ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice odsouhlasila další investiční akce

28. února 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Dokončení opravy hřbitovní zdi a venkovního bazénu, rekonstrukce schodiště před III. ZŠ nebo také chodníky a cesty v nově vznikajících Knížecích sadech na Oborníku či přechody na dolním náměstí. O náklady na všechny tyto akce se zábřežští zastupitelé rozhodli navýšit rozpočet města pro tento rok. Zastupitelstvo dalo dodatečným investicím ve výši přes 53 miliónů korun zelenou ve středu 22. února.

 „Výdaje v tomto objemu si můžeme dovolit jen díky finanční přípravě v minulých letech, která je součástí naší dlouhodobé strategie,“ zdůvodnil zařazení nových prací do plánu projektů na tento rok starosta Zábřeha František John. „Z příjmů běžného roku bychom takovou částku v žádném případě nemohli vyčlenit,“ shrnul před zastupiteli John.
Město Zábřeh schvaluje rozpočet v prosinci. Na základě výsledku ukončeného roku a z toho vyplývajících finančních možností ho pak aktualizuje první změnou rozpočtu. Ten původně zahrnoval pouze výdaje na investice ve výši 71 miliónů korun, odsouhlasením rozpočtové změny ho teď zastupitelé ve výdajové části navýšili na celkových 124 miliónů. Tyto peníze jsou podle starosty kryty zůstatky z minulých let.

Revitalizace sídliště

„V rozpočtu jsou pro letošní rok připraveny finance také na moderní sportovní hřiště u základní školy Boženy Němcové v objemu 9 miliónů korun či prostředky na revitalizaci sídliště Výsluní za 4,4 miliónu,“ řekl k novým investičním návrhům starosta John.
V případě sídliště Výsluní radnice plánuje celkovou rekonstrukci vnitrobloku a okolí panelových domů. Odstranit by měla nedostatky, které mělo sídliště již v době vzniku. Nově proto budou vybudovány příjezdové cesty k panelovým domům pro potřeby sanitek či stěhováků. Vedle rekonstruovaných a nových parkovacích stání myslí projekt také na zeleň.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenky na koncert VESELÉ TROJKY, který se uskuteční 5. června v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají vstupenku na Šlágr parádu.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje kapelník Veselé trojky?

a) Karel Peterka
a) Pavel Krška
b) Petr Šiška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku a originální triko k filmu PIRÁTI Z KARIBIKU, který promítá kino OKO od 25. května, vyhráli Martina Hajduková z Velkých Losin, Ondřej Straka z Mírova, Lenka Čermáková ze Šumperka, Miroslav Mikuláštík z Petrova nad Desnou a Lucie Minářová z Rejchartic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko v Šumperku.