ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice dokončila nejvýznamnější investici v sociální oblasti

13. března 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Na zhruba třiadvacet miliónů korun přišla stavba domu se zvláštním režimem na Lužích v Šumperku. Zařízení má sloužit seniorům bez domova, kteří se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nedokážou o sebe postarat.

 „Ze zchátralé budovy v areálu na Lužích vznikl objekt, který bude poskytovat přes čtyřicet lůžek a bude sloužit celému Olomouckému kraji," informovala mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.
Samotné zařízení bude provozovat Armáda spásy, která na Lužích dlouhodobě funguje. O ubytované se budou starat vyškolené pečovatelky a ošetřovatelky. Podobné zařízení dosud v regionu chybělo.

Pomohl stát

S realizací projektu pomohlo Šumperku ministerstvo práce. Stát městu poskytl dotaci ve výši sedmnáct miliónů korun. „Samotné náklady na provoz zařízení bude mít z větší části na starost Armáda spásy,“ uvedl místostarosta města Tomáš Spurný. Radnice a charita plánují objekt slavnostně uvést do provozu 19. března.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.3.2018 08:03
Titulek: Nejvýznamnější investice radnice
Autor: radka
60
Tak jen doufám, že časem nebudeme část té dotace hledat v soukromých kapsách lidí, kteří se na stavbě podíleli jen hubou. Často se tu někteří cachají zásluhami a nechají si za to platit.
Reagovat
Datum: 16.3.2018 09:49
Titulek: Re: Nejvýznamnější investice radnice
Autor: Karel
56
Tohle musí být dost smutnej pohled na život. Za vším dobrým hledat zlé věci. V Šumperku se povede dotáhnout do konce extrémně prospěšnej a pozitivní projekt, ale diskutující na reji nepochválí. Budou jen kydat hnůj.
Reagovat
Datum: 18.3.2018 22:44
Titulek: Kydání hnoje
Autor: radka
26
Milej Karle. Určitě je záslužné, že se něco povede, ale kolem sebe vidím i nevymožené peníze v souvislosti s hotelem Sport, p tedy i prapodivné chování tehdejší správní rady městských podniků, vidím i podivné chování pana starosty, který nás za každou cenu hodlá zatáhnout do dražší vody, město nezvládá zveřejňovat výběrová řízení na veřejné stavby, opravy... nezveřejňuje průběh a výsledek a hlavně proč se tak stalo. V jiných městech to jde. Konec konců nedávno se rozhodovalo o naší vodě, ale bez nás a našich názorů. Ty se divíš, že při tomto stavu se v zastupitelstvu ničemu a hlavně nikomu nedá věřit???????? Naivo.
Reagovat
Datum: 19.3.2018 08:35
Titulek: Re: Kydání hnoje
Autor: Karel
25
Radši budu naivní, než abych chodil na rej pod rouškou anonymity nadávat.
Pokud máte podezření, že na radnici někdo krade, jdete na to nahlásit na policii.
Reagovat
Datum: 19.3.2018 14:12
Titulek: Panu Karlovi a Brožovi.
Autor: radka
31
Na mojí ads. můžete kdykoliv napsat. Na rozdíl od vás a některých pánú z radnice se za své názory nestydím. Nechodím nadávat, ale prověřte si jestli kecám. Spíš si myslím, že to bude váš případ a pokud se vám líbí skutečnosti, které panují v Brožstánu, tak snad kandidujte a nebo jděte do patřičných kanceláří na radnici, kde vám možná i ukážou kam se nechá vlézt. Mnoho úspěchů
Reagovat
Datum: 22.3.2018 12:04
Titulek: Re: Panu Karlovi a Brožovi.
Autor: Karel
43
Tolik zášti v tak málo slovech.
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.