KULTURA

Rapotín zaplní pestrobarevné květiny

8. srpna 2018, 13:00, ok
Rapotín zaplní pestrobarevné květiny Rapotín – Věhlasná výstava mečíků v Rapotíně nabídne letos svůj 56. ročník. Tradiční akce láká nejen na dechberoucí prezentaci květin a aranžovaných kytic, ale také na bohatý doprovodný program.

 Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení nebo prodej jarních cibulovin, květin a zahrádkářských výpěstků. Na výstavě mečíků budou navíc uspokojeny nejen zrakové a čichové vjemy, ale také chuťové buňky. Své speciality zde totiž budou servírovat myslivci.
Oblíbená akce, kterou pořádají členové místního zahrádkářského svazu, se uskuteční ve dnech 11. a 12. srpna v KKC Rapotín. V sobotu bude výstava otevřena od 9 do 17 hodin, v neděli prezentace skončí o hodinu dřív. Výstava mečíků se koná pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Milana Klimeše.


Foto: archiv

Výstava mečíků se v Rapotíně koná více než půl století.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).