ZPRÁVY

Rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice nabízí akupunkturu

28. června 2012, 08:31, téma NEMOCNICE, mošo
Rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice nabízí akupunkturu Šumperk – S další novinkou – akupunkturou – přišlo rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice. Současná akupunktura, která má kořeny v tradiční čínské medicíně, je mezioborovou lékařskou disciplínou s uceleným systémem diagnostiky, prevence, léčby a doléčování. Je vhodná pro všechny věkové kategorie včetně dětí.

„U řady pacientů jsme ji provedli opakovaně. Výsledky jsou pozitivní,“ říká lékařka rehabilitačního oddělení Jitka Krejčí, která se akupunktuře věnuje od svých studií na lékařské fakultě a sama ji praktikuje tři roky. Metoda stará několik tisíc let je vhodná při mnoha zdravotních potížích. Akupunktura se používá u celé řady onemocnění či bolestivých stavů, lze ji využít také při různých funkčních potížích – trávicích, dýchacích, oběhových. Dokáže pomoci i při problémech souvisejících s alergiemi, stresem a úzkostí. Uplatňuje se při poruchách imunity, bolestech zad, bolesti hlavy, bolestivé menstruaci, nachlazení, pásovém oparu, sterilitě a mnoha dalších.

„Nejlepších výsledků dosahuje u akutních potíží. Pacienti ale často přicházejí pozdě, když už vyčerpali možnosti léčby klasické. Potom nám to bude déle trvat,“ upřesňuje Krejčí. Akupunkturu smí  v České republice aplikovat pouze speciálně proškolení lékaři. „Výborná je u jakýchkoli pohybových problémů, z nichž řada je funkčního charakteru. Velmi výhodná je kombinace rehabilitační léčby a akupunktury, díky čemuž se léčebný proces značně urychlí,“ doplňuje lékařka.

Na rehabilitačním oddělení Šumperské nemocnice se využívají systémy akupunktury ušní i „tělové“. Pro některé pacienty, kteří mají obavy z aplikace jehel, lze použít i jiné možnosti ovlivnění akupunkturních bodů jako „moxování“ – působení tepla ze speciálních tyčinek – či aplikaci magnetů. Pacienti se mohou objednat na telefonním čísle 583 333 651, případně se o vhodnosti a možnostech metody poradit přímo s lékařkou na telefonním čísle 583 333 603. Akupunktura je nadstandardním výkonem, který není hrazený zdravotními pojišťovnami, takže si jej pacient hradí sám. Za jednu proceduru zaplatí pacient 300 korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.