ZPRÁVY

Rekonstrukce, v níž se snoubí historie se současností

18. června 2012, 13:57, téma PR,
Rekonstrukce, v níž se snoubí historie se současností I moderní okna mohou zachovat historického ducha obce.

V údolí Moravy, na úbočích a stráních se rozkládá obec Ruda nad Moravou, jejíž historie sahá až do 14. století. Význam obce v dějinách dokládají dochované stavby jako je například pozdně renesanční zámek, který postavil v 17. století Bernard ze Žerotína. K zámku náležela hospodářská stavení v empírovém stylu, v obci se nacházejí také barokní sochy. Dominantu Rudy představuje kostel sv. Vavřince.

V Rudě si dnes historie podává ruku s přítomností. Proto je při rekonstrukci tamních objektů kladen důraz na zachování ducha místa. K takovému projektu došlo v letech 2012 až 2011, kdy získal postupně nový kabát i obecní úřad. Část projektu byla hrazena z fondů Evropské unie.Kromě zachování historického rázu šlo při rekonstrukci především o energetická úsporná opatření. Ta spočívala v řešení zateplení obvodového pláště a půdy, výměny oken, balkonových a vchodových dveří. Společnost Anodus CZ dodala okenní profily VEKA Softline 70 AD.

Vzhled a tvar oken svým zpracováním respektují historický ráz budovy a zároveň jí dodávají nový, moderní vzhled. Realizací projektu došlo ke snížení emisí CO2 o cca 8,8 t/rok a k úspoře energie cca 158 GJ/rok.Generální dodavatel stavby:      STAVOKOMPLEX, s.r.o.
Dodavatel okenního systému:  ANODUS CZ, s.r.o.
Typ okenních profilů VEKA:        VEKA Softline 70 AD


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.