ZPRÁVY

Rejchartice se připravují na tradiční Svatomichalskou pouť

25. září 2012, 22:31, MB
Rejchartice se připravují na tradiční Svatomichalskou pouť Rejchartice – Svatého Michaela, patrona rejchartického kostela, si místní každoročně připomínají nejen poutní mší, ale i odpolednem plným hudby, výstav a her pro děti. Letos se pouť uskuteční 29. září, tedy přesně v den svátku svatého Michaela.
Pro návštěvníky budou přichystány výstavy historických fotografií a pohlednic obce, v klubovně kulturního domu bude k nahlédnutí i obecní kronika. Rejchartický dostavník zase nabídne jedinečný zážitek z projížďky po obci.

Dopolední program vyvrcholí v 11 hodin poutní mší. Letos ji bude sloužit František Petrik a o hudební doprovod se postará rapotínský chrámový sbor.

Náměstí obce se dvěma sty obyvateli bude jeden den hostit stánky s řemeslnými výrobky a v odpoledních a večerních hodinách i Michaelský festiválek, lákající na přehlídku rozličných hudebních stylů. Zazní africké bubny v podání Káji Cvrka z jeho projektu Shamania Mania a bluegrassové kapely Zbořec a BG Nova.

Svatomichalská pouť tento rok slibuje mimo jiné slavnostní odhalení pamětní desky, která bude připomínat rejchartického rodáka Adolfa Langera, muzikanta a skladatele, známého především komponováním hudby pro taneční a dechové orchestry.

Akce proběhne za podpory Místní akční skupiny Šumperský venkov a Programu obnovy venkova Olomouckého kraje.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.9.2013 03:14
Titulek: Takže HW by jsme měli v pořádku
Autor: Vlkoš
36
120
A teď do občanů nacpat starý SW aby z nich byli lidi jako dřív. Jinak je obnova HW NANIC.
Reagovat