ZPRÁVY

Registr vozidel v pondělí zkolaboval

10. července 2012, 07:17, ar
Šumperk – Ani týdenní výluka nestačila ministerstvu dopravy k tomu, aby stihlo vyladit dlouho připravovaný nový systém registru vozidel. Ten byl mimo provoz v době od 28. června do 8. července, začít fungovat měl právě toto pondělí. Těsně poté, co jej informatici spustili, však celý systém zkolaboval.

„Od pondělí 9. července budou všechny přepážky na úřadech lidem opět k dispozici,“ ujišťoval ještě na konci minulého měsíce náměstek ministra dopravy Ivo Toman. Řidiči, kteří mu uvěřili a vyrazili na registr vozidel v Šumperku, se ale mohli přesvědčit o pravém opaku. Jejich žádosti sice úředníci převzali, do centrální databáze je ale zanést nemohli. Elektronický registr nefungoval od rána až do odpoledních hodin. „Úředníci na pobočkách vyřizovali formuláře. To, že nefungovala elektronická databáze, se dotklo těch řidičů, kteří požadovali úkony, které se jinak vyřizují na počkání,“ uvedl vedoucí šumperského registru Daniel Kantor. Navzdory popisovaným problémům úředníci ujišťují, že všechny převzaté žádosti vyřídí do uplynutí zákonné lhůty, která ve většině případů trvá jeden měsíc. Za pádem nového informačního systému bylo podle ministerstva dopravy jeho zahlcení velkým počtem žádostí. Výpadek měl postihnout jeden z centrálních serverů.

Nový registr vozidel má umožnit úřadům pružnější vyřizování žádostí řidičů a stát za něj zaplatil miliony korun. Sami úředníci přitom jeho slibovaným kvalitám moc nevěří a motoristé už také ne. Není se čemu divit, podobné novinky zaváděné na odborech vyřizujících občanské průkazy a cestovní pasy totiž zaměstnancům úřadů spíše přidělaly práci a zapříčinily delší čekací doby.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).