SPORT

Řádící bouře ovlivnila poslední výzvu, dobrodruh Paloncý se rozházet nenechal

3. října 2018, 18:00, Petr Fišer, Patrik Pátek
Řádící bouře ovlivnila poslední výzvu, dobrodruh Paloncý se rozházet nenechal Pec pod Sněžkou – Protože se řadí mezi největší dobrodruhy a „extremisty“ na celém světě, jen tak ho něco nezaskočí ani nerozhází. Pavel Paloncý si na dlouhý seznam nevšedních zážitků mohl udělat další záznam. Poslední díl letošního ročníku neobvyklých běhů a trekingu provázely velké nesnáze s počasím. Nekompromisně řádící bouře se prohnala celou Evropou a napáchala značné škody, a to včetně České republiky.

 Silný poryv větru doslova smetl celé zázemí závodu. Pořadatelé nakonec museli z bezpečnostních důvodů zcela zrušit půlnoční start královské kategorie. „Všechno přišlo doslova ve vteřině. Nejprve lehce poprchávalo a náhle vítr fouknul takovou silou, že s neskutečnou lehkostí zvedl hlavní stan a začal ohýbat a lámat jeho konstrukci. Potom, co jsme tady zažili, jsme nechtěli riskovat, že by se někomu něco stalo,“ vysvětloval ředitel seriálu Pavel Zitta, bývalý vrcholový cyklista ze Zábřeha.
Přesto se vyvrcholení osmého ročníku neodpískalo ani neskrečovalo. Rock Point - Horská výzva se tentokrát stala výzvou nejen pro závodníky, ale i pro ustarané pořadatele. Rozhodli se bojovat proti přírodnímu živlu i s tikajícími hodinkami. Času na obnovu jim moc nezbývalo.

I tak byli ve svém snažení úspěšní. Sobotní část mohla proběhnout přesně podle plánu. „Dokonce bych se vsadil, že ti, kteří netušili, co nás v pátek večer potkalo, to ani nepoznali. Můj tým zasloužil obrovské poděkování, jak si se vzniklou situací dokázal poradit,“ pronesl uznale Zitta.
Do Pece pod Sněžkou dorazilo 500 běžců, kteří si to mezi sebou rozdali na trasách dlouhých 35 a 17 km. Tradičně byli rozděleni na jednotlivce, dvojice a dogtrekaře. „Ke mně Krkonoše zkrátka patří. Byl jsem tu několikrát a pokaždé se děly pozoruhodné věci. Jednou na Sněžce mrzlo a sněžilo.
Jednou jsem si sám šil nohu. Jednou nás provázelo strašné vedro. Letos jsme přijeli kvůli nejdelší trase a okolnosti nás posunuly na střední trať. K tomu ten hrozný vichr a další zážitek byl na světě,“
usmíval se Pavel Paloncý, jenž s Magdalenou Čejkovou jasně zvítězil v kategorii mixovaných tandemů. „Když závodíte ve dvou, je to společná práce a musíte si navzájem pomáhat. Mám to v sobě hluboce zakořeněné. Vyhráváte spolu i prohráváte spolu. Jiné základní pravidlo neexistuje,“ popisoval ze svého pohledu principy, které by měl ctít každý týmový hráč.
 


Foto: Patrik Pátek
Pavel Paloncý má za sebou další závodní dobrodružství. Mělo vítěznou pointu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.