ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice dokončila nejvýznamnější investici v sociální oblasti

13. března 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Na zhruba třiadvacet miliónů korun přišla stavba domu se zvláštním režimem na Lužích v Šumperku. Zařízení má sloužit seniorům bez domova, kteří se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nedokážou o sebe postarat.

 „Ze zchátralé budovy v areálu na Lužích vznikl objekt, který bude poskytovat přes čtyřicet lůžek a bude sloužit celému Olomouckému kraji," informovala mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.
Samotné zařízení bude provozovat Armáda spásy, která na Lužích dlouhodobě funguje. O ubytované se budou starat vyškolené pečovatelky a ošetřovatelky. Podobné zařízení dosud v regionu chybělo.

Pomohl stát

S realizací projektu pomohlo Šumperku ministerstvo práce. Stát městu poskytl dotaci ve výši sedmnáct miliónů korun. „Samotné náklady na provoz zařízení bude mít z větší části na starost Armáda spásy,“ uvedl místostarosta města Tomáš Spurný. Radnice a charita plánují objekt slavnostně uvést do provozu 19. března.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.3.2018 08:03
Titulek: Nejvýznamnější investice radnice
Autor: radka
37
Tak jen doufám, že časem nebudeme část té dotace hledat v soukromých kapsách lidí, kteří se na stavbě podíleli jen hubou. Často se tu někteří cachají zásluhami a nechají si za to platit.
Reagovat
Datum: 16.3.2018 09:49
Titulek: Re: Nejvýznamnější investice radnice
Autor: Karel
31
Tohle musí být dost smutnej pohled na život. Za vším dobrým hledat zlé věci. V Šumperku se povede dotáhnout do konce extrémně prospěšnej a pozitivní projekt, ale diskutující na reji nepochválí. Budou jen kydat hnůj.
Reagovat
Datum: 18.3.2018 22:44
Titulek: Kydání hnoje
Autor: radka
19
Milej Karle. Určitě je záslužné, že se něco povede, ale kolem sebe vidím i nevymožené peníze v souvislosti s hotelem Sport, p tedy i prapodivné chování tehdejší správní rady městských podniků, vidím i podivné chování pana starosty, který nás za každou cenu hodlá zatáhnout do dražší vody, město nezvládá zveřejňovat výběrová řízení na veřejné stavby, opravy... nezveřejňuje průběh a výsledek a hlavně proč se tak stalo. V jiných městech to jde. Konec konců nedávno se rozhodovalo o naší vodě, ale bez nás a našich názorů. Ty se divíš, že při tomto stavu se v zastupitelstvu ničemu a hlavně nikomu nedá věřit???????? Naivo.
Reagovat
Datum: 19.3.2018 08:35
Titulek: Re: Kydání hnoje
Autor: Karel
21
Radši budu naivní, než abych chodil na rej pod rouškou anonymity nadávat.
Pokud máte podezření, že na radnici někdo krade, jdete na to nahlásit na policii.
Reagovat
Datum: 19.3.2018 14:12
Titulek: Panu Karlovi a Brožovi.
Autor: radka
23
Na mojí ads. můžete kdykoliv napsat. Na rozdíl od vás a některých pánú z radnice se za své názory nestydím. Nechodím nadávat, ale prověřte si jestli kecám. Spíš si myslím, že to bude váš případ a pokud se vám líbí skutečnosti, které panují v Brožstánu, tak snad kandidujte a nebo jděte do patřičných kanceláří na radnici, kde vám možná i ukážou kam se nechá vlézt. Mnoho úspěchů
Reagovat
Datum: 22.3.2018 12:04
Titulek: Re: Panu Karlovi a Brožovi.
Autor: Karel
16
Tolik zášti v tak málo slovech.
Reagovat