ZPRÁVY

Rapotín zavádí vlastní měnu

13. ledna 2015, 06:00, jak
Rapotín - Lidé v Rapotíně mohou od letoška platit novou měnou. Místo korun totiž tamní Veteran muzeum vydává takzvanou rapu. Směnný poměr vůči státnímu platidlu je jedna ku jedné. Kromě zmiňovaného muzea mohou lidé novými mincemi platit například v některých ubytovacích zařízeních a dokonce i na benzínce.

 „Smyslem tohoto počinu samozřejmě není nahradit českou korunu, ale propagace našeho areálu a vůbec celé vesnice,“ vysvětluje Milan Havlíček, majitel rapotínského Veteran muzea a Zoo parku. Rapu si mohou lidé směnit při vstupu do areálu ve speciálním automatu. „Název měny se odvíjí od jména naší vesnice. Mezi návrhy byl i rapotínský dolar, což jsem samozřejmě jako vlastenec a patriot odmítl,“ dodává Havlíček.

Sběratelé si přijdou na své

O popisovanou novinku už projevili značný zájem sběratelé mincí. Právě pro ně je navíc připraven i speciální průhledný sáček, který minci ochrání, ale přitom zájemcům umožní obdivovat její numismatické provedení. Pro ostatní sběratele jsou ve Veteran muzeu k dispozici speciální turistické známky, karty či nalepovací magnetky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.1.2015 13:42
Titulek: Konečně začátek měnové reformy.
Autor: Bohuš
67
156
Krach naší koruny je už naprosto jistý, takže se pak můžeme dívat u Havlíčka na pštrosy.
Reagovat
Datum: 13.1.2015 16:36
Titulek: vlastenecká poznámka
Autor: aNONYM
123
Pan veliký vlastenec dolar odmítat nemusel, neb ten, jak známo, se jmenuje dle českého tolaru.
Reagovat
Datum: 15.1.2015 08:24
Titulek: Z velevážené budovy-Česká národní banka
Autor: Pašs
79
začíná opadávat omítka. Havlíčku vydrž !! Tvá měna nepadne.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).