Regionální kolo Mistrovství republiky absolventů tanečních

9. dubna 2008, 09:48, simi
Regionální kolo Mistrovství republiky absolventů tanečních Šumperk - V sobotu 29. března se v šumperském Domu kultury uskutečnilo regionální kolo Mistrovství České republiky absolventů tanečních kurzů kategorie E. Tato kategorie zastřešuje tanečníky narozené v letech 1989 - 1992, kteří absolvovali taneční. Soutěžilo se ve čtyřech tancích - waltzu, polce, cha - che a jivu.
Soutěže se zúčastnilo 20 párů ze Šumperska a okolí. Porota složená z  Daniely Sonntágové, Simony Zukalové, Jiřího Hrubého, Evy Kolčákové a Lubomíra Nováka pečlivě vybírala a hodnotila tanečníky v pěti kolech. Všem kolům vévodily šumperské páry a finále ovládly absolutně. Všech šest finálových párů pocházelo z Klubu tanečního sportu v Šumperku. Vítězný pár Jan Velčovský - Eliška Chmelárová s přehledem zvítězil v prvních třech tancích, pouze v jivu obsadil 3. místo, což jim zajistilo jasné vítězství. Na druhém místě se umístil pár Jakub Šnapka - Aneta Bendová, který dosáhl na nejlepší známky v jivu. Na třetím se pak probojoval pár Milan Janíček s Veronikou Fuskovou, kteří nejtěsnějším výsledkem porazili Tomáše Studeného s Terezou Vachutkovou.

Za zmínku stojí fakt, že finálové páry automaticky postupují do celostátního finále absolventů tanečních kurzů kategorie E, jež se uskuteční v neděli 13. dubna v Praze.

•  6. Michal Enter - Andrea Buiová

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.4.2008 23:39
Titulek: Bez titulku
Autor: barta
61
A teď mi vysvětlete, proč se tomu říká soutěž absolventů tanečních kurzů, když poměřujete tanečníky chodící do kurzu (sportovních obzvlášt) již několikátým rokem a lidi, kteří mají po základních tanečních lekcích... Nechápu!
Reagovat
Datum: 14.4.2008 09:11
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Hošek
38
Nikde není řečeno, že to musí být absolvet tanečních v tomto roce. V propozicích soutěže je jasně dáno, a to přímo prezídiem Svazu učitelů tance, který celé mistrovství republiky kategorie E pořádá, že páry musí být narozené v letech 1989-1992 a musí být ze základních, pokračovacích nebo speciálních kurzů tanečních škol a nesmí být registrovány u Českého svazu tanečního sportu. A všechny tyto podmínky u všech párů byly splněny. Nehledě na to, že všechny finálové páry se zúčastnily celostátního Mistrovství České republiky kategorie E, které se konalo 13.4.v Praze, kde se u všech párů z cele České republiky vše důkladně prověřovalo a kontrolovalo a ani u jednoho šumperského páru nebyl s ničím problém. Takže i v Šumperku proběhlo vše podle pravidel uvedených v propozicích soutěže MČR, které vydal právě SUT.
Reagovat
Datum: 18.4.2008 16:40
Autor: Barta
24
To jsem nevěděla, ale přijde mi nepoměřitelné když se hodnotí navzájem páry, kdy jeden tančí prvním rokem a jiný již několik let... Přesto všechno museli být úžasní, když vyhráli republiku.
Reagovat

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.