ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice chystá změny v MHD

23. ledna 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zareagovat na potřeby obyvatel z pohledu městské hromadné dopravy se rozhodlo město Zábřeh. Zajistit by to měla nová koncepce, zahrnující jak změnu současných linek, tak nové jízdní řády. Součástí je přestěhování stávajících autobusových zastávek nebo zřízení nových. První z nich, v blízkosti železniční stanice, je již v novém jízdním řádu zahrnuta.

 „Cílem je vyřešení problému návaznosti spojů MHD na spoje vlakové dopravy a zlepšení dopravní dostupnosti a obslužnosti Zábřeha,“ sdělil k plánům radnice starosta města František John. Současný systém hromadné dopravy je podle něj zastaralý a neodpovídá stavebnímu rozvoji města.
V souvislosti s opravou silnic po kanalizaci už loni radnice první zásahy udělala, a to modernizací nástupních míst v ulici Sušilova nebo Sokolská. Zároveň došlo k přesunutí některých zastávek tak, aby mohlo být v letošním roce provedeno zamýšlené obrácení jízdního směru jedné z městských linek.

Autobusy pojedou i na předměstí

Na přání obyvatel z okrajových částí města jedná zábřežská radnice také o zcela nových zastávkách a možnosti obsluhovat je příměstskou dopravou. Nejnověji by tak mohla vzniknout zastávka „U bytovek“ v ulici Sokolská. Za její zřízení se na lednovém zasedání přimlouvalo hned několik městských zastupitelů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.