ZPRÁVY

Radnici zajímá názor obyvatel na město, v němž žijí – stačí jen vyplnit dotazník

6. února 2014, 07:00, téma ŠUMPERK, red, OH
Šumperk - Letos v lednu byla zahájena aktualizace strategického plánu rozvoje města Šumperka na léta 2014 až 2020. V této souvislosti startuje právě dnes, tedy ve středu 5. února, dotazníkové šetření, jež má zjistit názory občanů na současný stav a jejich vnímání města.

Své názory mohou občané vyjádřit prostřednictvím dotazníků, které lze vyplnit elektronicky na adrese: evaluacnisetreni.cz/strategie-sumperk, nebo prostřednictvím tištěných formulářů. Ty jsou k dispozici v obou podatelnách městského úřadu, tedy v budově radnice na náměstí Míru a v úřadovně v Jesenické ulici a také v obou pobočkách Městské knihovny – v ulici 17. listopadu 6 a v pobočce Sever v Temenické ulici 5. Na uvedených místech je možné rovněž vyplněné dotazníky vhazovat do sběrných boxů. V týdnu od 10. do 16. února navíc proběhne průzkum přímo v ulicích města prostřednictvím tazatelů, jimiž budou místní gymnazisté.

V březnu a v květnu pak proběhnou jednání jednotlivých pracovních skupin. Veřejné projednání dokumentu je plánováno na druhou polovinu května a aktualizace Strategického plánu rozvoje bude předložena zastupitelům ve čtvrtek 19. června. Aktuální informace i materiály z průběhu zpracování Strategického plánu budou průběžně umisťovány na internetových stránkách města. Veškeré informace k problematice zodpoví Eva Mičkechová, vedoucí oddělení strategického rozvoje, tel.583 388 355.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.2.2014 07:37
Titulek: Město Šumperk
Autor: ladislav
216
173
Toto je anketa, kterou město k něčemu použije a nebo jako vždycky? Zatím to tu funguje tak, že město něco vymyslí a nikoho se na nic neptá. Myslíte, že výsledky nápadů budou po nějaké době opravdu transparentně vyhodnoceny a zveřejněny? Dost o tom pochybuji, ale nechám se překvapit.
Nezdá se vám, že ptát se na spokojenost se zaměstnaností, či pracovními příležitostmi ve městě, po té, co už uteklo cca 5 tisíc lidí z původního počtu obyvatel, poněkud zhovadilé? Jen starosta Brož zná odpověď. Utekli do Malína. Že to zní hloupě?
Reagovat
Datum: 7.2.2014 08:03
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr
220
167
Zajímavě tvořený dotazník, např. otázka č. 2 Co považujete za nejzávažnější problém města Šumperk? Co je potřeba v Šumperku vyřešit v prvé řadě? - v nabízenách odpovědích nějak chybí kvalitní veřejná správa. Otázka č. 3. Co považujete naproti tomu za největší přednost – výhodu pro život v Šumperku? - není opomenuta kvalitní veřejná správa a možnost účasti občanů na řízení města. Trošku zavádějící a manipulační, ne?
Reagovat
Datum: 7.2.2014 10:03
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: karla
251
178
....že by měla veřejná správa strach z toho, že pracuje nekvalitně?
Reagovat
Datum: 8.2.2014 20:36
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Grifit
207
223
To co není předem formulováno je možno doplnit po rozkliknutí JINÉ.
Reagovat
Datum: 9.2.2014 01:10
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: karla
212
159
To samozřejmě je možné, ale neomlouvá to zavádějící nabídku pro výber možností.
Reagovat
Datum: 7.2.2014 08:53
Titulek: Dotazník Šumperk
Autor: radka
180
160
Po přečtení dotazníku si začínám myslet, že jde o nějakou srandičku. Možná to chtělo nejdříve setkání s občany a pak teprve vytvářet nějaký dotazník. Možná by formulované odpovědi nebyly tak zavádějící. Člověk má z toho pocit, že je doslova pedagogicky vmanipulováván do "správné" odpovědi. Už mi tam opravdu jen chybí vazby na dřívější Pardubice a nověji třeba i Prahu. Kdopak asi dotazník plodil?
Reagovat
Datum: 7.2.2014 19:41
Titulek: ŽE BY LEPŠÍ NĚCO, NEŽ VŮBEC NIC
Autor: Josef F.
238
173
Domnívám se, že anketa měla mít dva, možná tři rozdílné formuláře a to pro občany v produktivním věku, důchodce a snad i mladé od osumnácti do pětadvaceti roků, kde by se nemuselo ani tolik kroužkovat, ale více uplatnit vlastní názory, toho či onoho.....Formuláře uvedené v život se sice ptají na věk, ovšem k mnohým otázkám, nemá ta či ona skupina co říci a naopak, problémy té či oné skupiny občanů se nemohou v dostatečné míře projevit....
Reagovat
Datum: 10.1.2017 12:41
Titulek: To si MÚ dělá srandu?
Autor: nina
152
173
Po zjištění informací co bych všechno musela udělat, abych mohla ve svých 72 letech jezdit MHD zadarmo se mi udělalo nevolno. Promiňte poněkud expresivní výrazy, ale to musel vymyslet idiot. Snad by stačilo na autobusovém nádraží předložit OP a oni by vystavili průkaz. Místo toho - autobus. náraží, fotografie, 40,- Kč, vystaví mi průkaz, v autobusu si za 115,- Kč koupím jízdenku na měsíc, pak si ji nechám proplatit v centru a tak to je každý měsíc. Který chorý mozek toto vymyslel? A jak je možné, že to někdo odsouhlasil? Je mi z našich představitelů na zvracení!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.