ZPRAVODAJSTVÍ

Reakce zastupitele na článek „Šumperk získal nové vedení, čeká ho křest ohněm"

20. listopadu 2018, 16:00, Petr Blažek, zastupitel města Šumperk
Vážení čtenáři, vzhledem k tomu, že článek uveřejněný na titulní stránce Týdne na severu v čísle 46 a také na reji.cz obsahoval zavádějící informace, kterými se cítím být osobně poškozen, požádal jsem vydavatele novin o zveřejnění mé reakce.

Jsem jedním z 27 zastupitelů města Šumperka. Rád bych uvedl na pravou míru zavádějící informaci, která v článku zazněla. Hned v úvodu článku bylo napsáno: "… starostou se stal Tomáš Spurný. Město povede se silným mandátem - v tajné volbě mu dalo hlas všech šestadvacet zbývajících zastupitelů." K tomu bych rád uvedl, že při volbě nového starosty města Šumperka jsem nehlasoval pro zvolení T. Spurného starostou. Logicky tedy pan Spurný hlasoval v tajné volbě sám pro sebe, protože jediný zastupitel z 27 přítomných, který mu nedal důvěru, jsem byl já.
Vedlo mě k tomu několik důvodů, které jsem zveřejnil ihned po přečtení článku také na Facebooku PRO-REGION (6. 11. v 9:38).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.11.2018 23:16
Titulek: Žádáme šumperské lidovce v čele se Spurným,
Autor: Arsen Lupin
41
aby okamžitě vrátili Hotel Sport a Autobusové nádraží městu Šumperk, nebo bude zle. Na vaše zákulisní zlodějny a porušování povinností při správě cizího majetku nejsme zvědaví.
Hotel Sport "prodal" v srpnu před volbami starosta Brož, místostarosta Spurný a městská rada za 14 milionů korun, a ejhle. Že si předtím deset let starosta Brož nevšiml - od ledna 2005 do srpna 2014 - že nájemce hotelu Sport Jiří Doskočil JIRDOS nehradí faktury za služby, náklady za teplo a ohřev, vodné a stočné, elektřinu, až se Doskočilův dluh vyšplhal na více než 14 milionů korun (14.178.024 Kč)?
Starosta Brož pak řekl v roce 2015 tisku, že 14 milionů je virtuální pohledávka a ticho. Situace se řešila až po podání trestního oznámení opozicí! Z 14-timilionového dluhu pak PMŠ neviděly ani korunu, JIRDOS totiž skončil v insolvenci a nesplatil ani 1 Kč.
Jo jó, 14 milonů se ukradne v hotelu a pak si celý hotel koupí kámoš za totéž.
Reagovat
Datum: 22.11.2018 00:26
Titulek: Re: Žádáme šumperské lidovce v čele se Spurným,
Autor: stanik
16
spolkni prášek nebo ti prdne cévka
Reagovat
Datum: 22.11.2018 08:20
Titulek: Re: Žádáme šumperské lidovce v čele se Spurným,
Autor: Jenda Benda
Reagovat
Datum: 22.11.2018 10:06
Titulek: Re: Žádáme šumperské lidovce v čele se Spurným,
Autor: Pavel
21
Když tak všechno o tom "podvodu" víte předpokládám, že jste již na ně podal trestní oznámení. Nebo jste jen silný anonymně. Ani bych se nedivil, kdyby v dalších příspěvcích jste se zastával Babiše, Zemana a dalších. Ale pozor, ne nadarmo se říká, že ryba smrdí od hlavy.
Reagovat
Datum: 22.11.2018 13:36
Titulek: Re: Žádáme šumperské lidovce v čele se Spurným,
Autor: Radmila
18
Pavle, asi ti hrabe. Ty pohledávky byly už kdysi zveřejněny a jsou pravdivé. Na Brože měli podat trestná oznámení radní již před půl rokem. Spíše se čeká na promlčení. Myslím si, že se báli nicnedělajícíhio senátora. No a jestlis byl někdy na veřejném zasedání naší radnice, tak asi víš, proč to neudělali. V naší mladé kapitalistické vlasti se již dvakrát stalo, že byl někdo potrestán za špatné hospodaření se svěřeným majetkem. Prosím přestaň hloupě žvanit, ano??
Reagovat
Datum: 22.11.2018 14:42
Titulek: Re: Žádáme šumperské lidovce v čele se Spurným,
Autor: Jenda Benda
19
Proč by měli trestní oznámení podávat radní, proč ho nepodáte vy?!
Reagovat
Datum: 22.11.2018 17:17
Titulek: Pane, co já vím (pokud se pletu, opravte mě)
Autor: Travolta
23
o prodeji dotčeného Hotelu by muselo napřed rozhodnout zastupitelstvo města i o ceně, za kterou by byla nemovitost prodána. Podle zákona o obcích ve věcech majetku rozhoduje výhradně Městské zastupitelstvo, nikoliv pouze Rada. Ale - tu pozor - prý prodej hotelu Sport schválila Rada města, ne Zastupitelstvo. V červenci a srpnu 2018 se Zastupitelstvo ani nesešlo, konalo se až v září 2018.
Prodej je tudíž neoprávněný a dotčení členové rady možná způsobili městu Šumperk škodu. Smlouvu museli připravit právníci majetkoprávního odboru Městského úřadu Šumperk nebo Podniků města Šumperka.
Samozřejmě, já na radnici nesedím, detaily nevím a dokumenty v rukách nemám. Díval jsem se na internetu na poslední zastupitelstvo v září, kde byla přímo prodejní smršť městských nemovitostí zastupitelstvem. Šíbra Mazáka si pamatuju, ale hotel jsem neslyšel.
Reagovat
Datum: 22.11.2018 17:29
Titulek: Re: Pane, co já vím (pokud se pletu, opravte
Autor: Jenda Benda
12
Reagovat
Datum: 22.11.2018 18:05
Titulek: Re: Pane, co já vím
Autor: Travolta
21
Námitku neplatnosti právního jednání může vznést jen oprávněná osoba: nové Zastupitelstvo.
Reagovat
Datum: 23.11.2018 18:14
Titulek: Snad i každé malé dítě ví, že ZM musí schválit prodej
Autor: balkánský bordel
17
Co vyšetřovatelé oddělení hospodářské kriminality z policejního oddělení Šumperk. Rada města může jen vyhlásit záměr prodeje nemovité věci a doporučit Zastupitelstvu města schválit prodej nemovité věci. Radní v Šumperku jednali nezákonně. V trestním řizení nelze řešit navrácení hotelu, to by musel někdo (ZM) napadnout platnost kupní smlouvy.

"Jakýkoliv převod (tzv. zcizení) nemovitých věcí z majetku obce se neobejde podle platné právní úpravy bez kladného rozhodnutí (souhlasu) zastupitelstva obce."
http://www.dvs.cz/clanek.asp?id=6701100
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.