ZPRAVODAJSTVÍ

Radim Sršeň: „Náš kraj bude v Evropě slyšet!“

14. května 2019, 00:00, redakce, placená reklama
Radim Sršeň: „Náš kraj bude v Evropě slyšet!“ Už teď o víkendu proběhnou volby do Evropského parlamentu. Za náš region kandiduje úspěšný starosta a zastupitel Olomouckého kraje RADIM SRŠEŇ z hnutí Starostové a nezávislí. Už osm let zastupuje zájmy evropských měst a obcí v institucích Evropské unie. Jaký má plán pro náš kraj a proč bychom měli volit právě Radima?
Časopis Reflex zveřejnil TOP 20 nejzajímavějších kandidátů do Evropského parlamentu. Na prvním místě doporučuje starostu Dolních Studének Radima Sršně.Časopis Reflex zveřejnil TOP 20 nejzajímavějších kandidátů do Evropského parlamentu. Na prvním místě doporučuje starostu Dolních Studének Radima Sršně.nímá Evropskou unii jako továrnu na různá nesmyslná opatření, zákazy a nařízení. K čemu je vlastně nám obyčejným lidem EU dobrá?

Unie je pro zemi velikosti České republiky, umístěnou navíc v srdci Evropy, tím nejúčinnějším receptem na mír a prosperitu. Ostatně mír v Evropě byl hlavním důvodem, proč EU před téměř 70 lety vznikla a díky tomu jsme v Evropě svědky nejdelšího období míru v novodobé historii. Často se také zapomíná třeba na možnost volně bez hranic cestovat nebo třeba na program ERASMUS, který dává mladým lidem úžasnou možnost studovat v zahraničí. K tomu samozřejmě nelze opomenout ročně skoro sto miliard z evropských fondů, která naše města a obce proměnili ze šedivých a ponurých na barevné a živé. Tak jako vše na světě, i Evropská unie má řadu chyb a nedostatků a čím déle se pracovně v institucích EU pohybuji, tím více si je uvědomuji a kandiduji právě proto, abych dokázal Evropu změnit a přiblížit občanům. My všichni jsme Evropa, ne „tamti zlí úředníci v Bruselu“.

Předpokládejme, že ve volbách uspějete a dostanete se do Evropského parlamentu. Máte plán, jak v takovém obřím kolosu pomůžete konkrétně našemu regionu?

Europoslanec je určitým ambasadorem svého regionu nejen v Evropském parlamentu, ale v Bruselu jako takovém. Dobrým příkladem je Jan Březina, který býval zástupcem Olomouckého kraje a spoustu věcí pro něj dokázal prosadit a nastartovat řadu iniciativ. Nyní již 5 let žádného zástupce v EU parlamentu nemáme, ač to náš region stále více potřebuje. Patříme bohužel mezi nejchudší regiony v ČR i v EU a místo toho, abychom se přibližovali těm bohatším, spíše se dále propadáme.

Proč by lidé měli v evropských volbách volit právě Radima Sršně?

Evropská unie je s nadsázkou můj život, od chvíle, kdy jsem před 20 lety nastoupil na studia diplomacie a evropské politiky se Evropou velmi intenzivně zabývám, a to jak na akademické půdě, tak v praxi. A to od té nejnižší úrovně coby starosta, vyjednavač Sdružení místních samospráv ČR, které zastupuje téměř 2000 obcí, a jako zástupce evropských měst a obcí také v institucích Evropské unie. Pokud europoslanci chtějí něco prosadit, měli by rozumět struktuře Evropské unie, mít výrazné odborné znalosti v některé z oblastí a dobré jazykové schopnosti. Já krom toho ještě nabízím Sršní energii a nebojácnost píchat do vosího hnízda. (smích)

Je pravda, že jste uzavřel sázku a v případě úspěchu ve volbách zahrajete v evropském parlamentu na pozoun?

Je to tak, vsadil jsem se, že pokud bych byl zvolen, zahraji na prvním zasedání Evropského parlamentu českou a evropskou hymnu v hlavním zasedacím sále... a sliby se mají plnit! Chci, aby byl Olomoucký kraj v Evropě slyšet od prvního dne. (smích)Časopis Reflex zveřejnil TOP 20 nejzajímavějších kandidátů do Evropského parlamentu. Na prvním místě doporučuje starostu Dolních Studének Radima Sršně.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.