ZPRAVODAJSTVÍ

Radnice chystá změny v MHD

23. ledna 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zareagovat na potřeby obyvatel z pohledu městské hromadné dopravy se rozhodlo město Zábřeh. Zajistit by to měla nová koncepce, zahrnující jak změnu současných linek, tak nové jízdní řády. Součástí je přestěhování stávajících autobusových zastávek nebo zřízení nových. První z nich, v blízkosti železniční stanice, je již v novém jízdním řádu zahrnuta.

 „Cílem je vyřešení problému návaznosti spojů MHD na spoje vlakové dopravy a zlepšení dopravní dostupnosti a obslužnosti Zábřeha,“ sdělil k plánům radnice starosta města František John. Současný systém hromadné dopravy je podle něj zastaralý a neodpovídá stavebnímu rozvoji města.
V souvislosti s opravou silnic po kanalizaci už loni radnice první zásahy udělala, a to modernizací nástupních míst v ulici Sušilova nebo Sokolská. Zároveň došlo k přesunutí některých zastávek tak, aby mohlo být v letošním roce provedeno zamýšlené obrácení jízdního směru jedné z městských linek.

Autobusy pojedou i na předměstí

Na přání obyvatel z okrajových částí města jedná zábřežská radnice také o zcela nových zastávkách a možnosti obsluhovat je příměstskou dopravou. Nejnověji by tak mohla vzniknout zastávka „U bytovek“ v ulici Sokolská. Za její zřízení se na lednovém zasedání přimlouvalo hned několik městských zastupitelů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.