ZPRAVODAJSTVÍ

Region děsí chřipka, kterou zatím nikdo nedostal

13. února 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Před epidemií chřipky varovala v uplynulých týdnech téměř všechna celostátní média. Kvůli její hrozbě už měla zakázat návštěvy většina nemocnic v kraji a přidávají se i domovy důchodců. Realita je však jiná. Počet nemocných lidí sice stejně jako každý rok v tuto dobu narůstá, podle krajské hygienické správy to ale nijak nesouvisí s chřipkou.  Tu v regionu dosud nikdo nediagnostikoval. 

 „Na začátku minulého týdne nebyl v Olomouckém kraji zaznamenán jediný případ nakažení chřipkou s klinicky závažným průběhem. Vyhlášení omezení či zákazu návštěv v nemocnicích a jeho následné odvolání je v kompetenci ředitelů jednotlivých zařízení,“ upozornili krajští hygienici. 
Bez návštěv se musí obejít například klienti domova důchodců v Libině nebo pacienti fakultní nemocnice v Olomouci, špitálu ve Šternberku nebo v Šumperku. Ani tam však omezení nedávají do přímé souvislosti s chřipkou, nýbrž s běžným nachlazením nebo rýmou. „Celoplošný zákaz návštěv u nás platí vyjma pavilónu F, kde leží dlouhodobě hospitalizovaní pacienti. Ti většinou nejhůř snáší, když je příbuzní nemůžou navštěvovat," uvedla mluvčí šumperské nemocnice Hana Hanke. 
Na 100 tisíc obyvatel teď připadá v šumperském okrese 1240 nemocných. Jejich počet postupně narůstá, pořád ale zůstává za celorepublikovým průměrem, který je zhruba o polovinu větší.   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.2.2018 11:59
Titulek: ??
Autor: Mira
83
Tak nevím, ve FA nemocnici Olomouc jsou omezené návštěvy pouze na dětském oddělení.Ostatní oddělení jsou plně přístupné.
Reagovat
Datum: 14.2.2018 18:34
Titulek: i na patologii
Autor: fajman
97
prý se bez omezení pouští i na patologii.
Reagovat
Datum: 16.2.2018 09:03
Titulek: i na patologii
Autor: radka
97
Líbí se mi, že podobná info píší novináři, nebo jak Zeman říká, novinářská žumpa, pouze cestou z hospody. Chřipka tu je už nejméně 14 dnů, jen snad neplní postele v nemocnici. Chce to tu a tam se probrat z lihového komatu a podívat se kolem sebe.
Reagovat
Datum: 16.2.2018 12:45
Titulek: slivka
Autor: jan
94
To chce jen čaj s černého rybízu a velkého panáka slivky a chřipka je za chvilku v řiti!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.