ZPRÁVY

Radnice pustí do Temenice sprejery, aby ozdobili parkoviště

3. března 2015, 10:00, jak
Šumperk - Původně to vypadalo jako vtip, ale odvážný návrh šumperské radnice nakonec našel u radních podporu. Ohyzdný parkovací dům v Temenici podle rozhodnutí rady města pomalují sprejeři, kteří na něm vytvoří ozdobné graffiti.

 „Radní tento návrh schválili většinou hlasů, ještě předtím ho doporučila odborná komise,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. Město teď musí rozhodnout, kdo z pouličních umělců se úkolu chopí, co přesně stěny parkovacího domu ozdobí a dohodnout se musí i termín realizace. Původně radní uvažovali o tom, že betonové zdi domu nechají zarůst plazivou zelení.

Malbu vytvoří profesionálové

Ačkoli někteří lidé považují sprejery za obyčejné škůdce a výtržníky, v případě tohoto projektu půjde o jistou formu pouličního umění. „Spousta těch, kteří s malbou graffiti začínají, se pak posunuje dál, třeba k malbě na plátno nebo se dají na studium designu, případně grafiky,“ vysvětluje šumperský sprejer Petr Zámečník. Podle něj se dá postup radnice považovat za milník ve vývoji regionálního graffiti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.3.2015 16:49
Titulek: No to je přelomová událost !!! Čočky se protáčí.
Autor: Straník
214
Nečekal jsem, že se něčeho takového dožiji. Ale co turistický ruch? Ke garážím se moc turistů nedostane. Chce to realizovat umělecká díla na radnici. Třeba pro další generace vysprejovat vedení radnice v životní velikosti. To by byl tahák pro turisty. Je u radnice nějaká restaurace?
Z vandalů akademičtí malíři. Chce to skutečně myslet NOVĚ a VYMYSLET. Třeba z těch co ničí sochy se můžou stát sochaři atp.
Reagovat
Datum: 5.3.2015 09:54
Titulek: Bez titulku
Autor: aha
79
105
rád bych promluvil s radním který tuto chujovi"nu vymyslel. Osobně bych ho proplesknul a nechal ho tam bydlet. Chanov z toho dělejte... jen tak dál. Zadejte tento úkol raději škole a dětem, které se účí obor " design" a uděláte lépe.


socialisti na radnici-podporujete povaleče/flákače/nefakčenka
Reagovat
Datum: 10.3.2015 15:51
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: franta
67
Děti ze školek nebo škol na tyto aktivity nemají peníze. Proto je pro město lacinější řešení to nechat "zmalovat" sprejery, čímž nám všem ušetří peníze z rozpočtu a určitě je použijí na nějakou další chujovinu-jenom mě překvapuje,že najednou tuto stavbu považují za ohyzdnou-vyjimečně mají pravdu-i když projekt a celkovou podobu pracovníci města schválili už na papíře v době,kdy se to dalo barevně a snad i vkusně vyladit.
Reagovat
Datum: 5.3.2015 12:17
Titulek: Legalizace vandalství?
Autor: Jarda
75
Je úplně jedno, kam se začínající graffiti posunou,k pláči je, když se posunují zhyzděné vlakové soupravy. Není možné obhajovat vandalství potenciálním zárodkem dřímajícího génia, i kdyby se jednalo o znozrození Piccasa. Ať si postaví vlastní zeď a na ní do vymytí mozku stříkají své nesmysly. Nezávidím rádním rozhodování o volbě vhodného vandala.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.