ZPRÁVY

Radnice končí s Ondráčkem, Vilu Doris povede někdo jiný

8. července 2014, 06:08, jak
Šumperk - Dlouholetý ředitel Vily Doris Jaroslav Ondráček končí ve funkci. Zatímco radnice za jeho rezignací vidí nedostatky zjištěné při kontrole účetnictví této městské organizace, odstupivší ředitel jako důvod odchodu uvedl něco jiného.

 „Odcházím z osobních důvodů,“ řekl Týdnu Ondráček, který centrum pro volnočasové aktivity vedl zhruba dvě desetiletí. Situace ve Vile Doris začala houstnout před nedávnem, kde do jejich kanceláří naběhli auditoři šumperské radnice. Ačkoli krajské kontroly v hospodaření organizace nikdy žádné nedostatky nezjistily, inspekce z města dopadla špatně. Zjistilo se totiž, že účetní Vily chybně zaúčtovala téměř jeden milion korun. „Jednoznačně šlo o chybu účetní a pan ředitel Ondráček z toho jako manažer vyvodil osobní odpovědnost,“ uvedl místostarosta Šumperka Marek Zapletal.

Ondráčkova nástupce chce radnice vybrat poté, co se rozbouřené vody okolo dění ve Vile alespoň částečně uklidní. O kandidátech i o vítězi výběrového řízení na nového ředitele budeme čtenáře informovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.