ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice ve Starém Městě investuje milióny korun do modernizace školy

1. října 2019, 10:00, jak
Staré Město – Akci za zhruba dvanáct miliónů korun spustila koncem léta radnice ve Starém Městě. Peníze směřují do tamní školy, kde se za ně vybudují nové a moderní učebny. Pokud půjde všechno podle plánu, už příští rok si budou učitelé a žáci užívat zrekonstruované školní prostory.

 „Na projekt se nám podařilo získat zhruba devadesátiprocentní dotace. O finanční podporu jsme usilovali dlouho, vloni jsme byli s dotační žádostí konečně úspěšní. Díky tomu jsme letos mohli s realizací stavby začít,“ řekl Týdnu na severu starosta Starého Města Jiří Kamp.

Dělníci nejprve musí zbourat staré šatny, na jejichž místě nové učebny vyrostou. Původně radnice plánovala postavit další třídy v patře nad šatnami, ukázalo se ale, že stavba má příliš mělké základy a tuto zátěž již neunese.

„Jestli nás nepotkají žádné nepředvídatelné komplikace, měl by být projekt hotový příští rok v létě. Rychlost stavebních prací bude záviset hlavně na počasí. A to zde bývá vrtkavé,“ dodal Kamp.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.