ZPRÁVY

Radnice uspořádá v centru autokros! Přípravné práce už začaly.

25. srpna 2015, 14:00, jak
Zábřeh - Více než tucet uzavírek a desítky rozkopaných ulic plných štěrku, prachu a kamení. Tak dnes vypadá Zábřeh, kde probíhá mohutná stavba kanalizace. Obyvatelé města berou situaci s humorem a po internetu začali šířit vtipy a smyšlené zprávy, které mají situaci odlehčit.

 „Radnice chce v centru města uspořádat autokros. Každý občan může přiložit ruku k dílu a vlastní sbíječkou, kladivem nebo motykou rozbít poslední kousek slušné cesty, která v Zábřehu zbyla,“ píše se v posledním prohlášení vtipálků na sociální síti Facebook. Ti už na internetu zveřejnili povedené fotomontáže, jež si ze současné situace ve městě utahují. „Vzhledem k tomu, jak silnice ve městě vypadají, stanou se z většiny vozového parku obyvatel vraky. Proto radnice už brzy uspořádá demoliční automobilové derby,“ dodávají šprýmaři.

Opravy začaly

Budování kanalizace v pěti městech okresu odnesl nejvíc právě Zábřeh. Právě tam je totiž objem stavebních prací největší. Tamní radnice už ale s opravou povrchů v místech, kde výkopové práce skončily, začala. Jako první se nového povrchu dočkala lokalita Trávník. Všechny rozkopané ulice musí město opravit do konce listopadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.8.2015 14:49
Titulek: Udušené astmatiky zahrnout do výkopu.
Autor: Sír
66
To by bylo aby nebyli všichni se slabým dechem v Zábřeze vyhubeni! Drážďany byly po bombardování kyslíkové lázně.
Reagovat
Datum: 25.8.2015 18:01
Titulek: Už to chce jen vydržet.
Autor: Miroslav Adámek
34
Už jsem si i zvyknul na rozkopaný Zábřeh.Opravdu je těžké najít cestu tam kam bychom potřebovali zajet autem.V tomto terénu každý vlastník auta pozná,v jakém stavu má tlumiče,pérování svislé a kulové čepy a také nervy.Mě teda udivuje,že již v rozkopaném místě a zasypaném se bagruje znovu.Čtu zde,že v listopadu by mělo být vše,respektive většina ulic a vozovek v pořádku.Otázka je v kterém roce či století?Dočkáme se?Věřím,že ano.Tak řidičové pevné nervy a z úsměvem.M.
Reagovat
Datum: 26.8.2015 18:25
Titulek: Dopravní značení
Autor: Jakub Mrázek
36
Ještě lepší je dopravní značení na sídlišti Severovýchod. Včera už jsem se neudržel a jednu zjevně neaktuální značku zakazující odbočení jsem položil, protože jinak bych z té křižovatky musel vycouvat :-) (1 směr zákaz odbočení, další 2 zákazy vjezdu ...). Minulý týden by se ve směru od centra nedalo na sídliště dojet bez projetí zákazu buď odbočení nebo vjezdu.
Vážněji - bylo by třeba to značení nejen osadit, ale pak také aktualizovat - oni snad ty zákazy jen přidávají.
Reagovat
Datum: 27.8.2015 12:44
Titulek: Nebojte, taky se nedočkáte!
Autor: V
19
V Šumperku se před 1a1/2 rokem začalo s kanalizací a jeden z prvních výkopů byl na křižovatce Temenikcá-Anglická. Kopalo se na stejném místě asi 5x (možná 6x)... skoro půl roku se už tady nekope, ale asfaltu jsme se stále nedočkali a přes ten hnus hrbatej-děravej se musí stále jezdit ... předpokládáte správně - nikoho to nezajímá (ani po urgencích na městě i přímo u VHZ) !!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).