KULTURA

Rapotín zaplní pestrobarevné květiny

8. srpna 2018, 13:00, ok
Rapotín zaplní pestrobarevné květiny Rapotín – Věhlasná výstava mečíků v Rapotíně nabídne letos svůj 56. ročník. Tradiční akce láká nejen na dechberoucí prezentaci květin a aranžovaných kytic, ale také na bohatý doprovodný program.

 Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení nebo prodej jarních cibulovin, květin a zahrádkářských výpěstků. Na výstavě mečíků budou navíc uspokojeny nejen zrakové a čichové vjemy, ale také chuťové buňky. Své speciality zde totiž budou servírovat myslivci.
Oblíbená akce, kterou pořádají členové místního zahrádkářského svazu, se uskuteční ve dnech 11. a 12. srpna v KKC Rapotín. V sobotu bude výstava otevřena od 9 do 17 hodin, v neděli prezentace skončí o hodinu dřív. Výstava mečíků se koná pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Milana Klimeše.


Foto: archiv

Výstava mečíků se v Rapotíně koná více než půl století.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.