ZPRAVODAJSTVÍ

Rapotín bude mít rozhlednu, základy už stojí

9. srpna 2016, 07:00, hap
Rapotín bude mít rozhlednu, základy už stojí Rapotín - Nová rozhledna na Bukovém kopci a k ní vedoucí naučná stezka, která kromě zajímavých informací nabídne i balneo zastávku, by mohla do podhůří Jeseníků lákat turisty už od podzimu. Postavit ji plánuje Rapotín.

 „Základy rozhledny jsou hotové. Čekáme, až beton pořádně zatvrdne, aby mohly pokračovat další práce a na základy mohla být umístěna konstrukce rozhledny. Nechceme nic uspěchat. Stavba by měla být hotova do konce srpna, ale předpokládám, že veřejnosti bude zpřístupněna pravděpodobně v říjnu,“ uvedla manažerka rapotínského kulturáku Denisa Spillerová.
V těchto dnech Rapotínští připravují také naučnou stezku, která by měla k rozhledně na Bukovém kopci vést. Kromě informačních cedulí a odpočívadel by na ní turisté měli najít i nádrže s pitnou vodou. „Jedno ze zastavení nabídne také balneo. Půjde o přírodní vodní prvek, kdy na potůčku vzniknou kaskády a turisté se tu budou moci brouzdat nebo namáčet do vody předloktí,“ popisuje část naučné stezky Spillerová.
Dvacetimetrová rozhledna bude stát ve výšce 624 metrů nad mořem. Pozorovatelé z ní uvidí na hřeben Hrubého Jeseníku. K úpatí vyhlídkové věže dovede turisty modrá turistická značka. Za vybudování rozhledny a stezky zaplatí místní obecní úřad necelých pět miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2016 11:24
Titulek: K rozhledně.......
Autor: f2
67
......vede již kromě modré také nově značená žlutá cesta od Rapotína.
Reagovat
Datum: 9.8.2016 20:07
Titulek: Re: K rozhledně.......
Autor: Loupanec
102
Škoda buků, a krásné stezky, v lese se má odpočívat a sledovat přírodu, cedule patří do zoo a muzea a potůček nechte na přírodě, betonová mafie má žně. Kdo tam došel tak ví jaký to byl zážitek i bez rozhledny a nejlepší to bylo 1. ledna, Konec lesních stezek. Šlo to šetrněji. ,, Teď už chybí jen lanovka"
Reagovat
Datum: 9.8.2016 21:37
Titulek: Re: K rozhledně.......
Autor: Mart.ini
97
Dotace na rozhledny no ....
Reagovat
Datum: 11.8.2016 16:58
Titulek: Re: K rozhledně.......
Autor: vlk
97
Souhlasím s Vámi do přírody nepatří tuny betonu, takové to bylo krásné místo. Dívám se na Bukový kopec z okna mého domu a ten nádherný buk co byl hlavní dominantou tohoto kopce a také celé obce zmizel.
Reagovat
Datum: 9.8.2016 21:06
Titulek: Pojď pojď pojď, pojď na horu Říp
Autor: Eulálie Čubiková
211
Tůristé zajisté si budou moci namáčet ve studené předloktí a papaláši pak ve vlažné přirození
Reagovat
Datum: 9.8.2016 23:08
Titulek: Bez titulku
Autor: Loupanec
106
148
Dobrý!
Reagovat
Datum: 12.8.2016 05:21
Titulek: Je tam
Autor: Záchvat
81
165
přitažená elektřina? Chci tam dělat radioamatérské expedice se spojením až do zamoří z podhůří Jeseníků.
Reagovat