ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice odsouhlasila další investiční akce

28. února 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Dokončení opravy hřbitovní zdi a venkovního bazénu, rekonstrukce schodiště před III. ZŠ nebo také chodníky a cesty v nově vznikajících Knížecích sadech na Oborníku či přechody na dolním náměstí. O náklady na všechny tyto akce se zábřežští zastupitelé rozhodli navýšit rozpočet města pro tento rok. Zastupitelstvo dalo dodatečným investicím ve výši přes 53 miliónů korun zelenou ve středu 22. února.

 „Výdaje v tomto objemu si můžeme dovolit jen díky finanční přípravě v minulých letech, která je součástí naší dlouhodobé strategie,“ zdůvodnil zařazení nových prací do plánu projektů na tento rok starosta Zábřeha František John. „Z příjmů běžného roku bychom takovou částku v žádném případě nemohli vyčlenit,“ shrnul před zastupiteli John.
Město Zábřeh schvaluje rozpočet v prosinci. Na základě výsledku ukončeného roku a z toho vyplývajících finančních možností ho pak aktualizuje první změnou rozpočtu. Ten původně zahrnoval pouze výdaje na investice ve výši 71 miliónů korun, odsouhlasením rozpočtové změny ho teď zastupitelé ve výdajové části navýšili na celkových 124 miliónů. Tyto peníze jsou podle starosty kryty zůstatky z minulých let.

Revitalizace sídliště

„V rozpočtu jsou pro letošní rok připraveny finance také na moderní sportovní hřiště u základní školy Boženy Němcové v objemu 9 miliónů korun či prostředky na revitalizaci sídliště Výsluní za 4,4 miliónu,“ řekl k novým investičním návrhům starosta John.
V případě sídliště Výsluní radnice plánuje celkovou rekonstrukci vnitrobloku a okolí panelových domů. Odstranit by měla nedostatky, které mělo sídliště již v době vzniku. Nově proto budou vybudovány příjezdové cesty k panelovým domům pro potřeby sanitek či stěhováků. Vedle rekonstruovaných a nových parkovacích stání myslí projekt také na zeleň.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).