ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice dokončila nejvýznamnější investici v sociální oblasti

13. března 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Na zhruba třiadvacet miliónů korun přišla stavba domu se zvláštním režimem na Lužích v Šumperku. Zařízení má sloužit seniorům bez domova, kteří se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nedokážou o sebe postarat.

 „Ze zchátralé budovy v areálu na Lužích vznikl objekt, který bude poskytovat přes čtyřicet lůžek a bude sloužit celému Olomouckému kraji," informovala mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.
Samotné zařízení bude provozovat Armáda spásy, která na Lužích dlouhodobě funguje. O ubytované se budou starat vyškolené pečovatelky a ošetřovatelky. Podobné zařízení dosud v regionu chybělo.

Pomohl stát

S realizací projektu pomohlo Šumperku ministerstvo práce. Stát městu poskytl dotaci ve výši sedmnáct miliónů korun. „Samotné náklady na provoz zařízení bude mít z větší části na starost Armáda spásy,“ uvedl místostarosta města Tomáš Spurný. Radnice a charita plánují objekt slavnostně uvést do provozu 19. března.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.3.2018 08:03
Titulek: Nejvýznamnější investice radnice
Autor: radka
52
Tak jen doufám, že časem nebudeme část té dotace hledat v soukromých kapsách lidí, kteří se na stavbě podíleli jen hubou. Často se tu někteří cachají zásluhami a nechají si za to platit.
Reagovat
Datum: 16.3.2018 09:49
Titulek: Re: Nejvýznamnější investice radnice
Autor: Karel
45
Tohle musí být dost smutnej pohled na život. Za vším dobrým hledat zlé věci. V Šumperku se povede dotáhnout do konce extrémně prospěšnej a pozitivní projekt, ale diskutující na reji nepochválí. Budou jen kydat hnůj.
Reagovat
Datum: 18.3.2018 22:44
Titulek: Kydání hnoje
Autor: radka
20
Milej Karle. Určitě je záslužné, že se něco povede, ale kolem sebe vidím i nevymožené peníze v souvislosti s hotelem Sport, p tedy i prapodivné chování tehdejší správní rady městských podniků, vidím i podivné chování pana starosty, který nás za každou cenu hodlá zatáhnout do dražší vody, město nezvládá zveřejňovat výběrová řízení na veřejné stavby, opravy... nezveřejňuje průběh a výsledek a hlavně proč se tak stalo. V jiných městech to jde. Konec konců nedávno se rozhodovalo o naší vodě, ale bez nás a našich názorů. Ty se divíš, že při tomto stavu se v zastupitelstvu ničemu a hlavně nikomu nedá věřit???????? Naivo.
Reagovat
Datum: 19.3.2018 08:35
Titulek: Re: Kydání hnoje
Autor: Karel
25
Radši budu naivní, než abych chodil na rej pod rouškou anonymity nadávat.
Pokud máte podezření, že na radnici někdo krade, jdete na to nahlásit na policii.
Reagovat
Datum: 19.3.2018 14:12
Titulek: Panu Karlovi a Brožovi.
Autor: radka
29
Na mojí ads. můžete kdykoliv napsat. Na rozdíl od vás a některých pánú z radnice se za své názory nestydím. Nechodím nadávat, ale prověřte si jestli kecám. Spíš si myslím, že to bude váš případ a pokud se vám líbí skutečnosti, které panují v Brožstánu, tak snad kandidujte a nebo jděte do patřičných kanceláří na radnici, kde vám možná i ukážou kam se nechá vlézt. Mnoho úspěchů
Reagovat
Datum: 22.3.2018 12:04
Titulek: Re: Panu Karlovi a Brožovi.
Autor: Karel
40
Tolik zášti v tak málo slovech.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.