ZPRAVODAJSTVÍ

Rapotín bude mít rozhlednu, základy už stojí

9. srpna 2016, 07:00, hap
Rapotín bude mít rozhlednu, základy už stojí Rapotín - Nová rozhledna na Bukovém kopci a k ní vedoucí naučná stezka, která kromě zajímavých informací nabídne i balneo zastávku, by mohla do podhůří Jeseníků lákat turisty už od podzimu. Postavit ji plánuje Rapotín.

 „Základy rozhledny jsou hotové. Čekáme, až beton pořádně zatvrdne, aby mohly pokračovat další práce a na základy mohla být umístěna konstrukce rozhledny. Nechceme nic uspěchat. Stavba by měla být hotova do konce srpna, ale předpokládám, že veřejnosti bude zpřístupněna pravděpodobně v říjnu,“ uvedla manažerka rapotínského kulturáku Denisa Spillerová.
V těchto dnech Rapotínští připravují také naučnou stezku, která by měla k rozhledně na Bukovém kopci vést. Kromě informačních cedulí a odpočívadel by na ní turisté měli najít i nádrže s pitnou vodou. „Jedno ze zastavení nabídne také balneo. Půjde o přírodní vodní prvek, kdy na potůčku vzniknou kaskády a turisté se tu budou moci brouzdat nebo namáčet do vody předloktí,“ popisuje část naučné stezky Spillerová.
Dvacetimetrová rozhledna bude stát ve výšce 624 metrů nad mořem. Pozorovatelé z ní uvidí na hřeben Hrubého Jeseníku. K úpatí vyhlídkové věže dovede turisty modrá turistická značka. Za vybudování rozhledny a stezky zaplatí místní obecní úřad necelých pět miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2016 11:24
Titulek: K rozhledně.......
Autor: f2
41
......vede již kromě modré také nově značená žlutá cesta od Rapotína.
Reagovat
Datum: 9.8.2016 20:07
Titulek: Re: K rozhledně.......
Autor: Loupanec
76
Škoda buků, a krásné stezky, v lese se má odpočívat a sledovat přírodu, cedule patří do zoo a muzea a potůček nechte na přírodě, betonová mafie má žně. Kdo tam došel tak ví jaký to byl zážitek i bez rozhledny a nejlepší to bylo 1. ledna, Konec lesních stezek. Šlo to šetrněji. ,, Teď už chybí jen lanovka"
Reagovat
Datum: 9.8.2016 21:37
Titulek: Re: K rozhledně.......
Autor: Mart.ini
81
Dotace na rozhledny no ....
Reagovat
Datum: 11.8.2016 16:58
Titulek: Re: K rozhledně.......
Autor: vlk
58
Souhlasím s Vámi do přírody nepatří tuny betonu, takové to bylo krásné místo. Dívám se na Bukový kopec z okna mého domu a ten nádherný buk co byl hlavní dominantou tohoto kopce a také celé obce zmizel.
Reagovat
Datum: 9.8.2016 21:06
Titulek: Pojď pojď pojď, pojď na horu Říp
Autor: Eulálie Čubiková
125
Tůristé zajisté si budou moci namáčet ve studené předloktí a papaláši pak ve vlažné přirození
Reagovat
Datum: 9.8.2016 23:08
Titulek: Bez titulku
Autor: Loupanec
87
111
Dobrý!
Reagovat
Datum: 12.8.2016 05:21
Titulek: Je tam
Autor: Záchvat
45
115
přitažená elektřina? Chci tam dělat radioamatérské expedice se spojením až do zamoří z podhůří Jeseníků.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).