ZPRÁVY

Rejchartice se připravují na tradiční Svatomichalskou pouť

25. září 2012, 22:31, MB
Rejchartice se připravují na tradiční Svatomichalskou pouť Rejchartice – Svatého Michaela, patrona rejchartického kostela, si místní každoročně připomínají nejen poutní mší, ale i odpolednem plným hudby, výstav a her pro děti. Letos se pouť uskuteční 29. září, tedy přesně v den svátku svatého Michaela.
Pro návštěvníky budou přichystány výstavy historických fotografií a pohlednic obce, v klubovně kulturního domu bude k nahlédnutí i obecní kronika. Rejchartický dostavník zase nabídne jedinečný zážitek z projížďky po obci.

Dopolední program vyvrcholí v 11 hodin poutní mší. Letos ji bude sloužit František Petrik a o hudební doprovod se postará rapotínský chrámový sbor.

Náměstí obce se dvěma sty obyvateli bude jeden den hostit stánky s řemeslnými výrobky a v odpoledních a večerních hodinách i Michaelský festiválek, lákající na přehlídku rozličných hudebních stylů. Zazní africké bubny v podání Káji Cvrka z jeho projektu Shamania Mania a bluegrassové kapely Zbořec a BG Nova.

Svatomichalská pouť tento rok slibuje mimo jiné slavnostní odhalení pamětní desky, která bude připomínat rejchartického rodáka Adolfa Langera, muzikanta a skladatele, známého především komponováním hudby pro taneční a dechové orchestry.

Akce proběhne za podpory Místní akční skupiny Šumperský venkov a Programu obnovy venkova Olomouckého kraje.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.9.2013 03:14
Titulek: Takže HW by jsme měli v pořádku
Autor: Vlkoš
85
128
A teď do občanů nacpat starý SW aby z nich byli lidi jako dřív. Jinak je obnova HW NANIC.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).