SPORT

Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský: Je na mně, abych to zvládl

6. prosince 2017, 20:00, Petr Fišer
Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský: Je na mně, abych to zvládl Šumperk - Kritický stav trvá. Mužskému hokeji v Šumperku stále hrozí, že probíhající sezónu nedokončí. Do slepé uličky zabloudil poté, co mu vypadl ze hry pětimiliónový finanční partner.

 „Pokud jde o mužstvo, jsem nadšený. Drží fazónu, doma se mu daří. Rádi bychom se vyhoupli na druhé místo. Naše cíle jsou oprávněně vysoké, protože se dal dohromady výborný tým,“ hlásil před sobotním zájezdem do Hodonína ředitel klubu Vladimír Velčovský. „Dozadu nás bohužel hází ekonomická situace, která není dobrá. Před třemi týdny jsem se dozvěděl, že můj kamarád vážně onemocněl. Šlo o sponzora, který měl hrát dominantní roli. Stojíme před druhou polovinou sezóny a za daných okolností se mi nikdo nemůže divit, že mám nervy na pochodu,“ řekl Velčovský.
Jak sám prozradil, původně to zavánělo tím, že nebude ani na uhrazení listopadových pohledávek. „Peníze na platy hráčů jsou v tuto chvíli zajištěny do konce roku včetně prémií. Ty ale dostanou jen v případě, že se posunou před Hodonín, nebo se k němu přiblíží na dotek jednoho, dvou, maximálně tří bodů. Věřím, že pro to udělají maximum. Ví, o co hrají, a o co případně přicházejí,“ ujišťoval klubový „boss“. „Na výplaty bude, ale jinak budeme dlužit na všech ostatních provozních výdajích. A to zhruba 200 až 300 tisíc. Mým momentálním cílem je dávat všechno do lidí, do produktu, který nám přináší radost a návštěvnost. Žijeme ze dne na den, z týdne na týden. Chci sezónu důstojně dohrát, dosáhnout co možná největšího výsledkového úspěchu a získat čas na to, co s klubem dál. Cesta je to dlouhá a těžká,“ prohlásil muž, jenž stojí v čele hokejového Šumperka už dvanáct let. „V poslední době jsem si toho o sobě přečetl docela hodně. Že jsem tunelář a mafián. Že jezdím na tři luxusní dovolené ročně… Je mi jasné, že existuje spousta mistrů světa, kteří by to dělali líp než já. Zatím se mi to dařilo bez dluhů. Když se vyskytnou problémy, nebojím se je jasně pojmenovat a říct, jak se věci doopravdy mají. Obrovskou sílu a motivaci mi dodávají fanoušci a vydařené zápasy, jako byl ten proti Porubě. Je na mně, abych to zvládl. Pokud by to došlo do extrému, nezbylo by mi nic jiného, než všechno včas zastavit. Mám taky svůj život a strašně nerad bych přišel třeba o dům,“ oznámil Vladimír Velčovský.
Hokej v Šumperku je propíraný ze všech stran. Na přetřes se často dostává i druhá fáze rekonstrukce zimního stadiónu. Návštěvníkům mistrovských zápasů vadí haprující ozvučení a nefungující vzduchotechnika. Při teplotách nad nulou se odráží na zarosených plexisklech a komplikovanějším výhledu na ledovou plochu. Největší nespokojenost vyvolává fakt, že nová střecha na některých místech propouští vodu, která kape lidem na hlavu. „Důvodů může být víc. Buď se nahoře sráží a kondenzuje, nebo je to blbě udělané a fólie na střeše není dobře svařená. Moc se mi nezdají ani samotné panely, jako by byly položeny obráceně. S takovým profilem a neobvyklou specifikací jsem se ještě nesetkal,“ konstatoval při návštěvě opravované haly Týdnem na severu oslovený živnostník, který se ve střešním oboru pohybuje přes deset let.


Foto: Petr Fišer

V Šumperku se sice od listopadu bruslí a hrají mistrovské zápasy, prostředí na zimním stadiónu má ale k optimálu stále daleko. Aktuální stav letními a podzimními dešti těžce zkoušených tribun to jen potvrzuje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.12.2017 13:47
Titulek: Hlavní partner
Autor: Jenda Benda
Reagovat
Datum: 7.12.2017 16:38
Titulek: Vladimír
Autor: Neeeee
35
Velký Vladimíre!!! Jsem tvůj velký obdivovatel. Tento článek mě dojal až k slzám. Kéž bych někdy byl jako ty!
Reagovat
Datum: 8.12.2017 16:47
Titulek: Re: Vladimír
Autor: Pavel
Pan prezident je bůůůůůh, je to prezident celé planety :-D
Reagovat
Datum: 7.12.2017 17:55
Titulek: slepá ulička
Autor: Realita
19
Můj názor - šumperský hokej potřebuje začít od nuly, tj. bez pana Velčovského. Jedině tak se vrátí sponzoři, hráči, fanoušci atd, prostě všichni které už odradil. Po sezóně tu bude stejný problém - kde vzít peníze na 2. ligu, no kde?!
Reagovat
Datum: 7.12.2017 20:24
Titulek: Re: slepá ulička
Autor: Fanda
25
Vždy a všude je problém naplnit rozpočet klubu, stejně tak i v Šumperku. Hrát 1. ligu nebo vrch 2. ligy je dost finančně náročné a VV nic jiného hrát chtít nebude. Za to, my fanoušci, bychom měli být jen rádi.
Začít od nuly? To asi nyní není problém. Pohybujeme se v soukromé firmě, tak se někdo domluvte, podejte návrh na odkup firmy a určitě se domluvíte. Jen potom budete mít možnost řídit a provozovat mužský tým. VV je tak otráven ataky na sebe, že rád odejde. Zájemci, hlaste se.
Reagovat
Datum: 8.12.2017 16:49
Titulek: Re: slepá ulička
Autor: Pavel
Přesně tak, potřebovalo by to VV vyměnit, horší je to, že zatím není za koho :-(
Reagovat
Datum: 7.12.2017 18:39
Titulek: Proč? Proč Proč?
Autor: Divák
24
Proč Šumperk musí hrát 2.ligu?
Proč by mělo město přispívat na zábavu pro cca 800 diváků?
Proč se každý nemůže bavit jen podle toho co sí muže dovolit?
Pokud se zde bude hrát krajský přebor s odchovanci, svého diváka si to taky najde.
Místních trenérů máme dost a kluci alespoň nebudou muset končit.
Každý bude muset pochopit, že 90. léta skončila již dávno.
A o fanoušcích kteří jsou schopni sprostě nadávat rodákovi a olympijskému vítězi z Nagana se raději nebudu vyjadřovat.
Ti by zasloužili doživotní zákaz na všechny sportovní akce.
Reagovat
Datum: 10.12.2017 16:36
Titulek: je to prosté
Autor: aNONYM
Kvalita manažera se pozná podle výsledků. Každý se může podívat, kam se za těch 12 let šumperský hokej posunul.
Reagovat