SPORT

Rašnerova famózní premiéra! Na mistrovství světa uspořádal medailové hody

7. srpna 2019, 14:00, Petr Fišer
Rašnerova famózní premiéra! Na mistrovství světa uspořádal medailové hody Bosna a Hercegovina – Famózně odvedená práce. Nic trefnějšího se na to říct nedá. Několikanásobný mistr republiky v žákovských a dorosteneckých kategoriích a vítěz Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě Karel Rašner mladší přivezl ze světového šampionátu juniorů neuvěřitelných pět medailí!

 Ke třem stříbrným a dvěma bronzovým výslužkám přidal jedno šesté a jedno desáté místo. Obdivuhodnými výsledky zaujal v Bosně a Hercegovině v lokalitě Banja Luka na řece Vrbas. Jsou o to cennější, že to pro patnáctiletého talenta, jenž je pověstný svou skromností a tichostí, byla první reprezentační akce v kariéře. Za soupeře mu byli protivníci až o tři roky starší! Česká výprava navíc vyhrála soutěž národů. Včetně kategorie do 23 let získala 36 medailí a s několika mistry „na palubě“ jasně ovládla vodácký svět.

Karel Rašner ze Zábřeha závodí za klub KK Postřelmov a sedlá lodě značky RK Company. V září nastupuje na šumperské gymnázium, kde jej čeká náročné skloubení studia a vrcholového sportu na nejvyšší mezinárodní úrovni.

Na aktuální formě mladého kanoisty má z trenérského hlediska podíl nejen jeho otec, ale i kolegové ze slovenského národního týmu, kde často trénuje. Momentálně je i nadále v plném zápřahu a kromě sjezdu se věnuje slalomové disciplíně.

MEDAILE KARLA RAŠNERA

STŘÍBRO: klasický sjezd C2 JNR, klasický sjezd C1 hlídky JNR, klasický sjezd C2 hlídky U23.
BRONZ: klasický sjezd C1 JNR, sjezd sprint C1 hlídky JNR. 

Karel Rašner by si mohl otevřít továrnu na medaile. Daří se mu ve sjezdu i ve slalomu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.8.2019 12:10
Titulek: AHOJ! Dobrá práce
Autor: Ondra
20
Ať se daří i nadále hledat ideální stopu!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.