SPORT

Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský: Je na mně, abych to zvládl

6. prosince 2017, 20:00, Petr Fišer
Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský: Je na mně, abych to zvládl Šumperk - Kritický stav trvá. Mužskému hokeji v Šumperku stále hrozí, že probíhající sezónu nedokončí. Do slepé uličky zabloudil poté, co mu vypadl ze hry pětimiliónový finanční partner.

 „Pokud jde o mužstvo, jsem nadšený. Drží fazónu, doma se mu daří. Rádi bychom se vyhoupli na druhé místo. Naše cíle jsou oprávněně vysoké, protože se dal dohromady výborný tým,“ hlásil před sobotním zájezdem do Hodonína ředitel klubu Vladimír Velčovský. „Dozadu nás bohužel hází ekonomická situace, která není dobrá. Před třemi týdny jsem se dozvěděl, že můj kamarád vážně onemocněl. Šlo o sponzora, který měl hrát dominantní roli. Stojíme před druhou polovinou sezóny a za daných okolností se mi nikdo nemůže divit, že mám nervy na pochodu,“ řekl Velčovský.
Jak sám prozradil, původně to zavánělo tím, že nebude ani na uhrazení listopadových pohledávek. „Peníze na platy hráčů jsou v tuto chvíli zajištěny do konce roku včetně prémií. Ty ale dostanou jen v případě, že se posunou před Hodonín, nebo se k němu přiblíží na dotek jednoho, dvou, maximálně tří bodů. Věřím, že pro to udělají maximum. Ví, o co hrají, a o co případně přicházejí,“ ujišťoval klubový „boss“. „Na výplaty bude, ale jinak budeme dlužit na všech ostatních provozních výdajích. A to zhruba 200 až 300 tisíc. Mým momentálním cílem je dávat všechno do lidí, do produktu, který nám přináší radost a návštěvnost. Žijeme ze dne na den, z týdne na týden. Chci sezónu důstojně dohrát, dosáhnout co možná největšího výsledkového úspěchu a získat čas na to, co s klubem dál. Cesta je to dlouhá a těžká,“ prohlásil muž, jenž stojí v čele hokejového Šumperka už dvanáct let. „V poslední době jsem si toho o sobě přečetl docela hodně. Že jsem tunelář a mafián. Že jezdím na tři luxusní dovolené ročně… Je mi jasné, že existuje spousta mistrů světa, kteří by to dělali líp než já. Zatím se mi to dařilo bez dluhů. Když se vyskytnou problémy, nebojím se je jasně pojmenovat a říct, jak se věci doopravdy mají. Obrovskou sílu a motivaci mi dodávají fanoušci a vydařené zápasy, jako byl ten proti Porubě. Je na mně, abych to zvládl. Pokud by to došlo do extrému, nezbylo by mi nic jiného, než všechno včas zastavit. Mám taky svůj život a strašně nerad bych přišel třeba o dům,“ oznámil Vladimír Velčovský.
Hokej v Šumperku je propíraný ze všech stran. Na přetřes se často dostává i druhá fáze rekonstrukce zimního stadiónu. Návštěvníkům mistrovských zápasů vadí haprující ozvučení a nefungující vzduchotechnika. Při teplotách nad nulou se odráží na zarosených plexisklech a komplikovanějším výhledu na ledovou plochu. Největší nespokojenost vyvolává fakt, že nová střecha na některých místech propouští vodu, která kape lidem na hlavu. „Důvodů může být víc. Buď se nahoře sráží a kondenzuje, nebo je to blbě udělané a fólie na střeše není dobře svařená. Moc se mi nezdají ani samotné panely, jako by byly položeny obráceně. S takovým profilem a neobvyklou specifikací jsem se ještě nesetkal,“ konstatoval při návštěvě opravované haly Týdnem na severu oslovený živnostník, který se ve střešním oboru pohybuje přes deset let.


Foto: Petr Fišer

V Šumperku se sice od listopadu bruslí a hrají mistrovské zápasy, prostředí na zimním stadiónu má ale k optimálu stále daleko. Aktuální stav letními a podzimními dešti těžce zkoušených tribun to jen potvrzuje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.12.2017 13:47
Titulek: Hlavní partner
Autor: Jenda Benda
68
Reagovat
Datum: 7.12.2017 16:38
Titulek: Vladimír
Autor: Neeeee
150
Velký Vladimíre!!! Jsem tvůj velký obdivovatel. Tento článek mě dojal až k slzám. Kéž bych někdy byl jako ty!
Reagovat
Datum: 8.12.2017 16:47
Titulek: Re: Vladimír
Autor: Pavel
58
Pan prezident je bůůůůůh, je to prezident celé planety :-D
Reagovat
Datum: 7.12.2017 17:55
Titulek: slepá ulička
Autor: Realita
71
Můj názor - šumperský hokej potřebuje začít od nuly, tj. bez pana Velčovského. Jedině tak se vrátí sponzoři, hráči, fanoušci atd, prostě všichni které už odradil. Po sezóně tu bude stejný problém - kde vzít peníze na 2. ligu, no kde?!
Reagovat
Datum: 7.12.2017 20:24
Titulek: Re: slepá ulička
Autor: Fanda
136
Vždy a všude je problém naplnit rozpočet klubu, stejně tak i v Šumperku. Hrát 1. ligu nebo vrch 2. ligy je dost finančně náročné a VV nic jiného hrát chtít nebude. Za to, my fanoušci, bychom měli být jen rádi.
Začít od nuly? To asi nyní není problém. Pohybujeme se v soukromé firmě, tak se někdo domluvte, podejte návrh na odkup firmy a určitě se domluvíte. Jen potom budete mít možnost řídit a provozovat mužský tým. VV je tak otráven ataky na sebe, že rád odejde. Zájemci, hlaste se.
Reagovat
Datum: 8.12.2017 16:49
Titulek: Re: slepá ulička
Autor: Pavel
79
Přesně tak, potřebovalo by to VV vyměnit, horší je to, že zatím není za koho :-(
Reagovat
Datum: 7.12.2017 18:39
Titulek: Proč? Proč Proč?
Autor: Divák
90
Proč Šumperk musí hrát 2.ligu?
Proč by mělo město přispívat na zábavu pro cca 800 diváků?
Proč se každý nemůže bavit jen podle toho co sí muže dovolit?
Pokud se zde bude hrát krajský přebor s odchovanci, svého diváka si to taky najde.
Místních trenérů máme dost a kluci alespoň nebudou muset končit.
Každý bude muset pochopit, že 90. léta skončila již dávno.
A o fanoušcích kteří jsou schopni sprostě nadávat rodákovi a olympijskému vítězi z Nagana se raději nebudu vyjadřovat.
Ti by zasloužili doživotní zákaz na všechny sportovní akce.
Reagovat
Datum: 13.12.2017 11:40
Titulek: Re: Proč? Proč Proč?
Autor: Petr
99
ten už se dávno jako rodák ze Šumperka nechová, a protože je OL vítěz, tak potom může cokoliv??? třeba se chovat jako blb...
Reagovat
Datum: 10.12.2017 16:36
Titulek: je to prosté
Autor: aNONYM
52
141
Kvalita manažera se pozná podle výsledků. Každý se může podívat, kam se za těch 12 let šumperský hokej posunul.
Reagovat
Datum: 11.12.2017 12:05
Titulek: Re: je to prosté
Autor: Jenda Benda
100
Podle výsledků v Špk lepší manažer nebyl...
http://www.historiehcs.estranky.cz/clanky/sezony/
Reagovat
Datum: 11.12.2017 13:54
Titulek: Re: je to prosté
Autor: aNONYM
109
To je pravda.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.