ZPRÁVY

Rapotín odsouhlasil novou rozhlednu

4. března 2014, 06:13, Jaroslav Kropáč
Rapotín - Přípravy na stavbu rozhledny v Rapotíně vstoupily do další významné etapy. Tamní zastupitelstvo posvětilo plány obce na stavbu vyhlídkové věže a zároveň dalo souhlas s tím, aby na ni obecní úřad požadoval dotace.

„Projekčně už je téměř všechno připraveno k realizaci. Pokud dotace dostaneme, mohli bychom se stavbou začít už letos,“ řekl Týdnu starosta Rapotína Pavel Žerníček. Obec chce stavbu vyhlídkové věže protlačit mezi takzvané významné projekty Olomouckého kraje. Pokud se to podaří, dosáhne zároveň i na nezbytnou finanční podporu. „Předpokládáme, že cena stavby by se měla pohybovat kolem tří milionů korun,“ dodává Žerníček.

Na Sněžníku nic nového

Další připravovaná rozhledna, která má stát na Kralickém sněžníku, běží čistě v režii polské strany. V současné době jsou nachystány projekční práce a čeká se na vyjádření všech úřadů, do jejichž pravomoci povolování těchto staveb spadá. Poláci plánují postavit rozhlednu z kamene, chtějí přitom využít i balvany, které na vrcholu hory zůstaly po původní vyhlídkové věži.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.3.2014 14:46
Titulek: rozhledna na každém kopci
Autor: Jirka
191
243
sice je tam pěkný pohled na hřeben Jeseníků a na samotnu obec, ale připadá mi trochu mimo mísu tuto případnou stavbu nazývat jako významnou pro Olomoucký kraj. Navíc považuji za nesmyslné stavět rozhlednu na každém kopci odkaď je pěkný rozhled. Pokud to Rapotín ale chce, ať si to staví za svoje.
Reagovat
Datum: 5.3.2014 22:51
Titulek: Rozhledna
Autor: Dana
242
186
V Rapotíně už mají hřiště za hříšné peníze,které příliš nevyužívá.Za své ano!
Reagovat
Datum: 15.12.2014 09:56
Titulek: vždy co chtějí
Autor: Rapotíňák
202
146
očividně mají peněz dost, když vymýšlí takové nesmysly..... když něco chtějí, prostě si to postaví bez ohledu na kohokoli
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).