SPORT

Regionální kolo Mistrovství republiky absolventů tanečních

9. dubna 2008, 09:48, simi
Regionální kolo Mistrovství republiky absolventů tanečních Šumperk - V sobotu 29. března se v šumperském Domu kultury uskutečnilo regionální kolo Mistrovství České republiky absolventů tanečních kurzů kategorie E. Tato kategorie zastřešuje tanečníky narozené v letech 1989 - 1992, kteří absolvovali taneční. Soutěžilo se ve čtyřech tancích - waltzu, polce, cha - che a jivu.
Soutěže se zúčastnilo 20 párů ze Šumperska a okolí. Porota složená z  Daniely Sonntágové, Simony Zukalové, Jiřího Hrubého, Evy Kolčákové a Lubomíra Nováka pečlivě vybírala a hodnotila tanečníky v pěti kolech. Všem kolům vévodily šumperské páry a finále ovládly absolutně. Všech šest finálových párů pocházelo z Klubu tanečního sportu v Šumperku. Vítězný pár Jan Velčovský - Eliška Chmelárová s přehledem zvítězil v prvních třech tancích, pouze v jivu obsadil 3. místo, což jim zajistilo jasné vítězství. Na druhém místě se umístil pár Jakub Šnapka - Aneta Bendová, který dosáhl na nejlepší známky v jivu. Na třetím se pak probojoval pár Milan Janíček s Veronikou Fuskovou, kteří nejtěsnějším výsledkem porazili Tomáše Studeného s Terezou Vachutkovou.

Za zmínku stojí fakt, že finálové páry automaticky postupují do celostátního finále absolventů tanečních kurzů kategorie E, jež se uskuteční v neděli 13. dubna v Praze.

Pořadí ve finále:

  •  1. Jan Velčovský - Eliška Chmelárová
  •  2. Jakub Šnapka - Aneta Bendová
  •  3. Milan Janíček - Veronika Fuchsová
  •  4. Tomáš Studený - Tereza Vachutková
  •  5. Jan David - Lenka Unzeitigová
  •  6. Michal Enter - Andrea Buiová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.4.2008 23:39
Titulek: Bez titulku
Autor: barta
64
A teď mi vysvětlete, proč se tomu říká soutěž absolventů tanečních kurzů, když poměřujete tanečníky chodící do kurzu (sportovních obzvlášt) již několikátým rokem a lidi, kteří mají po základních tanečních lekcích... Nechápu!
Reagovat
Datum: 14.4.2008 09:11
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Hošek
38
Nikde není řečeno, že to musí být absolvet tanečních v tomto roce. V propozicích soutěže je jasně dáno, a to přímo prezídiem Svazu učitelů tance, který celé mistrovství republiky kategorie E pořádá, že páry musí být narozené v letech 1989-1992 a musí být ze základních, pokračovacích nebo speciálních kurzů tanečních škol a nesmí být registrovány u Českého svazu tanečního sportu. A všechny tyto podmínky u všech párů byly splněny. Nehledě na to, že všechny finálové páry se zúčastnily celostátního Mistrovství České republiky kategorie E, které se konalo 13.4.v Praze, kde se u všech párů z cele České republiky vše důkladně prověřovalo a kontrolovalo a ani u jednoho šumperského páru nebyl s ničím problém. Takže i v Šumperku proběhlo vše podle pravidel uvedených v propozicích soutěže MČR, které vydal právě SUT.
Reagovat
Datum: 18.4.2008 16:40
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Barta
24
To jsem nevěděla, ale přijde mi nepoměřitelné když se hodnotí navzájem páry, kdy jeden tančí prvním rokem a jiný již několik let... Přesto všechno museli být úžasní, když vyhráli republiku.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).