ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice deptá lhostejnost lidí a prázdninový vandalismus

23. srpna 2016, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Vedení měst a obcí v okrese jsou zoufalá z rostoucího množství vandalismu. Případů ničení veřejného majetku v poslední době přibývá a patrně souvisí s letními prázdninami a znuděnou mládeží. Radnice proto vybízí občany, aby byli všímavější a vandaly při činu natočili například na mobilní telefon.

 „Téměř každý z nás má mobilní telefon a kdo uvidí vandala, může ho vyfotit a snímek poslat na sekretariát radnice. Anonymita je zajištěna a takto pořízený snímek může policie použít jako důkazní materiál. Hodně případů vandalismu, které jsme na policii oznámili, totiž bylo odloženo právě proto, že chyběly důkazy,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Poničené stromy i dětská hřiště


Polámané lavičky, vyvrácené houpačky, zničené stromy nebo poškozené obrubníky, to je výsledek bezohledného jednání mládeže, ale i dospělých. Jenom Mohelnice dá na opravy poškozeného majetku desetitisíce korun ročně, stejně jako třeba Zábřeh nebo Šumperk. „Na začátku srpna jsme pokutovali muže, který přímo na Hlavní třídě v Šumperku poničil vysazenou zeleň v květináčích,“ informoval ředitel městské policie Zdeněk Dočekal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.8.2016 10:08
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
16
někoho zase deptá třicítka na Temenické ulici, která tam byla umístněna celý týden úplně zbytečně. Po týdnu se snad něco začalo dít. Vozovka na Tem,enické je nějaký čas poměrně celistvá, tak doufám že to zase město nechá na roky rozflákat.
Reagovat
Datum: 25.8.2016 07:42
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
22
Jakou to má souvislost s článkem o vandalismu?
Reagovat
Datum: 23.8.2016 10:41
Titulek: Bez titulku
Autor: J.
35
Jasně, lidé udávejte, max. dostanete od pachatelů po čuni (protože oni se dozvědí kdo je prásknul) a měšťáci se budou vesele zašívat za peníze daňových poplatníků.
Reagovat
Datum: 23.8.2016 11:08
Titulek: Bez titulku
Autor: q
30
S vandalismem samozřejmě nesouhlasím a odsuzuji ho, ale v souvislosti se " znuděnou " mládeží, která je v článku zmiňována, se chci zeptat - a co radní dělají pro to, aby se mládež v našem městě nenudila? Jsou tu hřiště, ale vyžití na nich je spíš pro menší děti.
Reagovat
Datum: 24.8.2016 06:59
Titulek: Re: Bez titulku
Autor:
30
a co pro to dělají rodiče ? všechno je to o výchově.a o přístupu rodičů. Chápu že každý nemá možnost poslat děti k babičkám a dědečkům na venkov, ale tahle znuděná mládež dělá bordel i o víkendech. Několikrát jsme u nás v ulici museli zasahovat proti bordelu a ničení laviček v parčíku. A byly tam děti všeho věku, s cigárem v ruce, kteří sprostě napadali důchodce, kteří se proti tomu ozvali. Chci vidět, jak tyhle děcka půjdou na hřiště.
Reagovat
Datum: 23.8.2016 12:28
Titulek: co naděláme
Autor: aNONYM
22
Vandalství je zhovadilost, ale bylo tady vždy.
Reagovat
Datum: 23.8.2016 15:45
Titulek: Bez titulku
Autor: SV
21
Prosba: zlikvidujte lavičky na Jugoslávské ulici!
Opilé a zhulené mládeže (a nejen jí) jsme si za letošní prázdniny užili dost.
Reagovat
Datum: 24.8.2016 16:15
Titulek: okresní město
Autor: stíhací bombardér HAVEL
24
Uvědomte si, že Šumperk je město, kde nejlépe informovaný o průběhu vyšetřovaní v kauze PMŠ je hlavní podezřelý. Kde není výjimkou, že jméno osoby hlásící nepravost na městskou policii, "někdo" vyzradí pachateli, kdo to asi může být?
Reagovat
Datum: 24.8.2016 16:57
Titulek: ,,lhostejnost"
Autor: alis
43
seberte ,,měštákům" auta ať chodí pěšky a ne ráno na kafe na benzinku, večer tak akorát na konec směny do kanclu, ale přes den těch kolařů po pěší zóně co jim tam zavazejí chodci, ale měšták ani jeden,nedávno přijelo osobní auto až k sově, tam si pokecal a za pískotu pneumatik dopoledne v 10.00 odejel, co kamera na OD ta asi byla zrovna otočená jinam. Více pohybu po ulicích kluci měštáci, cyklostezka na květnu jako super parkování, zarostlé keře až na chodník, že se nedá projít, to vše by šlo během procházky městem zjistit a ne lidé bděte, foťte a volejte.
Reagovat
Datum: 24.8.2016 21:47
Titulek: Hlavně ty poškozené obrubníky...
Autor: Nanosekunda ®
18
...toš to, je vandalizmus jak vyšité. a ten rozryté kruháč u bruse, to asi taky co.
ono pozor, ňácí vandalové sedijó i po kanclech, na óřadech, a chystajó tam s fízlama pastě pro náklaďáky, co jedó od Moravské na Zábřeh, eště minimálně tédeň!
Reagovat
Datum: 25.8.2016 09:37
Titulek: tedy
Autor: aNONYM
28
Radnici deptá lhostejnost lidí a lidi zase deptá lhostejnost radnice v dozorčích orgánech. Navíc ta „radnice“ za to ještě bere peníze, což není normální. Platili byste lemplovi za špatně odvedenou práci?
Reagovat
Datum: 25.8.2016 12:27
Titulek: Když lidé chodili do kostela
Autor: Endoran
21
taková hovada neexistovala. Šumperk byl krásné město. Ve školách se málo vyučuje etickou výchovu. Na křesťanské náboženství v našich končinách nic nemá, je nenahraditelné. A spusťte o černoprdelnících a pedofilech. Dřív ulomit stromek, okrást seniora atp.? Nexistovalo.
Reagovat
Datum: 25.8.2016 16:47
Titulek: Re: Když lidé chodili do kostela
Autor: aNONYM
19
Co to mumláte za blbosti? Dřív byly ulámané stromky a rozbité lavečky minimálně stejně běžné jako dnes. A máte pravdu, na křesťanské náboženství a jejich praktiky dnes nikdo opravdu nemá. Dnešní tuneláři kradou sice taky, ale aspoň u toho neupalují a nevraždí.
Reagovat
Datum: 26.8.2016 03:46
Titulek: Re: Když lidé chodili do kostela
Autor: Atomka
17
A co dělali když šli z kostela? Lámali stromky a ničili lavičky. aNONYME NEDEJ SE! SÁZEJ NOVÉ STROMKY, OPRAVUJ LAVIČKY A POŘÁDEJ KURZY SLUŠNÉHO CHOVÁNÍ PRO OBČANY. Kňučením současný stav nezlepšíš.
Reagovat
Datum: 26.8.2016 08:58
Titulek: Re: Když lidé chodili do kostela
Autor: aNONYM
24
Ani fašisti, když šli z kostela, neničili lavičky. A proto jsou, dle vašeho mozečku, hodní. To je logika pomatence a důsledek pravidelného nedělního výplachu onoho mozečku. Lavičky i stromky byly ničeny odjakživa, ale třeba knihy pálila jen určitá skupina. A jistě uznáte, že kdo pálí knihy, je špína největší. Ale nepálili je v neděli po cestě z kostela, takže dle vašeho mozečku je to vlastně v pohodě :)))
Reagovat
Datum: 29.8.2016 04:34
Titulek: Re: Když lidé chodili do kostela
Autor: Cuklo
18
Gradující problblost národa zanechává stopy v příspěvcích. JE JINÁ PROBLBÁVACÍ DOBA. Odolat problbávání můžou jen staré fozilie, které se nedokáží JINÉ době přizpůsobit.
Reagovat
Datum: 31.8.2016 11:47
Titulek: Re: Když lidé chodili do kostela
Autor: Bratr v Kristu
18
Máte pravdu bratře. Morální hodnoty dnes bohužel téměř nikoho nezajímají. Kdysi stačilo:

Já jsem Pán, tvůj Bůh!
1. Nebudeš mít jiné bohy!
2. Nebudeš zneužívat mého jména!
3. Budeš zachovávat den odpočinku!
4. Budeš ctít otce a matku!
5. Nebudeš zabíjet!
6. Nebudeš cizoložit!
7. Nebudeš krást!
8. Nebudeš lhát!
9. Nebudeš žádostivě dychtit po ženě svého bližního!
10. Nebudeš závistivý ani chamtivý!
Reagovat
Datum: 31.8.2016 12:23
Titulek: Re: Když lidé chodili do kostela
Autor: aNONYM
22
Z historie církve víme, jak jim to „stačilo“.
Reagovat
Datum: 25.8.2016 20:16
Titulek: Radní
Autor: Šumperan
31
Nás občany zase deptá přístup radních k řešení problémů v Šumperku.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.