordní desetigólový nášup: sudkovští „Adamové“ řádili jako po viagře

6. listopadu 2013, 08:53, téma FOTBAL, Petr Fišer
Rekordní desetigólový nášup: sudkovští „Adamové“ řádili jako po viagře Sudkov - Deset gólů? V hokeji občas, ale ve fotbale? Věc naprosto nevídaná a zcela unikátní! Fanoušci Sudkova si během víkendového utkání I. B třídy, což je nejnižší soutěž na krajské úrovni, museli připadat jako v ráji. Domácí "Adamové" před jejich zraky řádili jako by spolykali velké množství účinné viagry. Byli doslova neudržitelní. Zatímco protivníci z Vidnavy by se nejraději zahrabali pár metrů pod zem, Eva by měla bezpochyby radost.
O tom, kdo bude na trávníku jednoznačným pánem, bylo jasno od úvodních minut. Hosté se jen výjimečně dostávali z vlastní obranné poloviny a mrznoucího brankáře Kulíška za celý zápas pořádně neohrozili.

Druhý konec hřiště byl rozpálený jako ve fotbalovém pekle. Gólová stavidla spustil po dvacetiminutovém rozehřívání matador Matura, jenž si věděl rady s centrem spoluhráče Tomáše Kobzy.

Druhý jmenovaný se stal hlavní postavou jednostranného střetnutí. K čistému hattricku přidal ještě jednu trefu do černého a zastavil se na úctyhodných čtyřech brankách. "Roste z něj kvalitní útočník. Šance umí nejen proměňovat, ale zároveň je dokáže i připravovat," předpověděl mladému forvardovi světlou budoucnost Petr Matura. "Po měsíci a půl jsme se sešli téměř kompletní a hned to bylo znát. Měli jsme spoustu dalších příležitostí. Vidnava k nám sice přijela se třemi náhradníky, ale skoro nic nepředvedla. Byla to kočka - myš," použil trefné přirovnání sudkovský veterán. Premiérovým zásahem v mužské kategorii ho potěšil teprve patnáctiletý talent Švub.


SUDKOV – VIDNAVA 10:0 (3:0)
BRANKY: T. Kobza 4, Matura 2, O. Málko 2, Morong, Švub.
SUDKOV: T. Kulíšek - D. Vašíček, T. Vašíček, Morong, P. Sitta - M. Žalman, Matura, O. Málko, Pospíšil - Halaxa, Kobza. Střídali: Švub, L. Havlíček.
Kompletní fotbalové zpravodajství, obsahující reportáže z osmnácti víkendových duelů od třetí ligy až po I. B třídu, najdete v aktuálním vydání týdeníku TÝDEN. Vyšlo v úterý.


Foto: Petr Fišer
Hrdinou ojedinělé kanonády byl Tomáš Kobza, autor čtyř sudkovských gólů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.