SPORT

Rašnerova famózní premiéra! Na mistrovství světa uspořádal medailové hody

7. srpna 2019, 14:00, Petr Fišer
Rašnerova famózní premiéra! Na mistrovství světa uspořádal medailové hody Bosna a Hercegovina – Famózně odvedená práce. Nic trefnějšího se na to říct nedá. Několikanásobný mistr republiky v žákovských a dorosteneckých kategoriích a vítěz Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě Karel Rašner mladší přivezl ze světového šampionátu juniorů neuvěřitelných pět medailí!

 Ke třem stříbrným a dvěma bronzovým výslužkám přidal jedno šesté a jedno desáté místo. Obdivuhodnými výsledky zaujal v Bosně a Hercegovině v lokalitě Banja Luka na řece Vrbas. Jsou o to cennější, že to pro patnáctiletého talenta, jenž je pověstný svou skromností a tichostí, byla první reprezentační akce v kariéře. Za soupeře mu byli protivníci až o tři roky starší! Česká výprava navíc vyhrála soutěž národů. Včetně kategorie do 23 let získala 36 medailí a s několika mistry „na palubě“ jasně ovládla vodácký svět.

Karel Rašner ze Zábřeha závodí za klub KK Postřelmov a sedlá lodě značky RK Company. V září nastupuje na šumperské gymnázium, kde jej čeká náročné skloubení studia a vrcholového sportu na nejvyšší mezinárodní úrovni.

Na aktuální formě mladého kanoisty má z trenérského hlediska podíl nejen jeho otec, ale i kolegové ze slovenského národního týmu, kde často trénuje. Momentálně je i nadále v plném zápřahu a kromě sjezdu se věnuje slalomové disciplíně.

MEDAILE KARLA RAŠNERA

STŘÍBRO: klasický sjezd C2 JNR, klasický sjezd C1 hlídky JNR, klasický sjezd C2 hlídky U23.
BRONZ: klasický sjezd C1 JNR, sjezd sprint C1 hlídky JNR. 

Karel Rašner by si mohl otevřít továrnu na medaile. Daří se mu ve sjezdu i ve slalomu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.8.2019 12:10
Titulek: AHOJ! Dobrá práce
Autor: Ondra
11
Ať se daří i nadále hledat ideální stopu!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.