ZPRÁVY

Rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice nabízí akupunkturu

28. června 2012, 08:31, téma NEMOCNICE, mošo
Rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice nabízí akupunkturu Šumperk – S další novinkou – akupunkturou – přišlo rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice. Současná akupunktura, která má kořeny v tradiční čínské medicíně, je mezioborovou lékařskou disciplínou s uceleným systémem diagnostiky, prevence, léčby a doléčování. Je vhodná pro všechny věkové kategorie včetně dětí.

„U řady pacientů jsme ji provedli opakovaně. Výsledky jsou pozitivní,“ říká lékařka rehabilitačního oddělení Jitka Krejčí, která se akupunktuře věnuje od svých studií na lékařské fakultě a sama ji praktikuje tři roky. Metoda stará několik tisíc let je vhodná při mnoha zdravotních potížích. Akupunktura se používá u celé řady onemocnění či bolestivých stavů, lze ji využít také při různých funkčních potížích – trávicích, dýchacích, oběhových. Dokáže pomoci i při problémech souvisejících s alergiemi, stresem a úzkostí. Uplatňuje se při poruchách imunity, bolestech zad, bolesti hlavy, bolestivé menstruaci, nachlazení, pásovém oparu, sterilitě a mnoha dalších.

„Nejlepších výsledků dosahuje u akutních potíží. Pacienti ale často přicházejí pozdě, když už vyčerpali možnosti léčby klasické. Potom nám to bude déle trvat,“ upřesňuje Krejčí. Akupunkturu smí  v České republice aplikovat pouze speciálně proškolení lékaři. „Výborná je u jakýchkoli pohybových problémů, z nichž řada je funkčního charakteru. Velmi výhodná je kombinace rehabilitační léčby a akupunktury, díky čemuž se léčebný proces značně urychlí,“ doplňuje lékařka.

Na rehabilitačním oddělení Šumperské nemocnice se využívají systémy akupunktury ušní i „tělové“. Pro některé pacienty, kteří mají obavy z aplikace jehel, lze použít i jiné možnosti ovlivnění akupunkturních bodů jako „moxování“ – působení tepla ze speciálních tyčinek – či aplikaci magnetů. Pacienti se mohou objednat na telefonním čísle 583 333 651, případně se o vhodnosti a možnostech metody poradit přímo s lékařkou na telefonním čísle 583 333 603. Akupunktura je nadstandardním výkonem, který není hrazený zdravotními pojišťovnami, takže si jej pacient hradí sám. Za jednu proceduru zaplatí pacient 300 korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.