SPORT

Ředitel Draků Vladimír Velčovský: SEZÓNU DOHRAJEME. Za staronového trenéra si vybral Jozefa Zavadila

24. ledna 2018, 19:00, Petr Fišer
Ředitel Draků Vladimír Velčovský: SEZÓNU DOHRAJEME. Za staronového trenéra si vybral Jozefa Zavadila Šumperk - Jak se zdá, nejkritičtější období se podařilo překonat. Přestože se mužský hokej v Šumperku po odstoupení jednoho ze stěžejních sponzorů ze zdravotních důvodů ocitl ve vážných finančních problémech, naplnění nejtragičtějšího scénáře momentálně není na pořadu dne. „Druhou ligu dohrajeme,“ vzkazoval optimisticky ředitel klubu Vladimír Velčovský.

 „Člověk neumí sehnat pět miliónů, když je soutěž v plném proudu. Tak dobrou tiskárnu nemám,“ pousmál se šéf Draků. „Sezóna by se měla zvládnout po stránce zabezpečení mandatorních výdajů, které tvoří výplaty pro hráče a realizační tým. Momentálně jsou pro mě prioritní. Moje snaha vede k tomu, abych kabinu ničím nestresoval a vytvářel hráčům takové podmínky, díky nimž se mohou soustředit pouze na hokej. V týmu je pohoda. Za sebe mu neskonale věřím. Když se potká všechno dobré, může dojít hodně daleko. Naším cílem je nejlepší možný sportovní výsledek, a to i s ohledem na co nejvýhodnější vyjednávací pozice pro další ročník,“ řekl Velčovský a pokračoval: „Pokud jde o provozní výdaje, cedím krev a platební morálka pokulhává. Ne mojí vinou, situace je to vynucená. Se všemi dodavateli mám dobré vztahy, jedenáct let jsem jim platil včas a na den přesně. I proto mě nikdo nehoní a neurguje. Všichni mi dávají čas a jsou ochotni počkat, až budu mít.“
Vladimír Velčovský je pověstný tím, že nestrpí opakující se špatné výkony. Na začátku nového roku to odnesl hlavní trenér Pavel Hulva, jenž v největší míře doplatil na zarážející bilanci z venkovních zápasů. „První pochybnosti jsem získal, když jsme prohráli doma s Kopřivnicí. Jakmile soupeř začal betonovat, nedokázali jsme na to vůbec reagovat. Z tohoto pohledu jsem tam neviděl žádný impulz. Naposledy v Opavě a Novém Jičíně to nebylo jiné,“ připomněl zatím nejčerstvější zakopnutí na stadiónech protivníků. „Definitivně jsem se rozhodl po utkání v Jičíně. Nebylo to jednoduché, pan Hulva tady odvedl spoustu práce. Dozrálo to ve mně nejen na základě výsledků, ale i pocitově. Stojím si za tím, že mužstvo potřebuje znovu nakopnout novým nábojem. Jestli to byla správná volba, to se teprve uvidí,“ nehodlal předbíhat.
Při hledání dalšího trenérského vůdce očekával o něco složitější proces. Seznam pěti kandidátů stáhl na dvě jména, oba oslovení jedinci o angažmá na Tyršově stadiónu projevili zájem. „Nic jsem nemínil uspěchat. Mimo jiné jsem chtěl, aby dostal prostor dosavadní asistent Zdeněk Novosad. Ať si to zkusí a do budoucna ví, co pozice hlavního kouče obnáší. Na ledě jsou pokaždé jen a jen hráči. Všechno je víceméně o celkové chemii v mužstvu,“ prohlásil Velčovský.
Za dvanáct let už stačil popravit nejednoho trenéra. Za nejpikantnější právem považuje hned svůj první „prezidentský“ ročník 2006-2007, kdy v průběhu nadějně rozehrané sezóny ukončil spolupráci s Jozefem Zavadilem. Slovenského stratéga zbavil funkce v době, kdy Draci vedli druhou ligu. „Žádného odvolání jsem později nikdy nelitoval. Tady to bylo trochu jiné v tom, kolikátí jsme zrovna byli v tabulce. Pokud jste nechtěl pracovat podle jeho představ, měl jste s ním jako hráč problémy. Nejvíc mi tehdy vadilo, jak vystupoval mediálně. Směrem k novinářům měl zvláštní verbální projevy. V Šumperku toho hodně odpracoval, ale polívku nakonec sežral někdo jiný. Škoda, za normálních okolností by postupový ročník dokončil právě on,“ vrátil se Vladimír Velčovský do minulosti.
V pondělí dopoledne oznámil, že se staronovým koučem šumperských Draků stává Jozef Zavadil…


Foto: Petr Fišer

Za výsledky a výkony šumperských hokejistů v posledních dvou zápasech zodpovídal Zdeněk Novosad. Oba skončily ziskem tří bodů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.1.2018 00:04
Titulek: :(((
Autor: aNONYM
12
Kdybyste nebyly lamy, mohl sem přijet Jarda Jágr.
Reagovat