ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice chystá změny v MHD

23. ledna 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zareagovat na potřeby obyvatel z pohledu městské hromadné dopravy se rozhodlo město Zábřeh. Zajistit by to měla nová koncepce, zahrnující jak změnu současných linek, tak nové jízdní řády. Součástí je přestěhování stávajících autobusových zastávek nebo zřízení nových. První z nich, v blízkosti železniční stanice, je již v novém jízdním řádu zahrnuta.

 „Cílem je vyřešení problému návaznosti spojů MHD na spoje vlakové dopravy a zlepšení dopravní dostupnosti a obslužnosti Zábřeha,“ sdělil k plánům radnice starosta města František John. Současný systém hromadné dopravy je podle něj zastaralý a neodpovídá stavebnímu rozvoji města.
V souvislosti s opravou silnic po kanalizaci už loni radnice první zásahy udělala, a to modernizací nástupních míst v ulici Sušilova nebo Sokolská. Zároveň došlo k přesunutí některých zastávek tak, aby mohlo být v letošním roce provedeno zamýšlené obrácení jízdního směru jedné z městských linek.

Autobusy pojedou i na předměstí

Na přání obyvatel z okrajových částí města jedná zábřežská radnice také o zcela nových zastávkách a možnosti obsluhovat je příměstskou dopravou. Nejnověji by tak mohla vzniknout zastávka „U bytovek“ v ulici Sokolská. Za její zřízení se na lednovém zasedání přimlouvalo hned několik městských zastupitelů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.