ZPRÁVY

Rapotín zavádí vlastní měnu

13. ledna 2015, 06:00, jak
Rapotín - Lidé v Rapotíně mohou od letoška platit novou měnou. Místo korun totiž tamní Veteran muzeum vydává takzvanou rapu. Směnný poměr vůči státnímu platidlu je jedna ku jedné. Kromě zmiňovaného muzea mohou lidé novými mincemi platit například v některých ubytovacích zařízeních a dokonce i na benzínce.

 „Smyslem tohoto počinu samozřejmě není nahradit českou korunu, ale propagace našeho areálu a vůbec celé vesnice,“ vysvětluje Milan Havlíček, majitel rapotínského Veteran muzea a Zoo parku. Rapu si mohou lidé směnit při vstupu do areálu ve speciálním automatu. „Název měny se odvíjí od jména naší vesnice. Mezi návrhy byl i rapotínský dolar, což jsem samozřejmě jako vlastenec a patriot odmítl,“ dodává Havlíček.

Sběratelé si přijdou na své

O popisovanou novinku už projevili značný zájem sběratelé mincí. Právě pro ně je navíc připraven i speciální průhledný sáček, který minci ochrání, ale přitom zájemcům umožní obdivovat její numismatické provedení. Pro ostatní sběratele jsou ve Veteran muzeu k dispozici speciální turistické známky, karty či nalepovací magnetky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.1.2015 13:42
Titulek: Konečně začátek měnové reformy.
Autor: Bohuš
61
136
Krach naší koruny je už naprosto jistý, takže se pak můžeme dívat u Havlíčka na pštrosy.
Reagovat
Datum: 13.1.2015 16:36
Titulek: vlastenecká poznámka
Autor: aNONYM
91
Pan veliký vlastenec dolar odmítat nemusel, neb ten, jak známo, se jmenuje dle českého tolaru.
Reagovat
Datum: 15.1.2015 08:24
Titulek: Z velevážené budovy-Česká národní banka
Autor: Pašs
74
začíná opadávat omítka. Havlíčku vydrž !! Tvá měna nepadne.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.