ZPRÁVY

Ředitelka CHKO Jeseníky přišla o místo. Ochránci přírody slaví

24. března 2015, 13:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) odvolala z funkce vedoucí Správy CHKO Jeseníky Michaelu Pruknerovou. Výsledky kontrol, které na správě proběhly minulý rok, totiž naznačují, že se bývalá vedoucí dopustila vážných chyb. Na některé z nich už předtím opakovaně upozorňovali ochránci přírody.

 „Zejména v oblasti výkonu státní správy byly zjištěny nedostatky, bohužel i ve vztahu k ochraně těch nejcennějších míst v Jeseníkách,“ uvedla mluvčí AOPK Karolína Šulová. Kontrola dále zjistila, že za Pruknerové nebyly dodržovány vnitřní standardy při provádění opatření na ochranu přírody. Podrobnější informace ke zjištěným nedostatkům zatím agentura neuvedla. Vedením jesenické správy byl zatím dočasně pověřen Michal Servus. „Nový vedoucí by měl vzejít z výběrového řízení ve druhé polovině tohoto roku,“ uvedla Šulová.
Tvrdá kritika
Správa CHKO Jeseníky byla v posledních letech pod tvrdou kritikou nevládních organizací, které se zabývají ochranou přírody. „Nebýt aktivní účasti několika občanských spolků, v oblasti kolem Petrových kamenů a Pradědu by už jezdily buldozery a evropsky mimořádná příroda by byla poškozena,“ uvedl například předseda sdružení Společnost přátel Jeseníků Ondřej Bačík. Ještě na konci minulého roku se Michaela Pruknerová snažila jeho nařčení vyvracet. „Věci uvedené panem Bačíkem jsou vesměs polopravdy nebo jen manipulativní tvrzení, vytržená z kontextu. Některá z nich jsou dokonce nepravdivé zcela,“ uvedla tehdy Pruknerová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.3.2015 07:28
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
123
175
Na mně to dělá dojem,že hlavně pan Bačík touží po dobře placené funkci.Národní park mu nevyšel,tak proč ne CHKOJ.
Reagovat
Datum: 26.3.2015 07:45
Titulek: Názory
Autor: Bob
120
Bohužel, četl jsem pár vyjádření p. Bačíka a dalších ochránců přírody. Z toho by si člověk mohl myslet, že paní Pruknerová je novodobá čarodějnice, která by snad měla uhořet.
Inu argumenty normálních ekoteroristů. Když jsem onehdy vyčetl, že dotyčná málem nechala zatrubnit Bílou Opavu, musel jsem se tomu smát. Nicméněl se najdou jedinci, kteří by takové pitomosti uvěřili.
Reagovat
Datum: 27.3.2015 21:10
Titulek: Bez titulku
Autor: mejla
95
147
Možná že Pruknerová trávila více času u Figurky jak v terénu,co vy na to?
Reagovat
Datum: 27.3.2015 22:45
Titulek: Ódessačka Re: Bez titulku
Autor: Postelová kariéristka
105
A u Procházky pod dekou
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).