ZPRÁVY

Rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice nabízí akupunkturu

28. června 2012, 08:31, téma NEMOCNICE, mošo
Rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice nabízí akupunkturu Šumperk – S další novinkou – akupunkturou – přišlo rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice. Současná akupunktura, která má kořeny v tradiční čínské medicíně, je mezioborovou lékařskou disciplínou s uceleným systémem diagnostiky, prevence, léčby a doléčování. Je vhodná pro všechny věkové kategorie včetně dětí.

„U řady pacientů jsme ji provedli opakovaně. Výsledky jsou pozitivní,“ říká lékařka rehabilitačního oddělení Jitka Krejčí, která se akupunktuře věnuje od svých studií na lékařské fakultě a sama ji praktikuje tři roky. Metoda stará několik tisíc let je vhodná při mnoha zdravotních potížích. Akupunktura se používá u celé řady onemocnění či bolestivých stavů, lze ji využít také při různých funkčních potížích – trávicích, dýchacích, oběhových. Dokáže pomoci i při problémech souvisejících s alergiemi, stresem a úzkostí. Uplatňuje se při poruchách imunity, bolestech zad, bolesti hlavy, bolestivé menstruaci, nachlazení, pásovém oparu, sterilitě a mnoha dalších.

„Nejlepších výsledků dosahuje u akutních potíží. Pacienti ale často přicházejí pozdě, když už vyčerpali možnosti léčby klasické. Potom nám to bude déle trvat,“ upřesňuje Krejčí. Akupunkturu smí  v České republice aplikovat pouze speciálně proškolení lékaři. „Výborná je u jakýchkoli pohybových problémů, z nichž řada je funkčního charakteru. Velmi výhodná je kombinace rehabilitační léčby a akupunktury, díky čemuž se léčebný proces značně urychlí,“ doplňuje lékařka.

Na rehabilitačním oddělení Šumperské nemocnice se využívají systémy akupunktury ušní i „tělové“. Pro některé pacienty, kteří mají obavy z aplikace jehel, lze použít i jiné možnosti ovlivnění akupunkturních bodů jako „moxování“ – působení tepla ze speciálních tyčinek – či aplikaci magnetů. Pacienti se mohou objednat na telefonním čísle 583 333 651, případně se o vhodnosti a možnostech metody poradit přímo s lékařkou na telefonním čísle 583 333 603. Akupunktura je nadstandardním výkonem, který není hrazený zdravotními pojišťovnami, takže si jej pacient hradí sám. Za jednu proceduru zaplatí pacient 300 korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.